Сьогодні, 16 квітня, в Ужгороді, голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Петро Харченко зустрівся із медійниками краю.
На брифінгу, П.Харченко розповів журналістам про роботу Відділення упродовж І кварталу поточного року та повідомив про заходи, що вживаються Відділенням по попередженню та недопущенню порушень законодавства про захист економічної конкуренції в регіоні.
За словами Петра Харченка, за І квартал сього року територіальним відділенням розглянуто 20 заяв, скаргу та звернення з приводу порушень законодавства про захист економічної конкуренції.
За результатами перевірок суб’єктів господарювання, розгляду заяв, скарг, звернень юридичних і фізичних осіб та з власної ініціативи територіальним відділенням розглянуто 9 справ про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
За результатами розгляду справ припинено 11 порушень законодавства про захист економічної конкуренції, в тому числі: 9 порушень у вигляді зловживань монопольним (домінуючим) становищем на ринках: платних адміністративних земельно-кадастрових послуг; ритуальних послуг; платних послуг з проведення фітосанітарних процедур та видачі фітосанітарного і карантинного сертифікатів; послуг з перевірки (обстеження) технічного стану димових і вентиляційних каналів; 1 порушення у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, яке стосуються відмови у створенню ритуальної служби.
Внаслідок надання рекомендацій припинено 16 дій, що містили ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції (стаття 46 Закону України “Про захист економічної конкуренції”), в тому числі: 1 у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, 11 у вигляді антиконкурентних дій органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю та 4 у вигляді недобросовісної конкуренції, які стосуються недобросовісної реклами.
З метою запобігання порушенням законодавства про захист економічної конкуренції надавались рекомендації 12 суб’єктам господарювання, які діють на ринках лікарських засобів щодо недопущення необґрунтованого підвищення цін в період захворювання на ГРВІ.
За І квартал 2013 року на порушників законодавства про захист економічної конкуренції накладено штрафів на загальну суму 51,00 тис.грн.
Сума коштів, сплачених до Державного бюджету внаслідок припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції склала 74,00 тис.грн.
Економічний ефект внаслідок припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції склав 2253,00 тис. грн.
За результатами розглянутих справ та наданих рекомендацій: скасовано плату у розмірі 25,000 тис.грн. та 35,000 тис. грн. на рік за розміщення антенно-фрідерних пристроїв на висоті до 35 м та понад 35 м в м.Ужгород; знижено тарифи на ритуальні послуги (копання могили) в м. Ужгород на 30,07 грн. (451,07 – 421,00), − говорить голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
На брифінгу, Петро Харченко розповів і про те, що цьогоріч у І кварталі робота Закарпатського обласного територіального відділення АМКУ була направлена на посилення контролю за діяльністю природних монополій, запобігання антиконкурентним діям органів державної влади та органів місцевого самоврядування, недобросовісній конкуренції, поширення та популяризація серед суб’єктів господарювання та споживачів інформації про конкуренційне законодавство.
− Основна увага територіального відділення у цьому році буде зосереджена на ринках реалізації лікарських засобів, підключення об’єктів містобудування до інженерних мереж електро-, газо-, тепло-, водопостачання та водовідведення; збору, вивезення, перероблення та захоронення побутових відходів; супутніх послуг при наданні адміністративних послуг, ритуальних послуг, − акцентує голова Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Тетяна Горянка для Закарпаття онлайн