В Ужгороді переглядом фільму демонструватимуть солідарність з демократичною Білоруссю

Завтра, 4 серпня, міжнародний день солідарності з громадянським суспільством Білорусі. І в багатьох країнах світу громадські активісти та правозахисники проводитимуть різні акції з цього приводу. 4 серпня - день, коли у 2011 році під арештом опинився Олесь Біляцький, один з провідних правозахисників Білорусі, голова Правозахисного центру «Вясна» і віце-президент Міжнародної Федерації прав людини.

В Ужгороді переглядом фільму демонструватимуть солідарність з демократичною Білоруссю

У Білорусі діяльність незареєстрованих організацій заборонена, за участь у них можуть дати до двох років в'язниці. Після того, як в 2011 році Білоруссю прокотилася хвиля «мовчазних протестів», коли люди збиралися в одному місці без гасел і плакатів і просто плескали в долоні, відповіддю влади стали затримання і заборона на «організовану масову бездіяльність». Вхід в Інтернет-кафе в Білорусі тільки за паспортом, а в державних установах заблокований доступ до більшості сайтів незалежних ЗМІ. За останні 10 місяців кілька десятків білоруських громадських активістів, журналістів та правозахисників потрапили до «списків невиїзних» за критику влади, а КДБ отримало право обмежувати виїзд для всіх, кого вони самі вважатимуть за потрібне не випускати з країни. Білорусь - країна в самому центрі Європи і в той же час - єдина з держав континенту, де застосовується смертна кара і не діє Європейська конвенція з прав людини. При цьому громадянське суспільство Білорусі - одне з найсильніших на пострадянському просторі.

Ми вважаємо, що ситуація в Білорусі - це загальний виклик для громадянського суспільства всієї Європи і Євразії. І що весь цей простір не може вважатися територією свободи, поки зберігаються країни, де її немає - такі, як Білорусь.

Ми хочемо привернути увагу до ситуації в Білорусі і висловити солідарність з тими людьми, які борються за свободу в умовах постійного тиску і переслідувань. Тому в Ужгороді, 4 серпня, о 21 год, поблизу філармонії відбудеться масовий перегляд фільму “Доволі! До волі!” (режисери - Андрій Кутило та В'ячеслав Рокитський).

Фільм змальовує події 2010 року у Мінську, після того як уряд нахабно викрав голоси виборців, десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці з мирними протестами. З них годі всюдисущої брехні, тож демонстранти сподівалися на правду та свободу.

Кінопоказ відбудеться за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 

Деталі зустрічі за посиланням: http://vk.com/event56711008

03 серпня 2013р.

Теги: Білорусь

Коментарі

Відповідь на відповідь 2013-08-05 / 10:48:50
Раб ти сам тінейджеру(се по-нашому - шмаркачу), бо заснуваний ти сись так званий псевдоресурс на кошти одного із банків і тепер рекламуєш продукти цього банку наліво і направо. А ще пропоную тобі, розумнику, в ім"я ТВОГО майбутнього "освіченої сучасної людини" категорично відмовитися від "харчування, автомобілів і розкоші"(тобто житла), твого так званого інтернет-"бізнесу" і переказати свої " інші цінності" на користь там якогось "псевдо"-Правозахисного центру «Вясна». Будь голодним БОМЖом, але зате "вільни і незалежни". Ти не раб, ти колотяга!!! Ну то як, слабо???

Відповідь 2013-08-05 / 09:47:44
і знову ви тут починаєте розповідати про якісь магазини, про ВВП. Я Вам про високе, про культуру, а Ви про фінансовий стан. Вибачте, "працює на своє майбутнє"? Ну, так, звісно, худобі ж треба їсти. Але у освіченої сучасної людини є й інші потреба крім харчування, автомобілів і розкоші. Є потреба у вільному доступі до інформації. І не варто мені надсилати кумедні новинні білоруські ресурси. І ще: ви можете спокійно ставитись до фрази білоруського-диктатора "Дурацкой демократии больше не будет в этой стране!". Ну, я не можу. В мене просто в житті, мабуть, інші цінності. Я не хочу бути ситим рабом. І ті всі люди, які там зараз в тюрмах, як політв’язні, теж не хочуть.

до Ольга 2013-08-05 / 09:06:59
а ти там була? ти бачила, як "народ на вулицю вийти не може" ти бачила як "Країна в якій нічого не розвивається. Ні культура, ні освіта, нічого", ти се виділа? Ти се виділа на власні очі? Як ні, то пуйди подився, а далі розказуй... Ош не можеш пуйти, то туй подився http://www.belta.by/ і туй подився http://www.ctv.by , пуйди подився в наші магазини, де мош купити молочні продукти та інші промислові електротовари, пуйди подився, а далі стань та розказуй. Народ білоруський не має коли пислякувати про "свободи слова", а закотив рукави і працює на себе, на своє майбутнє...

Білорусь 2013-08-05 / 08:50:14
ВВП Білорусі, в якій проживає 9 млн. населення складає 140 млрд. доларів США, далі на території Західної України проживає також 9 млн. населення, але її ВВП складає... аж 7 млрд. доларів США. От і все...

