У Косівській Поляні продовжується протест проти діяльності «поліметалевих» «інвесторів» (ФОТО)

З кінця червня в селі Косівська Поляна, що на Рахівщині не вщухають пристрасті навколо незаконної на думку селян розробки поліметалевих руд поблизу села. Люди вдалися до крайнощів – висипали на дорогу «кругляк» й перекрили дорогу для спецтехніки для ТОВ «Мармарош». Досі сільська рада тричі відмовляла підприємству в розробці руд. Нині головна вимога людей – припинення діяльності підприємства. Місцеві бояться, що на них чекає доля горезвісного Мужієва.

У Косівській Поляні продовжується протест проти діяльності «поліметалевих» «інвесторів» (ФОТО)

Ще на початку конфлікту в Косівській Поляні керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Михайло Попович звернувся до голови Рахівської районної ради Миколи Беркели з позицією щодо ситуації з розробкою надр поблизу Косівської Поляни. «Своїм рішенням Закарпатська обласна рада погодила клопотання товариства з обмеженою відповідальністю «Мармарош» щодо надання спеціального дозволу на геологічне вивчення ділянки «Гаврищук» за умови отримання погодження землекористувачів, Рахівської міської ради, Косівського-Полянської сільської ради і Кобилецько-Полянської селищної ради. Тобто, слід розуміти, що рішення обласної ради можна вважати чинним та юридично легітимним за умови отримання ТОВ «Мармарош» погоджень й від усіх вищевказаних суб’єктів (рішення сільської, селищної, міської рад). Таким чином, резюмуючи вищевикладене, ТОВ «Мармарош» не вправі здійснювати будь-яку діяльність на вказаній території у зв’язку з відсутністю необхідних погоджень», - йдеться в листі.

Два тижні тому, після зустрічі з представниками громади Косівської Поляни голова обласної ради Іван Балога звернувся в обласну прокуратуру, щоби правоохоронці вжили заходів прокурорського реагування. Цього тижня з прокуратури надійшла відповідь – нині розпочалася перевірка викладеної ситуації територіальним управлінням Держгірпромнагляду та Державною інспекцією сільського господарства у Закарпатській області.

Також голова обласної ради Іван Балога звернувся до голови Державної служби геології та надр України  Валерія Дудінова щодо ситуації навколо діяльності ТОВ «Мармарош». Так, ще в лютому служба надала товариству з обмеженою відповідальністю «Мармарош» спеціальний дозвіл на користування надрами № 4104 на геологічне вивчення, у тому числі дослідно- промислову розробку поліметалевих руд ділянки «Гаврищук». В листі голови облради наголошується, що у   зв’язку з відсутністю у ТОВ «Мармарош» діючих погоджень  органів місцевого самоврядування, товариство не мало підстав для отримання спеціального дозволу на користування надрами та здійснення будь-якої діяльності на відповідній території.

«Враховуючи викладене, просимо анулювати спеціальний дозвіл на користування надрами №4104 від 23 лютого 2012 року, виданий ТОВ «Марамарош». Про результати розгляду цього звернення просимо повідомити Закарпатську обласну раду», - йдеться в листі керівника облради до Державної служби геології та надр України.

У вівторок з громадою Косівської Поляни зустрічалася робоча група обласної ради. В приміщенні сільської ради депутати облради, сільради,керівництво села та активісти обговорювали ситуацію, яка склалася у зв’язку з діяльністю в селі приватного інвестора. Втім як такого діалогу не відбулося. Сільський голова Федір Митрюк повідомив, що вже порушена кримінальна справа по цьому факту і він надавав слідчим інформацію з цього приводу. Також він поінформував присутніх, що ще 4 липня 2011 року своїм листом звернувся до ТОВ «Мармарош», яким заявив, що «не заперечує проти проведення робіт з геологічного вивчення на землях сільської ради на ділянці Гаврищук». Хоча нині він теж вже проти розробки руд на території села. Після цього сільський голова покинув зустріч.

Депутат сільської ради Василина Вєтухова повідомила, що нині громада зібрала більше 1200 підписів до  центральних органів влади з вимогами заборонити геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку поліметалевих руд та скасувати всі проектно-технічні та дозвільні документи ТОВ «Мармарош».

Учасники робочої групи та актив села побували на місці діяльності ТОВ «Мармарош». Проти протест громади, підприємство працює. За словами депутата обласної ради від Рахівщини Ганни Глухової робоча група буде готувати свої пропозиції та висновки.

«Голова обласної ради Іван Балога ініціював створення робочої групи, для того, щоби вивчити проблеми, які є в районі, і в Косівській Поляні зокрема. Є проблемні питання у зв’язку з діяльністю ТОВ «Мармарош». Це в першу чергу питання безпеки п’ятитисячної громади. Нині ми побачили, що підприємство працює, хоча багато органів влади заявляють про  протилежне. Чому інвестори займаються розробкою руд -  мені особисто не зрозуміло, адже погодження обласної та сільської  рад нема. Відрадно, що громада розуміє, що тільки спільно можна боротися з такою безвідповідальністю. Вражає і халатність дозвільних служб в Києві, які надають подібні дозволи. Було б добре, якби не лише органи місцевого самоврядування та обласна рада долучалися до вирішення проблеми, а й виконавча влада, яка  нажаль потурає приватній структурі в Косівській Поляні», - резюмує депутат обласної ради.

Прес-служба Закаарпатської облради

24 липня 2013р.

