Органам самоврядування на Закарпатті облрада порекомендувала самостійно вирішувати "мовне питання"

Сьогодні на засідання Закарпатської обласної ради вчергове був винесений проект рішення Про реалізацію ЗУ «Про засади державної мовної політики».

Органам самоврядування на Закарпатті облрада порекомендувала самостійно вирішувати "мовне питання"

Традиційно обговорення проекту рішення викликало палкі суперечки і тривалу дискусію. Знову зазначалось, що надавати статус регіональної будь-якій поширеній у регіоні мові (конкретно йшлось про угорську, румунську і "русинську") – компетенція не Закарпатської обласної ради, а органів самоврядування тої чи іншої адміністративно-територіальної одиниці.

У підсумку Закарпатська обласна рада проголосувала за те, аби взяти до уваги інформацію, озвучену під час засідання про поширеність у тих чи інших районах, містах, селищах та селах угорської мови, зокрема, як "формально" другої регіональної. А разом з тим – ще й румунської та "русинської". Відтак, рекомендувати органам місцевого самоврядування взяти до відома цю інформацію, а відтак, вирішувати на місцях питання надання угорській, румунській, "русинській" мовам статусу регіональної.

За відповідне рішення проголосували 78 депутати, проти – 0, 5 – утримались.

 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

21 грудня 2012р.

Теги: регіональна мова, угорська мова, мовне питання, сесія, облрада

Коментарі

Косма Петровцію 2012-12-28 / 19:18:50
Шо Іванку не можеш ся вкласти у норми цього сайту? Ганьба для такого великого писюна, шо написав вірш про солонину. Мені, як представноку молодшого від тебе покоління ганьба, шо старші люди нич не мудрішавуть. Треба вчити українську мову Ваню, бо нові часи наставуть, не тоті шо перед сим. Герої русинського руху уже не в моді. Тепер Гарі Потер-главний герой. Мусиш міняти амплуа...

Косма 2012-12-28 / 18:26:46
Які притесненія? У селах Берегівського району на сільрадах висять прапори Угорської держави. Я би не позаздрив тому керівнику населеного пункту в Угорщині, який би вивісив прапор України на своєму муніціпальному будинку. Його б одразу повісили. Під час футбольних матчів на Берегівщині піднімається прапор Угорщини та федерації футболу Закарпаття, першим звучить гімн Угорщини, і тільки наступним -України. Я сам був свідком такого явища у 2009 році на фіналі зимового кубка Закарпаття в одному із сіл Берегівщини. Це було при помаранчевих. Шо казати, як ви ся розпоясали при синіх, які зайняті розкраданням бюджету, та дають вам можливість робити всьо, що хочете...

Иван ПЕТРОВЦІЙ 2012-12-25 / 18:18:41


Хамство і антиукраїнський тролінг. Коментар видалено. Адмін


istvami 2012-12-25 / 17:13:17
Косма - надо устроить жизнь в Украине так чтобы все нац. меньшинсва жили без притеснений, а не воевать против них. В цивил. странах так делают...

Косма Петровцію 2012-12-25 / 15:43:21
Іванку прорвало тя на коментар. Уже легдви лаби тягаш по Ужгороду, та все в політику тя тягне. Попович тепер у фаворі біля Деркача, та думаєш, шо і ти біля них лигінь. Все тече, все міняється. До 22 століття всьо рівно не дотягнеш

Istvan 2012-12-25 / 11:22:27
Не строго по теме, только ради интереса: как отреставрировали здание береговского института им. Ракоция венгры: https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/10037_539989859345553_1605282788_n.jpg

Роман 2012-12-25 / 10:13:02
Термін регіАНАЛЬНА мова придуманий для подальшої русифікації України за кошти платників податків. В т.ч. носіїв української мови. Подякуйте жителям донабаса за президента п...раса.
Дол...и мадяри, румуни думають, що Яну Ковачу треба їхня мова... ідіоти.

Магас 2012-12-24 / 19:52:39
до Пацієнта
Тобі не набридло ще писати тут під різними ніками і влаштовувати "дискусії" сам з собою?Думаєш люди не бачать твоїх примітивних провокацій?

