В Ужгороді говорили про альтернативні варіанти облаштування площі Народної (ФОТО, ВІДЕО)

В Ужгороді відбулось громадське обговорення альтернативних ескізних пропозицій з можливого облаштування площі Народної.

В Ужгороді говорили про альтернативні варіанти облаштування площі Народної (ФОТО, ВІДЕО)

Зустріч, організована громадською організацією «Міст», не оминули своєю увагою кваліфіковані архітектори й фахівці у галузі містобудування, небайдужі громадяни, представники молоді. Присутнім був і автор проекту, за яким мала здійснюватись реконструкція площі і який викликав бурхливу дискусію, Володимир Павлей, і заступник головного архітектора області Олег Боршовський.

Всього на обговорення автори ескізних пропозицій, серед яких архітектори, студенти та ландшафтні дизайнери, представили 5 варіантів свого бачення благоустрою площі Народної. Всі пропозиції – різні, мають свої відмінності і свою специфіку, однак об’єднує їх одне: автори без виключення заявляли про необхідність збереження площі Народної зеленою зоною, із привнесенням сюди певних декоративних елементів і перспективою ще більшого озеленення площі. 

Скажімо, Наталія Шталь, демонструючи своє бачення благоустрою Народної, пропонувала відтворити в центральній частині партеру ландшафт Закарпаття. Зробити це, розповіла, можна, використовуючи натуральні матеріали і висадивши довкола вічнозелені кущі. Районні центри, за її ескізною пропозицією, з’єднуються вимощеними доріжками, річки позначаються квітниками, а на місці відтворення районних центрів влаштовано основні архітектурні будівлі в мініатюрі. 

Ескізний проект, за якою площа Народна може перетворитись на «молодіжний парк, зроблений молоддю для молоді», розробляли студенти географічного факультету УжНУ. За їх пропозицією, площа у такому варіанті зможе використовуватись для втілення молодіжних ініціатив, матиме сучасний, але в той же час витриманий стиль. 

Не змогли бути присутніми, однак передали свої пропозиції до розгляду ще дві команди авторів: родина Багріїв та Андрій Хір і Оксана Сінкевич. За пропозицією родини Багріїв площа Народна залишається цілковито зеленою зоною, із кулісою з висаджених кущів, оздобленою зеленими насадженнями. А от архітектори Андрій Хір та Оксана Сінкевич пропонували перетворити площу на загальнодоступне місце для дозвілля – без бар’єрів, тротуарів чи сходинок, з вмонтованими у покриття фонтанами, з розташованими тут лавицями, але і з можливістю відпочинку власне на газоні.  

За ескізною пропозицією ще одного з авторів, Олега Мамченка, площа перетворилась на дендропарк – з різноманітними зеленими насадженнями, в тому числі, й рідкісних цінних для Закарпаття порід, з доглянутим газоном і масивними лавицями. Як зазначив під час виступу автор, проблему площі потрібно розглядати і вирішувати комплексно, а будь-яка її забудова, на думку Олега Мамченка, неприпустима, адже, «у зв’язку з тим, що місто хаотично колапсує, і в місті майже не лишилось зелених зон, площу необхідно максимально лишити в тому вигляді, в якому вона була і є. Забудова міста настільки велика і вже неадекватна, що єдиним порятунком буде відмова від будь-якого будівництва в таких речах. Ось тому вважаю за доцільне перетворити комплекс площі на дендрарій – з гарними рослинами, які там вже є, і з висадженими новими, з гарним газоном, масивними лавицями». 

Після обговорення представлених ескізних пропозицій подякував за запрошення і висловив приємність з небайдужості громадськості, заступник начальника управління архітектури Закарпатської ОДА Володимир Боршовський. Однак зазначив, що наразі «є набагато глибші проблеми у питанні облаштування площі, аніж просто впорядкування зелених насаджень, пропоноване майже кожним з перед проектів. Найперше потребують вирішення урбаністичні архітектурно-містобудівні проблеми – вирішення з автостоянками, під’їздами до будівлі ОДА тощо. Коли ж ці питання буде вирішено, вже затим можна приступати до благоустрою». 

Слово мав і автор проекту, за яким ще донедавна мала здійснюватись реконструція площі Народної, Володимир Павлей. Серед іншого, згадав у розмові й аспект фінансування, необхідного для втілення проекту реконструкції. Якщо раніше владою озвучувалась цифра у 3 мільйони гривень, необхідна на реконструкцію площі, то тепер зі слів Володимира Павлея стало відомо, що цих коштів потребує лише озеленення, а ще стільки ж знадобиться на встановлення фонтану і, очевидно, мощення. 

 

 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

30 травня 2013р.

Теги: Народна, обговорення, Міст, ескізи, Ужгород

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини