За словами зоолога Федора Куртяка, серпень – час збільшення кількості змій. Після етапу парування тепер у них настала пора народження молодняка. Шлюбний період закарпатських плазунів тривав з травня по червень. У цей час змії активно шукають статевого партнера. При цьому самиці виділяють спеціальну речовину із характерним запахом. Саме по цьому самці знаходять собі пару, "нюхаючи" повітря язиком.
Багато видів змій відкладають яйця, які вони закопують у землю, листя чи гній. На Закарпатті це вужі звичайний та водяний, ескулапів полоз. Проте, декотрі з них розмножуються яйцеживородінням. Тобто, коли яйця визрівають у тілі матері буквально аж до народження малюків. Такий процес пов’язаний із гірськими умовами нашої області. У нас не завжди грунт прогрівається до температури, потрібної для розвитку яєць. Із закарпатських видів змій цим способом розмножуються гадюка звичайна та мідянка. Є й такі, котрі здатні до справжнього живородіння. На Закарпатті такі змії не водяться. Середня кількість новонароджених дитинчат коливається від кількох штук до кількох десятків.
Закарпатцям не варто нервувати з приводу розмноження цих плазунів, адже, за словами науковців, у нашій області є тільки один вид отруйних змій – це гадюка звичайна.
Ольга Білей, Зелене Закарпаття
Адмін 2013-07-30 / 14:56:31
Написано ж: "Із закарпатських видів змій цим способом розмножуються гадюка звичайна та мідянка". :)
Мемі 2013-07-30 / 14:43:25
А гадюка звичайна не розмножується?