Теги: Косівська Поляна, поліметалевий, геологорозвідувальний

Коментарі

к. поляна 2013-07-29 / 15:18:34
гуцуле, ти таки недуйдавий. В ОДА і облради різні повноваження. Тому облрада не може реагувати на заяви Громадської ради при ОДА. Мав реагувати Ледида але бачимо як реагує. Балога робить так, як може і має робити. А тому не путайся межи ногами.

земляк 2013-07-29 / 14:27:41
Люди, жодна політична сила яка піариться на проблемі косівчан не зробила дієвого кроку,а Балога це зробив! Читайте новини та аналізуйте нормативні документи, які запущені в дію Балогою. А виконавча влада зараз не має плану виходу із ситуації, яку породила,продалася і продається далі.

гуцул 2013-07-29 / 00:32:13
до к. поляна 2013-07-28 / 22:53:01
Вибирай слова!!!

Яка різниця? Результати офіційно оприлюднені, і на підставі тих результатів Обласна рада разом з перехваленим Балогою може направляти справу далі, а не затягувати, створюючи ще одну комісію, яка ще пів року або 1 рік буде працювати і допрацюється до того, що Мараморош уже підготує заднім числом усі документи. І шо тоді Балога скаже!!! Ну подумай добре...

к. поляна 2013-07-28 / 22:53:01


гуцуле, ти дебіл? чи читати не знаєш. То Громадська рада при ОДА в ОДА писала, а звідти ні прівета ні ответа. То Ледида замутив. то як він тепер може протів себбе піти?


гуцул 2013-07-28 / 22:31:32
ХА-ХА )))«Голова обласної ради Іван Балога ініціював створення робочої групи, для того, щоби вивчити проблеми, які є в районі, і в Косівській Поляні зокрема.

Вже і Балога в долі!!! Для чого Балозі затягувати і створювати слідчі комісії, коли вже все давно досліджено Комісією при ОДА
http://zakarpattya.net.ua/News/111571-Ekspertyzu-dii-heolohiv-z-TOV-Maramorosh-bulo-zrobleno-shche-25-misiatsi-tomu-%E2%80%93-Luksha

**** 2013-07-25 / 20:30:13
Депутат Глухова прокоментувала розумно, коректно. Де виконавча влада, чому мовчить?

GeoLux 2013-07-24 / 15:46:29
Подивиться уважно інформацію з сайта Мінекології про дати трудової діяльності Міністра екології(та ще й Куратора Закарпаття від КМУ) п.Проскурякова, це при ньому надавався дозвіл ТОВ "Марамарош" і до нього краще писати звернення облраді та вимагати пояснень... "05.2012 – 12.2012 - Голова Державної служби геології та надр України, 12.2012 – по т.ч.
Міністр екології та природних ресурсів України"

місцевий 2013-07-24 / 14:02:02
цему молдавану будемо дякувати най лиш суди покажеси

Вася 2013-07-24 / 13:59:14
"подякуйте" тоді й вашому мажоритарнику закуреному який голосував за мармарош

місцевий 2013-07-24 / 13:47:14
ми дякуємо депутату Глухові що находит час та нам помагає

НОВИНИ: Соціо

17:28
В Ужгороді відбудеться виставка собак
16:19
На Тячівщині відбулися урочисті проводи отар на полонину
14:09
ФОТОФАКТ. У Долині нарцисів на Закарпатті з'явилися перші квіти
14:01
/ 1
На Закарпатті відкрили меморіал "Дзвін перемоги"
13:26
На Закарпатті провели щорічний весняний огляд доріг
12:12
/ 1
На Закарпатті відзначили найактивніших представників патріотичного руху "Джура"
09:15
/ 1
Дводенні стрілецькі навчання для старшокласників провели на полігоні провели на Ужгородщині
08:56
В Ужгороді відкриють кризову кімнату для підтримки жертв домашнього насильства та насильства за ознакою статі
02:13
З 1 червня закарпатці зможуть залізницею їхати в Угорщину
18:03
До поминальних днів в Ужгороді збільшать кількість автобусних рейсів на кладовище "Барвінок"
16:26
В Ужгороді нацгвардійці допомогли чоловіку, що потерпав від знущань брата, і жінці, яку бив чоловік
15:09
/ 6
В Ужгороді відбулися громадські слухання щодо змін до детального плану території в межах вулиць Бобяка й Загорської
15:03
/ 1
В Ужгородському лісгоспі виявили порушення на понад 630 тис грн
15:00
35 тисяч закарпатців скористалися послугами служби зайнятості з початку року
13:59
У вересні відбудеться Мукачівський півмарафон
12:57
Технічні паспорти 8 вивісок в історичному центрі Ужгорода розглянули на засіданні органу з питань охорони культурної спадщини
11:42
Відновити польоти з міжнародного аеропорту "Ужгород" планують уже з червня – Криклій
11:17
Велозаїзд BigCityRide перенесли на 10 травня
10:38
На Закарпатті до волонтерства у сфері надання безоплатної правової допомоги вже долучилося 8 небайдужих краян
10:20
/ 3
Науковці УжНУ дослідили замки закарпатського Соляного шляху
10:08
На Закарпатті в останні роки активно відроджується промисел розведення форелі
10:03
Найпопулярнішими іменами для новонароджених в Ужгороді у квітні були Денис, Роман, Анастасія та Ніколь
09:59
День піхоти у Мукачеві відзначили концертом духового оркестру
09:48
За два тижні на Закарпатті розквітне Долина нарцисів
09:42
Закарпатці з 1 травня автоматично перейшли на річний тариф на газ
» Всі новини