Сьогодні головним організатором проекту на Закарпатті став уродженець краю Валентин Волошин. Саме передача йому всіх повноважень з ведення заходів, передбачених проектом на цей рік, і входила у завдання наради, яка відбулася 22 червня, у соботу, за участі швейцарських та вітчизняних активістів, представників ЗМІ та рядових його учасників. «Керувати таким проектом легше людині,яка знає територію,на якій він проходить. Мені, жительці Києва, це було нелегко», – каже колишній головний організатор проекту Bergwaldprojekt на Закарпатті Галина Поштаренко.
Визначали учасники наради і своїх потенційних партнерів. Попри вже використовувані об'єкти реалізації своєї роботи – території села Лопухів і Стужиця, організатори мають на меті співпрацювати з Іршавським НПП «Зачарований край» та деякими «приватниками», які мають невелику чи масштабну гірську лісистість. Наразі проводитимуться переговори з їхніми власниками, аби роз'яснити їм суть проекту і потребу у реалізації його на цих природніх об'єктах.
Організаторами проекту планується залучення до співпраці державної служби, яка за один з основиних об'єктів діяльності і має гірську лісистість – службою МНС.
За словами пані Галини, наразі організатори намагаються скооординувати сили для найкращої організації запланованих таборів в селах Лопухово та Стужиця і діяльності в них. На днях будуть сформовані списки учасників чотирьох заходів. Уже за поданням заявок помітно, що серед учасників буде більше представників центральних та східних областей України. Охочих взяти участь у природоохороні свого краю закарпатців куди менше, ніж житомирців, київлян, ба, навіть, жителів сходу країни. Помітною ще з минулих років є тенденція до більшої кількості жінок-учасниць у таборах Bergwaldprojekt: чоловіча сила, на диво, тут «дифіцитна».
Ольга Борсук, Зелене Закарпаття