В Ужгороді перевізники Закарпаття зустрілися з митниками України та Угорщини (ФОТО)

У четвер, 25 квітня, у м. Ужгороді на автотерміналі «Закарпаття», де розташований митний пост «Ужгород-вантажний» відбулася зустріч перевізників Закарпаття з митними органами України та Угорщини.

В Ужгороді перевізники Закарпаття зустрілися з митниками України та Угорщини (ФОТО)

У спільному заході з підбиття підсумків роботи фірм-перевізників також взяли участь президент АсМАП України Леонід Костюченко, голова ради регіону учасників АсМАПУ в Закарпатській області Іван Романюк, начальник управління Укртрансінспекції в Закарпатській області Сергій Слободянюк, керівники Чопської митниці Міндоходів України Олександр Похилько та головного Північно-Альфельдського регіонального директорату митно-фінансової охорони (Угорщини) Полц Аттіла.

Під час виступів зі сторони головуючих центрального та регіонального асоціацій міжнародних автомобільних перевезень звучали слова вдячності щодо ритмічності роботи митників, як у пунктах пропуску, так і на внутрішніх постах Закарпаття, за новим Митним кодексом України, який максимально наблизив процес здійснення митних формальностей до європейських норм та стандартів.

Олександр Похилько розповів присутнім, які здійснюють перевезення експортно-імпортних вантажів через кордон про діючі митні новації, що стосуються виключно перевізників. Так, з набранням чинності 1 червня 2012 року нового Митного кодексу України, визначено ряд особливостей здійснення перевізниками своєї діяльності, які дозволяють суттєво зменшувати час на митні формальності. Це, відповідно, створює більш сприятливі умови для перевізників.

Зокрема, встановлено строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту: для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності одного митного органу - 5 діб). Також чітко визначено права та обов'язки перевізника. Серед таких - замінювати моторний транспортний засіб, попередньо повідомивши митницю про причини. Можливість замінити водія, також попередньо повідомивши митну установу, до якої направляється вантаж. Вивантажувати товар на склад митного органу, у разі нез’явлення товарів до жодного митного режиму. Витрати при цьому відшкодовуються власником. Отримувати роз'яснення причин відмови у митному оформленні чи пропуску товарів через кордон та заходів для їх усунення.

Під час прийняття товарів до перевезення, перевіряти точність відомостей щодо кількості вантажних місць, їх маркування, номери, зовнішній стан товарів та їх пакування. У разі неможливості такої перевірки, вносити відповідний запис до міжнародної автомобільної накладної. У встановлений строк доставляти товари до митного органу призначення та подавати відповідні документи. Не розпочинати вивантаження чи перевантаження товарів без дозволу митного органу. У разі прибуття до митного органу призначення у неробочий час забезпечувати схоронність товарів і вживати визначених митним органом заходів для недопущення їх несанкціонованого вилучення з-під митного контролю.

Також Олександр Іванович поінформував присутніх, що за І квартал 2013 року через пункти пропуску в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів України прослідувало 97 тисяч одиниць вантажних автомобілів. А це на 9 тисяч більше за торічний аналогійний квартальний показник. Через державний кордон оформлено та пропущено 5 млн. 800 тис. тонн вантажів, що на 300 тис. тон переважає минулорічні трьохмісячні показники.

Під час дискусії закарпатські перевізники звернулися до керівника регіонального директорату митно-фінансової охорони Угорщини Полц Аттіла стосовно порядку накладення штрафних санкцій за порушення правил ввезення вантажів через угорські пункти пропуску та переміщення їх по території ЄС. Угорський колега пообіцяв надати українським перевізникам письмові роз’яснення з деяких спірних питань.

Насамкінець зустрічі головний митник Закарпаття подякував перевізникам за плідну співпрацю з Чопською митницею та висловив сподівання на її подальший розвиток та поглиблення.

Прес-служба Чопської митниці Міндоходів України

26 квітня 2013р.

Теги: перевізник, митний, Угорщина

Коментарі

орпдлге 2013-04-26 / 20:30:23
Участь Л.Костюченко, І.Романюка,О.І. Похилько, З.З. Гадара, П. Аттіла зрозуміла. Чи не "доХРІНа"(с.г.п.)інших наХРІН не потрібрібних структур - управління !!!! Укртрансінспекції в Закарпатській області (ДОКУЗ НЕ ПОРІБНОЇ СТРУКТУРИ- що нич не робить- "не сеют, не пашут, не строят, а гордятся общественным строем"(рос.) ліпше би ями латав, не говорячи ож де місто.Кить чесно.

НОВИНИ: Економіка

03:28
/ 5
Енергоспівтовариство спільно з АМКУ розслідуватиме монопольні зловживання ДТЕК на "острові" Ахметова, звідки отримує електроенергію Закарпаття
17:59
/ 1
Із березня запрацює віртуальний реверс зі Словаччиною, який "Газпром" блокував 5 років
03:01
/ 1
У січні закарпатці вирізали 4,8% "приватних" корів
13:16
Торік підприємствами Ужгородщини реалізовано промислової продукції на суму 7468,5 млн грн
16:59
/ 2
Закарпатський "Єврокар" у січні-2020 випустив на 5% менше авто, ніж у січні торік
11:56
/ 4
Під час візиту австрійської делегації на "Єврокар" обговорили потенціал подальшого розвитку автоіндустрії на Закарпатті
16:35
Торік на Закарпатті обсяги виробництва будівельної продукції зросли на 8%
14:56
/ 1
Суд підтвердив фіктивність компанії Gofer Mining PLC, яка маскувала рейдерство "інвестиційною" діяльністю на Закарпатті
16:43
Після короткочасного відродження газовидобувна галузь Закарпаття пішла на спад
13:57
/ 4
OpenMarket продає арештований ужгородський машинобудівний завод "Тиса" за 7,2 млн грн
19:23
/ 12
Через "зелений тариф" для можновладців у січні вартість електроенергії для бізнесу може зрости на 20-25%
03:20
Електрика для закарпатців має подешевшати
13:42
/ 7
На Закарпатті за рік удвічі поменшало кіз та овець
14:14
/ 3
Для відновлення повноцінної роботи аеропорту "Ужгород" виконані практично всі умови – керівник Украероруху
12:10
/ 9
На Закарпатті фіксують найстрімкіші темпи падіння промисловості
10:34
/ 4
Закарпаття і надалі залишається регіоном із найбільшим падінням виробництва молока
17:52
Соціально-економічне становище Закарпатської області у січні-жовтні 2019 року
17:41
Підприємствами й організаціями Закарпаття за січень-вересень освоєно на 15,3% менше капітальних інвестицій, ніж торік
17:35
/ 1
З початку року іноземні інвестори "вклалися" в економіку Закарпаття на 11,6 млн грн
12:04
Підприємства Закарпаття упродовж 9 місяців здійснювали експорт послуг до 77 країн, імпорт – з 42 країнами
10:32
На Закарпатті створюють потужний автомобільний кластер
17:58
Форум ініціатив відбувся у Соломонові на Ужгородщині
02:12
/ 2
День Свободи і Гідності відзначили у Хусті та Тячеві
17:34
/ 2
Перший приватний винороб Закарпаття готується отримати офіційну ліцензію
22:23
/ 5
Авіакомпанія "Азур Ейр Україна" з Тячева потрапила в ТОП-10 найбільш успішних компаній галузі
» Всі новини