Отже Карпатським біосферним заповідником проводяться заходи з резервування природних територій Свалявського, Тячівського, Хустського, Рахівського району області для майбутнього заповідання на площі близько 28 тисяч гектарів. Нині проходить процедура погодження з землевласниками/землекористувачами, органами місцевого самоврядування і виконавчої влади всіх рівнів у межах територій, рекомендованих до резервування. На виконання Указу Президента України адміністрація КБЗ вживає заходи з отримання від землекористувачів нотаріально засвідчених згод на вилучення та передачу у постійне користування зазначених у Указі Президента земель та проводить погодження меж з суміжними землекористувачами відповідно до вимог чинного земельного законодавства.
Щодо розширення НПП „Синевир”, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.12.2011 № 1246-р адміністрації парку надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою, виконано землевпорядні роботи і зазначений проект землеустрою знаходиться на погодженні відповідних центральних органів виконавчої влади. Директор НПП «Синевир» Микола Дербак повідомив, що Музей лісосплаву, що на Чорній Ріці, незабаром буде передано на баланс Мінприроди України, що дасть можливість профінансувати необхідні роботи та зберегти унікальний музей. Директор НПП «Синевир» сподівається, що на цьому епопея з відновлення унікальної споруди завершиться та розпочнеться новий етап для рекреаційного розвитку регіону.
Відповідно до погодженого Мінприродою України клопотань, наукового обґрунтування, експертного висновкуУжанський НПП проводить заходи з розширення території парку на площі близько 12 тисяч га. Триває інформаційно-роз’яснювальна робота серед територіальних громад з метою отримання погодження від землевласників/землекористувачів, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування.
Заступник голови облдержадміністрації М.Попович запевнив керівників природоохоронних установ краю, що обласна влада і надалі докладатиме усіх зусиль, щоб природно-заповідна справа в області розвивалася та не втрачалися лідируючі позиції в Україні щодо збільшення заповідних площ.
Директор департаменту Юрій Шпонтак закликав присутніх активізувати міжнародну діяльність природоохоронних установ краю. Наголосив на проблемі будівництва доріг та облаштування мінеральних джерел на територіях заповідника та парку. Зупинився на проблемі всихання ялинових насаджень та шляхах її вирішення.
Заступник директора департаменту Михайло Гайдур, наголосив на заходах протипожежної безпеки. «На об’єктах ПЗФ області повинні бути відпрацьовані схеми із залучення та взаємодії сил і засобів різних відомств для ліквідації лісових пожеж. Організовані та проведені тренінги з оперативного реагування на надзвичайні ситуації, що можуть трапитися на території, яка знаходиться під охороною. Працівники держохорони повинні володіти сучасними методами локалізації пожеж», – зазначив М.Гайдур.