Відтепер за правами споживачів і недопущенням тиску на підприємців на Закарпатті стежитимуть ефективніше (ОНОВЛЕНО)

На Закарпатті створено Узгоджувальну робочу групу щодо координації дій між Регіональним відділенням Українського союзу промисловців і підприємців в Закарпатській області та Закарпатським обласним управлінням у справах захисту прав споживачів.

Днями Регіональне відділення Українського союзу промисловців і підприємців в Закарпатській області та Закарпатське обласне управління у справах захисту прав споживачів підписали угоду про співробітництво та координацію дій. У рамках цієї угоди створена узгоджувальна група, до складу якої входить шестеро спеціалістів з обох боків. Саме на них покладені обов’язки щодо розгляду спірних питань між підприємцями і споживачами, які нерідко виникають у повсякденному житті.

Начальник Закарпатського обласного управління у справах захисту прав споживачів Віталій Танчинець так прокоментував потребу у створенні такої Узгоджувальної ради: «Управління у справах захисту прав споживачів перевіряє суб’єктів у сфері торгівлі, ресторанного господарства і послуг. У принципі, під ці визначення підпадають чимало підприємств. Часто між підприємствами й споживачами виникають непорозуміння. Чому? Нерідко тому, що не всі підприємці навіть не знають чи не мають можливості відслідковувати нормативну базу, зміни чинного законодавства. Саме тому й виникають час від часу спірні питання між ними та споживачами їхніх послуг, товарі, та також між ними та різними державними органами. Аби ж вирішити всі ці непорозуміння, не накаляти обстановку, в тому числі й з боку нашої системи (яка є не контролюючим органом, а в першу чергу правозахисним!), доцільно створити такий орган чи раду, за допомогою яких би в першу чергу можна вирішити, врегулювати спірні питання. По-друге, саме завдяки цій угоді ми маємо намір провести низку навчальних семінарів, аби роз’яснити як підприємцям, так і споживачам їхні можливості, їхні права зрештою».
За словами голови правління Регіонального відділення Українського союзу промисловців і підприємців Ігоря Барана, обидві сторони домовилися проводити засідання не рідше, ніж раз на місяць, а в разі потреби й частіше. Також сторони домовились затверджувати щоквартальні плани дій Узгоджувальної групи.

«Цю угоду про співпрацю ми підписали, прагнучи до втілення в життя найбільш ефективних форм співпраці у сфері створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в Закарпатській області, контролю за додержанням Закону України „Про захист прав споживачів", запобігання правопорушенням у сфері захисту прав споживачів», - зазначив Ігор Баран.

Згідно з однією зі статей підписаного договору, для його практичної реалізації сторони погодилися здійснювати співробітництво з таких питань:

— з метою узгодження підходів до подолання існуючих проблем та спільного ініціювання їх вирішення у органах законодавчої та виконавчої влади Сторони будуть періодично обмінюватись узагальненою інформацією щодо фактів порушення законодавства про захист прав споживачів, тенденцій розвитку процесів, пов'язаних з дотриманням даного законодавства, яка є предметом цього Договору і відповідно до чинного законодавства України не є конфіденційною або таємною;
— заради сприяння зростанню справедливості політики у сфері захисту прав споживачів, створення сприятливих умов для розвитку промисловості та підприємництва в Україні, недопущення занепаду вітчизняного виробництва та погіршення фінансового стану підприємств, Сторони проводитимуть спільну роботу із вдосконалення законодавства та практики його застосування;
— організація спільного об'єктивного вирішення питань, пов'язаних з діяльністю членів РВ УСПП, що належать до компетенції ЗаОУСЗПС.

Також сторони визначили, що одним із головних завдань Узгоджувальної робочої групи щодо розгляду проблемних питань є прийняття узгоджених рішень, спрямованих на вирішення таких питань, та взаємне інформування і прийняття узгоджених рішень стосовно проектів відповідних нормативно-правових актів, спрямованих на сприяння контролю за додержанням законодавства у сфері захисту прав споживачів, поліпшення становища промисловців, підприємців та недопущенню необґрунтованого тиску на суб'єктів підприємницької діяльності.

Також при здійсненні співробітництва у відповідності до цього Договору Сторони домовилися створювати тимчасові робочі групи, надавати підтримку у проведенні спільних конференцій, виставок, форумів, семінарів, "круглих столів" з питань, що належать до компетенції сторін.

За детальнішою інформацією, а також з запитаннями та пропозиціями звертайтеся за телфонами:
РВ УСПП — 8 (0312) 61-66-68
ЗаОУСЗПС — 8 (0312) 61-63-74
13 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Економіка

18:15
Світовий банк рекомендує уряду України відтермінувати будівництво нових «зелених» електростанцій
16:36
/ 1
На Закарпатті у І кварталі виробництво свинини впало на 37,7%
01:06
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
03:28
/ 5
Енергоспівтовариство спільно з АМКУ розслідуватиме монопольні зловживання ДТЕК на "острові" Ахметова, звідки отримує електроенергію Закарпаття
17:59
/ 1
Із березня запрацює віртуальний реверс зі Словаччиною, який "Газпром" блокував 5 років
03:01
/ 1
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 4
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
» Всі новини