Двох жінок 53-річну та 23-річну мешканок Виноградівського району було запрошено до чергової частини ЛВ на станції Львів для з’ясування обставин події, - зазначив заступник начальника – начальник МГБ ЛВ на станції Львів полковник міліції Микола Балич.
Жінки при собі мали сумки, в яких знаходились ранньоквітучі рідкісні рослини, занесені до Червоної Книги України – шафран Гейфеля, загальна кількість вилучених рослин – 2 тисячі штук. Квіти закарпатки мали на меті продати на львівських ринках. Як пояснили жінки, знаючи попри заборону, все таки вирішили порушити її. Скрутне становище змусило піти на такий вчинок, адже іншого заробітку немає. От і вирішили дві сусідки підзаробити таким чином.
На вказаних громадян було складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.. 88-1 ч.2 «Збут об’єктів рослинного світу занесених до Червоної книги України» та ст.90 «Порушення вимог щодо охорони рослин, занесених до Червоної книги України» Кодексу України про адміністративні правопорушення. Дані матеріали передано на розгляд відповідним судовим органам.
Як відомо період продажу ранньоквітучих рослин припадає на весняний період. Серед переліку червонокнижних квітів є шафран Гейфеля. Його привозять із Закарпатської області, а найбільш поширеним районом є Виноградівський, де зосереджується приріст рослинності. Уже неодноразово виявляються особи, даного регіону, котрі здійснюють продаж цих рослин, - повідомив заступник начальника відділу природно-заповідного фонду Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш.
Правоохоронці транспортної міліції закликають усіх небайдужих до навколишнього середовища не зривати та не купувати унікальних весняних квітів, тим самим ви збережете природу.
Христина Романчук, помічник начальника ЛВ на станції Львів по зв’язках з громадськістю та ЗМІ
SpaceMan 2013-03-07 / 12:18:19
От дискримінація... в Львові закарпаток/закарпатців з шафранами ловлять, а в Ужгороді не ловлять. Тепер можна спокійно сказати, що це нацональна боротьба, бо галичани не люблять закарпатців :) Жаотую. Якщо є закон що забороняє продавати ці квіти, значить вюди треба з цим явищем боротись...
Але, щоб з цим явищем боротись, потрібно добробут суспільства підвищии так, щоб бідним людям не потрібно було виживати за рахунок п родажі первоцвітів та й інших багатьох не дозволених речей на стихійному ринку. Інакше боротьба з цим явищем буде неефективною: бо буде більше затрат на неї, ніж результатів.