На сьогодні на закарпатській ділянці державного кордону діє 19 пунктів пропуску. Однак цього недостатньо. Так, на ділянці українсько-румунського кордону протяжністю 250 кілометрів діють лише два пункти пропуску – «Дяково – Хелмеу» та «Солотвино – Сигеті Мармаціей», а на ділянці українсько-польського кордону нема жодного. Це стримує розвиток туризму, знижує можливості доступу зарубіжних туристів до важливих культурних, природних та туристично-рекреаційних об’єктів Закарпатської і сусідніх областей України.
Зокрема громадськість та депутати місцевих рад неодноразово порушували питання про відкриття пунктів пропуску поблизу села Яблунівка Хустського та с. Ділове Рахівського району, де у свій час уже було сполучення між населеними пунктами, які тепер знаходяться по обидва боки кордону і населення яких має між собою родинні зв’язки.
З огляду на реалізацію міжнародного проекту «Карпатський туристичний шлях», який передбачає створення своєрідного туристичного кільця через регіони України, Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини, надзвичайно важливим є відкриття пунктів пропуску «Забрідь – Уліч» на ділянці українсько-словацького та «Лубня-Волосате» українсько-польського кордону, а також пунктів пропуску «Велика Паладь – Кішпаладь», «Саловка- Епертешке», «Гетень-Тисокеречень» та «Дийда –Берегдаровку» на українсько-угорському кордоні.
У зв’язку з цим депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України з проханням розглянути на міжурядових комісіях питання про відкриття зазначених пунктів пропуску та переглянути міжнародні угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядами Румунії, Словаччини, Польщі та Угорщини з цього питання.
Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Закарпатської облради.
123 2012-12-21 / 12:19:19
>> Так, на ділянці українсько-румунського кордону протяжністю 250 кілометрів діють лише два пункти пропуску
... тому ми хочемо відкрити ще чотири на угорському та по одному на польському на словацькому кордонах :)