27 червня 2009 року. Але здається, що він і нині з нами, бо присутній серед нас у своїх безсмертних творіннях, своїх картинах.
Природа щедро обдарувала його талантами. Через все своє життя він проніс щиру і незрадливу любов до мистецтва і музики. Не маючи спеціальної освіти Олег Гораль, завдяки своїй наполегливості та цілеспрямованості, досяг мистецьких вершин. Першим його вчителем музики був батько, який працював учителем співів у середній школі. З дитинства, крім музики, хлопчик захоплювався малюванням, проявив неабиякі здібності. Справжнім університетом життя для юнака стала служба в Радянській армії, де шліфувався талант митця. Там він багато працював як художник-оформлювач, був учасником військового ансамблю. Відслуживши, повернувся в рідне село на Львівщину, але згодом за сімейними обставинами опинився в Ужгороді, в якому й прожив все своє життя. Тут, в місті над Ужем, розкрився його багатогранний талант митця. Він працював музикантом у кафе «Ужгород», ресторанах «Верховина», «Скала», брав участь у престижному Всесоюзному фестивалі джазу «Москва-1973», грав у відомому ансамблі «Кольори Закарпаття». Уже з 1987 року – член Закарпатської організації Національної спілки художників України. У 2003 році його творчість відзначено дипломом лауреата обласної премії імені Й. Бокшая та А. Ерделі в галузі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.
Олег Гораль як митець формувався в 60-ті роки під впливом художньо-естетичних принципів епохи Відродження з одного боку та соціалістичного реалізму з іншого. Він захоплювався візантійським живописом, особливо іконописом. Це помітно в його ранніх творах, зокрема в автопортреті, написаному 1977 року. Митець завжди був прихильником реалізму. Але реалізму не зовнішнього, фотографічного і поверхового, а реалізму, що розкриває сутність речей, світу, в якому ми живемо. У його роботах тема та ідея завжди були основними, ведучими і визначали манеру виконання, колорит, систему образотворення. Митця характеризує постійний творчий пошук, серйозне ставлення до мистецтва, вірність принципам та переконанням.
Днями в галереї «Ужгород» відкрилась ретроспективна виставка робіт Олега Гораля та репрезентація каталогу автора. До експозиції увійшло кількадесят полотен, створених за 40 років його творчості. Вона зібрала друзів, шанувальників мистецтва і засвідчила його непересічний талант. Ідея проведення виставки належить родині митця, а відбулась вона за сприяння управління культури облдержадміністрації.
Володимир Мишанич для Закарпаття онлайн
антон 2013-06-14 / 10:56:59
олег живе в творах.жив ними серед хаосу буття-життя.дякую йому за це.