Святкову колону учасники свята сформували ще у селищі Міжгір’я. Народні музики, танцюристи, мешканці навколишніх сіл припрошували усіх охочих приєднатися до святкової ходи.
Основне дійство відбулося на Синевирському перевалі, де на гостей свята уже чекали вівчарі. Пастухи охоче розповідали про своє ремесло. Як розповів вівчар Василь Оробець із Буковця, ця професія потребує, передусім, охоти до роботи:
– Я дуже люблю вівчарство. Інакше не можна займатися цією справою, як і будь-якою роботою. Мій батько і дід, та й прадід були вівчарями. Наразі уже 7 років воджу отари на полонини.
Вівчар з 20-річним стажем Михайло Вегеш дододає:
– Без хорошої витривалості тут не обійтися. Трохи менше, ніж півроку перебуваємо разом із вівцями на полонинах. Встаємо о 5-й ранку, доїмо овець(тричі на день), виганяємо пастися. З надоєного молока робимо сир. Чим ближче до осені, тим все менше молока стає. Щоб вигідно цим було займатися, сир треба продавати не менш ніж за 45 гривень за кілограм.
Сир, вироби з овечої вовни – користуються неабияким попитом, як у краян, так і у туристів. Зараз на Закарпатті – понад 229 тисяч овець та кіз. З них 27 тисяч – на Міжгірщині. Вівчарство – давній промисел, що годував карпатські сім’ї. Нині ж за утримання овець закарпатці отримують державні дотації, що допомагають людям утримувати тварин.
Не залишилися цього дня міжгірці і без відзнак. Зокрема, почесною грамотою за вагомий внесок у розвиток вівчарства отримали приватний підприємець Василь Дудіш та вівчар Михайло Цендра.
Прес-центр Закарпатської ОДА
знаючий 2013-05-28 / 00:25:46
Чабан з Буківця не Оробець, а Воробець, родак другого чабана, що пасеться у спілці журналістів -Дмитра Воробця
7777 2013-05-27 / 23:26:18
синевирець це писав голова села синевира йому вигода все погано
Синевирець 2013-05-27 / 22:14:33
До приїзду високих гостей дорожники сяк-так в сильний дощ провели так званий ямочний ремонт автодороги з Міжгіря до Синевирського перевалу. Для цього використовували неякісну асфальтосуміш, через що ями появляться знов через 3-4 тижні. А сьогодні теж в сильний дощ дорожники проводили ямочний ремонт автодороги з Синевирського перевалу до Колочави методом засипання ям сумішшю камінців і ...ГЛИНИ!!!Чараз три -чотири дні ями відновляться в повній красі. Але за то переможних рапортів буде! І премій! І асфальт спишуть а гроші напевно передадуть на утримання дитбудинків! Ото пакращення! повний піз..ец!
волове 2013-05-27 / 13:29:01
йому тільки овець і доїти
Копча 2013-05-27 / 12:13:22
Головний баран родичів відправив пасти на полонині, а сам "пасе" в Ужгороді тому напевне стадо і розділилося.
Верховинець 2013-05-27 / 11:14:41
А чом невидко головного Верховинського ПАСТУХа Мірчика Щербея гасича Закарпаття вшиткого і Мішова Блюка нардепа??? Де уни ся поділи??