Угорці Закарпаття вимагають вивчення угорської мови в школах і як рідної, і як іноземної (ФОТО)

І роблять це у контексті повної підтримки Закону "Про засади державної мовної політики", прийнятого за ініціативи Партії регіонів.

Угорці Закарпаття вимагають вивчення угорської мови в школах і як рідної, і як іноземної (ФОТО)

У суботу, 16 лютого, в Берегові, в Закарпатському угорськомовному інституті ім. Ф. Ракоці ІІ відбулася конференція з питань стану та можливостей вивчення угорської мови на Закарпатті у світлі Закону України «Про засади державної мовної політики».

Організатором заходу виступило Закарпатське угорське педагогічне товариство.

Підтримати закарпатських угоців у їх прагненні зробити угорську частину Закарпаття ще більше угорською прибув навіть Держсекретар міністерства закордонних справ Угорщини Жолт Неймет, який у ці дні спеціально відвідав Закарпаття. Від управління освіти і науки Закарпатської ОДА участь у заході взяв завідувач сектору вищої освіти і науки Василь Телеп.

З-поміж іншого, резолюція конференції вимагає, що "у тих адміністративно-територіальних одиницях Закарпатської області, де угорській мові не надано статус регіональної, в школах з українською мовою навчання на вибір має бути й угорська", а в школах населених пунктів, де угорській мові надано статус регіональної, угорська мова має бути введена як обовязкова друга іноземна мова".

Утім, вимог більше, і з ними читачі Закарпаття онлайн можуть ознайомитися у повному тексті резолюції конференції, що його публікуємо нижче.

 

17 лютого 2013р.

Теги: угорський, Жолт Неймет, регіональна

Коментарі

Гліг 2013-03-20 / 13:55:05
Мадяре а ви дійсно Азіати, якщо нехочете вчити державну мову Українську.Поміняється влада,поміняються закони і ваші діти незнаючи державної мови,історії будуть змушені залишити місце роботи і підуть замітати дороги, або емігрують і залишать ті місця де народилися їх батьки і вони. Закарпаття Українська земля!

777 2013-02-27 / 12:42:29


Хамство. Коментар видалено. Адмін


Саша 2013-02-19 / 22:36:50
До ANRI.... Давайте ми такі ж умови запропонуємо відтворити для Українців що мешкають в Угорщині????Так давайте хто вам заважає ви тільки аби поговорити !!!Ви у себе вдома не можете нормальні умови зробити!!!А Угорці молодці патріоти своєї нації!

юрко кіссанин 2013-02-19 / 22:15:14
то не мадяри віноваті а регіАнали.. треба вводити срочно русинську мову другов на закарпатті(шутка)

Це я 2013-02-19 / 21:30:11
Ольга 2013-02-19 / 10:14:02
То дійсно проблема!
А з іншого боку де тут тоді правда, що угорці не бажають вивчати державну мову, раз віддають своїх дітей до українських шкіл? А таких батьків багато.Забагато.

ANRI 2013-02-19 / 16:19:16
Геть мадярських фашистів з нашої землі. Поначіпали прапорів мадярських тай граються у нас з своїм вогнем. Давайте ми такі ж умови запропонуємо відтворити для Українців що мешкають в Угорщині,беззуба ,незграбна,недбало злочинна влада СОРОМ вам !!!

Ольга 2013-02-19 / 10:14:02
У нас у Берегові в школі в 2-му класі з українською мовою навчання, вчителька почала навіть викладання нового матеріалу з української мови на угорській мові на зауваження дитини, що не розуміє вона не звертає уваги, на зауваження матері вона відповіла:"Що вона змушена в українськомовному класі вести навчання угорською мовою". Що робити мені і моїй дитині? Чи не порушуються права українських дітей?

Саша 2013-02-18 / 23:59:39
Українська Держава ніяк не допомогає етничним Угорцям освоїти Українську мову!Ви подивітся на вашого премєр міністра !Що азаров знає по Українські?

муза 2013-02-18 / 22:52:08
А хіба не нонсенс -у центрі Виноградова мої сусіди-угорці не знають жодного слова по-українськи? Таким чином у вас виходить ,що раз Виноградівський р-н межує з Угорщиною і Румунією, то я маю знати обі мови "для побутового спілкування"? А як на рахунок того , щоб вони(У-на,Ру-я)поблизу кордонів в обов"язковому порядку вивчали УКРАЇНСЬКУ? Ви себе чуєте? На скільки мені потрібно я знаю французьку- мені достатньо.

Учителька 2013-02-18 / 19:53:18
а я хочу вивчати угорську, хоча б для побутового спілкування. адже це нонсенс - жити поруч з угорцями і не володіти їхньою мовою.Русини-українці, хіба знання чужої мови зробить нас меншими патріотами? Любіть своє, та знайте і чуже!

joska 2013-02-18 / 19:01:59


Коментар видалено. Адмін


Istvan 2013-02-18 / 18:12:23
Де ви у лісті бачете слово "вимагаємо" чи "вимагають"?

Тутешній 2013-02-18 / 14:38:20


Хамство і тролінг. Коментар видалено. Адмін


cтефан 2013-02-18 / 12:37:33
Любі "політиканти".Не скаліть зуби на сусідів,коли вони вирішують проблеми.до яких ми причетні.Так вам всім мозолить очі Угорщина,а один пед одним здаєте документи на угорське посвідчення,щоб піти в Угорщину то спрощеним переходом,або шукаєте "діда-прадіда",що засвідчити своє венгерське походження.Поки у Закарпатті менше було прибішів з Львівщини,Тернопільщини то для корінного закаопатця всі нації були позитивні.

Чиста політика 2013-02-18 / 07:45:59
Кому потрібна угорська мова, коли весь світ говорить англійською? Спочатку хай діти одну іноземну вивчать. Бо й однією не володіють.

Мадяри сплять і бачать, що Будапешт повернеться на Закарпаття. От і треба мовний грунт готувати, аби їх знову не сприймали, як окупантів. Але нічого в них не вийде. Бо мадярів ніхто не люблять.
Мову держави, в якій живуть, не хочуть вивчати а нас хочуть примусти вивчати їхню. Хоча українською говорять у світі в 4 рази більше, як угорською.

Українка 2013-02-17 / 23:22:50
До "Земляка"
"Якщо не поважаєш Батьківщину - не поважаєш себе"
Що ви особисто зробили позитивного для України?

Національна гідність не виховується,її не можна навчити чи купити, вона народжується в серці...

korinnyj zhytel' 2013-02-17 / 22:43:48


Флуд. Коментар видалено. Адмін


Не українка 2013-02-17 / 22:02:46
Ніколи не вважала себе українкою. Але я ГРОМАДЯНКА України!!! Можна любити чи не любити.Але існує поняття обов*язку. І громадянський обов*язок - знати державну мову. Що означає -"документація в школі угорською мовою"? У стінах угорської школи не місце державній мові?

Школярка 2013-02-17 / 21:52:35
Я навчаюся в школі, і я не хочу вивчати угорську мову.Ану угорці будуть вивчати українську, ніколи.Чому ж ми маємо вивчати їхню!?

муза 2013-02-17 / 21:47:47
...а мені і моїм дітям- це абсолютно не потрібно(угр.мова).

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