Zoltan 2013-08-05 / 08:27:54
Вибачаюсь:
У Бресті переглядом фільму демонструватимуть солідарність з демократичною Україню:)

Zoltan 2013-08-05 / 08:26:28
В Брестіі переглядом фільму демонструватимуть солідарність з демократичною Українаю:)

Ольга 2013-08-05 / 01:17:28
Слов’янине, я перепрошую, звісно, але про які гранти та інші джерела фінансування, власне, йде мова? Вам всім рекомендую переглянути той фільм, який ми демонстрували сьогодні. Поцікавтеся трішки тим, яка ситуація зараз в Білорусії. І можливо дізнаєтесь, що і як там зараз відбувається.
"Всім би так жити"?? Перепрошую, звідки Ви знаєте як там всім добре живеться, коли народ на вулицю вийти не може через діставучого диктатора? Чи Вам краще отримувати свої гроші і сидіти вдома? Країна в якій нічого не розвивається. Ні культура, ні освіта, нічого. Люди - худоба, яку потрібно лише час від часу підгодовувати високими зарплатами, ось така там ситуація. Ну звісно - так же краще, у вашому розумінні.
Тому ми й піднімаємо це питання, підтримуємо і проводимо разом з іншими День солідарності з громадянським суспільством Білорусії. Бо освічена людина, мабуть, має усвідомлювати, що так тривати не може.

Слов’янин 2013-08-04 / 15:17:11
Цікаво, коли організатори цієї акці організують захід по захисту розбомблених сіоно-америкоською мафією сербів, іракців, афганців, лівійців,сирійців? Мабуть тоді, коли отримають альтернативні гранти та інші джерела фінансування.

толік 2013-08-04 / 03:12:03
от дійсно! ДАЙ БОЖЕ ТОБІ ТАК ПОЖИТИ як у білорусі

чалий 2013-08-03 / 22:17:15
лишилося елементарне - завоювати свободу

сава 2013-08-03 / 21:32:34
Дай Боже українцям так жити, як живуть білоруси. Те що показує картаве ТБ та газети про Білорусь - брехня. Там не має опозиції, там є п"ята колона від тих, хто не зумів прихватизувати країну. Лохи ж, звісно, всюди є.

НОВИНИ: Політика

02:55
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.15. Закінчення
02:20
Наступні три роки ТУКЗ-КМКС знову очолюватиме Брензович
00:07
/ 4
Постраждалий кандидат на голову ОТГ вимагає поліцію неупереджено розслідувати напад на нього
13:22
/ 5
Ужгородська міська територіальна виборча комісія зареєструвала Віктора Петрова та Сергія Ратушняка як кандидатів у мери
01:38
/ 10
Команда Андрія Балоги представила своїх кандидатів на Закарпатті
01:04
"Захистити місцеве самоврядування від нападок центральної влади". Партію "Пропозиція" презентували в Ужгороді
17:32
На Закарпатті політична реклама в газетах коштуватиме від 4 грн за квадратний сантиметр
10:35
/ 3
За добу з початку реєстрації жодна партія не зареєструвалася на вибори на Закарпатті
09:25
/ 1
Експерти порахували, якою буде грошова застава для потенційних кандидатів на виборах на Закарпатті
02:20
/ 10
На Тячівщині бандити жорстоко побили кандидата на голову ОТГ від "Команди Андрія Балоги"
12:45
/ 44
Нового керівника Закарпатської обласної прокуратури Дмитра Казака представили колективу
12:40
/ 4
Кулеба запросив главу МЗС Угорщини на Закарпаття
12:26
В окремих громадах Закарпаття дозволили розміщувати друковану агітацію у заборонених місцях
13:18
/ 37
Закарпатську обласну прокуратуру очолив харків'янин Дмитро Казак
09:29
На Закарпатті можливі випадки "розірваних" округів
04:29
/ 5
Політичні трансформації Закарпаття. Ч.14
01:11
/ 16
В Ужгороді палили шини під ОДА на знак протесту проти капітуляції
03:53
/ 5
Закарпатські активісти домоглися внесення до ЄРДР відомостей у справі першого кримінального "кнопкодава" Поляка (ДОКУМЕНТИ)
02:55
/ 2
Закарпаття і Ужгород: зміна партій фаворитами та плеяда локальних проєктів
18:33
/ 49
Прокуратуру Закарпаття очолить 31-річний харків'янин, дружина якого відвідувала окупований Крим - правозахисник
17:48
/ 4
Про новації виборчого законодавства та активність потенційних кандидатів говорили в Ужгороді
20:02
/ 15
Віктору Петрову погрожують у зв’язку з політичною діяльністю
11:51
/ 17
Зеленський навідається на Закарпаття – журналіст
03:16
/ 2
В Україні офіційно стартувала виборча кампанія
02:51
Депутатів Закарпатської облради обиратимуть у шести виборчих округах
» Всі новини