За даними АІВС Тиса та Закарпатського ГМЦ минулої доби по області місцями пройшли незначні дощі в горах з мокрим снігом 1-4 мм. На річках відмічається стійке зниження рівнів води до -0,5-1,0 м на Верхній Тисі, а також в верхів’ях та середній течії Ужа, Латориці та Боржави.
На Тисі станом на 8 годину максимальний рівень сформувався біля смт.Вилок 261 (+221) см в межах корінних берегів, зараз тут проходить спад води. Продовжувалось підвищення рівнів в нижніх течіях Боржави та Латориці відповідно на +30 +86 см, та на Тисі м.Чоп на +1,4 м.
В зв’язку з формуванням максимумів паводкової хвилі в низинній частині річок Латориця та Боржава продовжуються переливи заплавних автодоріг між селами Тисянка та Геївці Ужгородського району по довжині 150 м шаром до 30 см (рух легковиків припинено-організовано об’їзд), та автодороги Шаланки-Виноградів (урочище Гучало) Виноградівський район по довжині 50 м шаром 10 см, рух по дорозі не припинявся. Підтоплень дворогосподарств та виробничих об’єктів немає.
На ранок 2 квітня введені наступні ступені протипаводкового захисту:
- р.Латориця – Чоп 638(+86) - ІIІ ступінь – вода на заплаві в межах міждамбового простору.
- р. Стара с. Зняцево 417(+6) - ІІ ступінь – вода на заплаві в межах міждамбового простору
- р. Боржава – с.В.Ремети (Шаланки) 588 (+30) ІIІ ступінь – початковий вихід води на заплаву на понижених ділянках.
- р.Тиса-смт.Вілок -261(+221)-І ступінь – вода в корінних берегах
- р.Тиса-м. Чоп 1006(+138) – І ступінь- вода в корінних берегах
В с.В.Комяти (Завадка) Виноградівського району за минулу добу двома пересувними насосними станціями Виноградівського МУВГ відкачано 16800 м3 місцевого стоку .
Для попередження переливу на понижених місцях правобережної дамби р. Боржава вище переливної споруди в районі сіл Боржавське-Заріччя Виноградівського району відомчою аварійною бригадою Виноградівського МУВГ укладено до 1500 мішків із сипучими матеріалами. Проведено запобігання фільтрації та переливу на даній ділянці.
В с. Боржавське місцевим стоком було підтоплено 15 га сільгоспугідь, в с. В. Комяти Виноградівського району – 25 га сільгоспугідь, в с. Заріччя Іршавського району було підтоплено 50 га сільгоспугідь.
За рахунок роботи пересувних насосних станцій та нарощення гребеню дамби попередженно підтоплення (захищено) – 300 га сільгоспугідь Виноградівського району та 400 га Іршавського. Зараз на даний ділянці відбувається спад рівнів води р.Боржава . Підтоплень дворогосподарств та виробничих об’єктів не має.
За рахунок проведених Мукачівським МУВГ попереджувальних заходів (тампонажу шлюза та нарощенню гребеню дамби), а також в зв’язку зі зниженням рівнів, переливу вод р.Стара в районі с.Зняцево Мукачівського району не відбулося, вода на автодорогу Київ-Чоп не виходила, але в зв’язку з підйомом рівнів в р.Латориця та можливим підпором р.Стара проведені попереджувальні заходи залишаються актуальними.
На відкачці паводкового стоку працює 22 стаціонарних насосних станцій Латорицької та Берегівської осушних систем. Ще 8 насосних станцій підготовлені до роботи і будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів. За добу насосними станціями перекачується до 2,5 млн м3 паводкових вод, з початку паводку перекачано 49,0 млн.м3.
Водосховища осушної системи «Чорний Мочар» працюють відповідно до Правил експлуатації в період паводків. У перед паводковий період проведено звільнення робочого об’єму водосховищ. Зараз відбувається акумуляція паводкового стоку у водосховищах. Резерв рівнів до нормального підпертого горизонту (НПГ) становить до 1,0 м. Заакумульовано 12,7 млн.м3 паводкових вод. (Загальний об’єм акумуляції до НПГ 28 млн.м3)
В міждамбовому просторі р.Латориця утримується понад 60 млн. м3 паводкового стоку. За дамбами р.Латориці та греблями водосховищ, що перебувають у тривалому підпорі встановлено спостереження.
Всі служби БУВР Тиси та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків (встановлено цілодобове чергування, згідно схеми оповіщення повідомлено про загрозу розвитку паводкової ситуації), для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
В організації пропуску паводку задіяні 125 працівників водогосподарських організацій, підготовлено 7 одиниць мобільного насосно-силового обладнання, 12 одиниць техніки, необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю.
Відповідно Регламентам та Положенням взаємодії по захисту від шкідливої дії вод в басейні р.Тиси із сусідніми державами – Румунією, Угорщиною, Словаччиною розробленим та затвердженим на рівні Уповноважених Урядів повністю забезпечується співпраця та взаємне інформування з сусідніми країнами по питанням безаварійного пропуску паводків на прикордонних ділянках рік і на випадок необхідності взаємної допомоги.
Про надзвичайні ситуації під час повені та вжиті заходи БУВР Тиси буде доповідати Кризовому Центру та в обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відповідно до діючих положень.