За попередніми оцінками експертів, записи, що охоплюють період із 1936 по 1944 рік, містять раніше невідомі факти про політику Третього рейху, плани нападу на Радянський Союз і розбіжності всередині гітлерівського режиму. Знахідка становить великий інтерес для фахівців та широкої громадськості.
"Щоденник є важливим для дослідження нацистської епохи, в тому числі історії Голокосту", - цитує агентство заяву експертів Меморіального музею Голокосту у Вашингтоні. Очікується, що в найближчі дні представники кількох федеральних відомств США офіційно оголосять про знахідку.
У щоденнику Розенберг описує його зустрічі з Гітлером, Генріхом Гіммлером і Германом Герінгом, а також деталі окупації радянської території і розбіжності в керівництві Третього рейху.
Велика частина заміток, які найближчий сподвижник Адольфа Гітлера робив у своєму блокноті і на окремих аркушах паперу, зникла відразу після завершення Нюрнберзького трибуналу, де вони фігурували як речові докази. Від самого початку виникли підозри, що це відбулося не без участі американського представника на процесі Роберта Кемпнера, який міг вивезти їх у США. Через кілька років після смерті Кемпнера у 1993 році спадкоємці погодилися передати його документи музею Голокосту, однак щоденник серед паперів виявлений не був.
Цього разу під підозрою опинився колишній секретар Кемпнера, який, до того часу, переїхав на нове місце проживання. До розслідування справи підключилося навіть ФБР, хоча ніяких звинувачень нікому пред'явлено не було.
Розенберг із 1933 року обіймав посаду голови зовнішньополітичного управління Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (НСДАП), а в 1941 році зайняв пост рейхсміністра східних окупованих територій. Після закінчення війни він був заарештований англійцями. Міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі визнав його одним з головних військових злочинців і засудив до смертної кари через повішення, вирок був приведений у виконання 16 жовтня 1946 року.
Нюрнберзький процес - судовий процес над групою головних нацистських військових злочинців. Нерідко його називають "Судом історії". Проходив у Нюрнберзі (Німеччина) з 20 листопада 1945 по 1 жовтня 1946 року в Міжнародному військовому трибуналі. У список головних військових злочинців увійшли 24 нацисти. Обвинувачувалися також групи або організації, до яких належали підсудні.
10 червня 2013р.
Теги: Гітлер, історія, щоденник