Загибель дитини від ураження струмом біля ресторану "Венеція" з діяльністю атракціону не ув'язали

На запитання кореспондента газети «Закарпатська правда» відповів начальник територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області Михайло Саварин.

Загибель дитини від ураження струмом біля ресторану "Венеція" з діяльністю атракціону не ув

–  Яка кількість атракціонів нині розміщена в області?

– На  Закарпатті нараховується 26 суб’єктів  господарювання, які в установленому законом порядку отримали дозвіл на експлуатацію 149 одиниць атракціонної техніки (125 одиниць з них – пересувні). На сьогодні абсолютна більшість атракціонів (порядку 90 відсотків) здійснюють свою діяльність за межами нашого краю, переважно на Півдні України: в Криму, Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запоріжській областях.На території Закарпаття діють три стаціонарні атракціони – у м. Ужгород (Боздошський парк),  м. Мукачево (ПП Маринець І.І.) та с. Пийтерфолво Виноградівського району (ПП Іллейш В.Ф.) Також в області експлуатують пересувні атракціони приватні підприємці Лавер Р.В., Порохнавець О.І. та Бреньо І.О.

–  Чи усі вони є безпечні для користування? Чи були випадки, що атракціони діяли без відповідних погоджень (акту введення в експлуатацію, паспортів  об’єктів, з персоналом, що не пройшов відповідного навчання)? Якщо так, то скільки і де саме?

 –  Згідно з чинним законодавством, допуск атракціонів до експлуатації здійснюється працівником, відповідальним за безпечну експлуатацію атракціонів на підставі технічного огляду. Зі свого боку державні інспектори територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області  з початку весняно-літнього періоду  перевірили роботу шести суб’єктів  господарювання. Під час перевірок було виявлено понад 20 порушень нормативно-правових актів, на підставі чого були видані приписи та розпорядження щодо їх усунення. Зокрема, під час перевірки у м. Мукачево було встановлено, що атракціони працюють без проведеного періодичного технічного огляду. Як наслідок, на  експлуатацію семи атракціонів довелося накладати заборону.

Чимало проблем маємо з діяльністю пересувних атракціонів. Її суть, на мій погляд, полягає в наступному. Як відомо, для зменшення тиску різного роду перевірок на підприємництво та бізнес, суб’єкти господарювання, які експлуатують атракціонну техніку, віднесені до незначного ступень ризику. У цих умовах, коли проведення планових перевірок суб’єктів господарювання фахівцями нашої служби передбачено не частіше, ніж один раз на п’ять років, основний тягар за наглядом щодо безпечної експлуатації ігрових атракціонів покладається, згідно статті 34 Закону України «Про охорону праці»,  на органи місцевої влади. Так от, з метою повної та безумовної реалізації державної політики у вказаній сфері керівництво Закарпатської облдержадміністрації ще на початку квітня ц.р. звернулося з відповідним дорученням до голів районних державних адміністрацій, міських голів нашого краю. Перед керівниками місцевої влади, зокрема, поставлено не лише завдання провести перевірку готовності суб’єктів господарювання, котрі експлуатують атракціонну техніку, до її безпечної експлуатації у весняно-літній період, а й забезпечити надання територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Закарпатській області інформації про рішення з виділення земельних майданчиків для розташування атракціонів. На жаль, на сьогодні система оперативного інформування до кінця ще не опрацьована, що і дозволяє не зовсім, скажемо так, добросовісним суб’єктам  господарювання подібною обставиною користуватися. На практиці це виглядає наступним чином. Заїжджає  пересувний атракціон на територію якогось із районів, день-два попрацював, зібрав гроші і поїхав далі. От і доводиться нашим інспекторам «полювати» (у прямому значенні цього слова) за такого роду комерсантами-кочівниками, аби дізнатися, чи не несуть загрози здоров’ю чи навіть життю відпочивальників їхні атракціони. Останній подібний випадок трапився у Рахові,  де приватний підприємець Л. здійснювала у вихідні  експлуатацію атракціонів без відповідної документації, яка підтверджувала б безпечний стан техніки… Отож, користуючись нагодою, хотів би ще раз нагадати представникам органів влади на місцях про необхідність посилення контролю за дотриманням законодавства  під час експлуатації атракціонної техніки з метою запобігання різного роду нещасть і неприємностей.

–  Минулого року мала місце резонансна надзвичайна ситуація в Ужгороді, біля бару-ресторану «Венеція», коли дівчинка загинула від ураження струмом на березі р. Уж. Наскільки ретельно цього разу перевіряються атракціони, встановлені біля водойм, стан тимчасових електричних мереж, що прокладені для функціонування атракціонів?

– Наскільки мені відомо,  перевірки, ініційовані та проведені прокуратурою за наслідками минулорічної трагедії неподалік «Венеції», загибель дитини з діяльністю атракціону на воді напряму не пов’язали. Встановлено, що власником під час прокладання електромережі до насосу, який закачував воду з річки у басейн, було грубо порушено правила електробезпеки, що і призвело до ураження струмом дівчаток у річці.

Щодо перевірок подібних атракціонів… Вище вже йшла мова і про методи роботи пересувних атракціонів, і про роль і значення органів місцевої влади в організації безпечної експлуатації різного роду т.зв. розважальної техніки. Адже в абсолютній більшості суб’єкти  господарювання, що займаються експлуатацією атракціонів, підключаються до електромереж інших власників. Погодьтеся: важко, а то і просто неможливо перевірити їхню роботу, не маючи жодної інформації про місцезнаходження, без оформлення офіційних дозволів на виділення земельних ділянок тощо… Територіальне управління Держгірпромнагляду готове  до проведення тут спільних узгоджених заходів, у т.ч. через реалізацію положень, закріплених відповідним Планом спільних дій Закарпатської обласної державної адміністрації, територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області, Закарпатської обласної ради профспілок, Управління виконавчої дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Закарпатській області, обласного об`єднання організацій роботодавців "Закарпаття" з поліпшення стану промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області на 2013-2015 роки.

–  Чи будуть проводитися перевірки експлуатації атракціонів упродовж літнього періоду?

– На виконання доручення Кабінету Міністрів  України від 15.05.2013 року фахівці територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області спільно з іншими контролюючими органами нині активно проводять   позапланові перевірки дотримання суб’єктами господарювання соціально-культурної сфери вимог законодавства щодо безпечної експлуатації атракціонів та інших об’єктів відпочинку дітей. Особлива увага звертається на наявність дозвільних і проектних документів на експлуатацію названого вище обладнання, документів щодо їхнього технічного огляду та експертного обстеження, дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Хочу також повідомити читачам «ЗП», що  для  підвищення ефективності роботи з реагування на пропозиції та зауваження громадян у територіальному управлінні запроваджено телефонну «гарячу лінію»  за номером 2-08-03 (код Ужгорода – 031).

09 червня 2013р.

Теги: атракціон

Коментарі

Ігор Баран 10.06.2013 / 07:06:19
Може саварину теба запхати 220 в гузицю і напряму із струмом не повязувати.

Прокурор 09.06.2013 / 14:25:26
Як не увязали " встановлено, що власником було грубо порушено правила електробезпеки, що і призвело до ураження струмом дівчат"

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
23:49
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 5
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
» Всі новини