Сутність нашого звернення, – йдеться у документі, – полягає у тому, що впродовж останніх років урядові рішення і відповідні фінансові ресурси спрямовувались не на об'єктивне встановлення причин масштабних техногенних аварійних процесів та вирішення екологічних, економічних і соціальних проблем більш як 10-тисячного Солотвина, а лише на ліквідацію окремих наслідків техногенних катастрофічних процесів та на будівництво присілка для 133 сімей можливих відселенців аж за 40 км – поблизу села Теребля. Тут будівництво ще не завершене, а роботи для людей немає. Між тим, за останні роки внаслідок фактичного припинення виробничої діяльності ДП «Солотвинський солерудник», алергологічних лікарень та інших підприємств і закладів, втратили роботу кілька тисяч солотвинців».
Найголовніше, про що просять депутати, – підтримати розробку і реалізацію окремої, цільової Державної програми екологічної реабілітації і розвитку селища Солотвина з вирішенням необхідних фінансових ресурсів на її реалізацію.
– Допоможіть нам, Вікторе Федоровичу, врятувати наше рідне селище Солотвино від триваючих екологічних небезпек і загроз, від занепаду і деградації. Адже Солотвино – це найцінніше, відоме і надзвичайно потужне родовище найкращої за набором властивостей кам'яної солі у Центрально-Східній Європі; унікальні підземні алергологічні лікарні національного і регіонального рівнів у соляних шахтних виробітках, де щороку лікувалось близько 6,5 тисяч хворих; також унікальні Соляні озера, які за своїм хімічним складом є аналогами уславленого Мертвого моря на Близькому Сході, і де щорічно оздоровлювались десятки тисяч українців. Це територія з унікальним комплексом природних лікувально-оздоровчих факторів міжнародного і всеукраїнського значення, аналогів якій в нашій країні та у Центрально-Східній Європі справді немає, – пишуть депутати селищної ради.
Солотвинці чекають сприяння і від різних природоохоронних інституцій. Так, ГО «Надія» від імені громади днями направила звернення з проханням про допомогу голові Національної екологічної ради України, голові Всеукраїнської екологічної ліги Тетяні Тімочко.
Як зазначає голова ГО «Надія», керівник Громадського ресурсного Центру Солотвина Михайло Токар, солотвинці сподіваються, що влада почує багатонаціональну громаду унікального закарпатського селища і надасть державну підтримку екологічної реабілітації та відновлення його нормального життя та розвитку.
Наталія Маджара, Тячів
Михайло 2013-07-27 / 00:15:57
"...на будівництво присілка для 133 сімей можливих відселенців аж за 40 км – поблизу села Теребля. Тут будівництво ще не завершене, а роботи для людей немає."
....................................................
То хто ж приймав ТАКУ державну програму, розфітькав державні (читай - людські) гроші, звітував про виконання цієї програми? І чи бодай один чиновник відповість за промахи (вважай - марнотратство). І тепер ця сама команда знову буде вирішувати, як знову розікрасти державні гроші. Бо проФФесіонали?
Слов’янин 2013-07-26 / 22:38:42
Кому солотвинці пишуть? Краще дзвонити в рельсу.