Це я 2012-12-24 / 15:54:10
до Горець 2012-12-24 / 15:29:21
Я радий констатувати, що ви самі дійшли висномку, скільки вашого брату на Закарпатті.

Горець 2012-12-24 / 15:29:21
У мене таке враження, що наші обл.депутати від Батьківщини всі угорці,румуни,русини,та інші..!!!Я голосував минулий раз в обл.раду за Батьківщину!І де вона???Так само Батьківщина здала ЮЛЮ,тоді була така сама підтримка.Ви не Свободу мали захищати,а українську мову!!!Дуже шкода, що лише ВО Свобода захищала інтереси українців на Закарпатті.А де підтримка Батьківщини,Удару,Куну,Нашої України та інших???Нажаль у наш час перемагає дядько франклін та тьотя Л.Українка! :(

Олег 2012-12-24 / 15:12:44
. Ця мова, є мовою великанів світової цівілізації таких як кобзарь Шевченко, Леся Українка, Іван Франка і тощо.???????Великани світової цівілізації ?????ВЕЛИКАНИ СВІТОВОЇ ЦІВІЛІЗАЦІЇ??? це круто!Ні це ж треба таке придумати!

Олег 2012-12-24 / 12:51:16


Антиукраїнський тролінг. Коментар видалено. Адмін


Rusyn 2012-12-23 / 18:42:53


Коментар видалено. Адмін


козак 2012-12-23 / 11:43:33
Продажні сволочі!!!(78 за), а де патріоти чи хоча б нормально думаючі люди, де хоча б частина, шо мала проголосувати проти?

А "русинська" мова це взагалі дурниця, бо такої ні мови ні нації не існує, це все кремлівський проект, який вдало підхопив балога та намагається його впровадити в дію, щоб в майбутньому бути закрарпатським "царем"!

гордий на мову 2012-12-23 / 04:33:04
Найкраща, найлюбезніша, найрідніша, найспівучіша, соловьїнна мова є наша українська мова. Ця мова, є мовою великанів світової цівілізації таких як кобзарь Шевченко, Леся Українка, Іван Франка і тощо. Наша мова буде мовою як західних, так і южних і східних славян, тобто всіх славян Європи. Тільки одна перепона заважає щоб це було так. Це є буква "щ", яка дуже часто знаходиться в українських словах як: "ще, що, тощо, тому що, якщо, тякщо, дещо ітд., а це щокання заважатимемо поважати соловьїнну мову за соловьїнну томущо ящери, плази щокавуть, а не соловї.

Иван ПЕТРОВЦІЙ 2012-12-22 / 16:43:49


На тупиковий віртуальний ресурс до Жаливи/Старости. Коментар видалено. Адмін


Jeno 2012-12-22 / 12:05:08


На тупиковий віртуальний ресурс до Жаливи/Старости. Коментар видалено. Адмін


Верховин 2012-12-22 / 10:52:30
У шкільному курсі української мови і тим паче у внз чітко артикулюється наступне:
Поняття національної мови включає в себе літературну мову, територіальні та соціальні діалекти. Літературна мова - унормована, відшліфована форма національної мови. Закрпатські, гуцульські, бойківські та лемківські говірки є частиною південно-західного наріччя української мови. Національною мовою українського народу є українська мова.
Все інше - від лукавого і КГБ. Про терміни Русь, руський мали би знати всі, хто має середню, а тим паче вищу освіту.

dad 2012-12-22 / 10:36:50
Русинської мови не існує.Це діалект української.В Галичині до кінця 19 ст.теж називали мову русинською,а національність-русин.Потім,відчуваючи повну спорідненість з народом Поділля,Наддніпрянщини,Слобожанщини і т.д.,прийняли назву українець і укр.мова.Це мало б пройти і Закарпаття,але місцеві русини-українці заплуталися в історії.

Слава 2012-12-22 / 01:31:20
Продажна обларада, продасть рідну матір заради власної вигоди!

НОВИНИ: Політика

15:00
/ 9
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
13:55
/ 3
На Закарпатті судитимуть киянина, який в складі ОЗУ ошукав матір загиблого військовослужбовця з Донеччини на 7,5 млн грн
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 1
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