Чеські телевізійники зняли фільм про Ужанський нацпарк

Кілька днів на закарпатській Великоберезнянщині інтенсивно працювала творча група Чеського телебачення під керівництвом теледраматурга Яроміра Шлосара, знімаючи тринадцятий, вже заключний фільм із нового циклу «Дика природа без кордонів».

Чеські телевізійники зняли фільм про Ужанський нацпарк

Позаду — довгі кілометри мандрів національними природними парками Європи вздовж кордону колишньої Чехословаччини, сотні інтерв’ю, кінозамальовок і сюжетів. І ось Ужанський НПП.

Усі чотири дні, з ранку до ночі, професійні телевізійники з Праги, зі студії «Острава», трудилися у поті чола. 

Окрема подяка директору народного парку «Полоніни» (Словаччина) Мірославу Буралю, який також супроводжував чеських тележурналістів. Насамперед глядачі двох національних телеканалів Чехії першими побачать кожну серію з чисельними повторами, а згодом є задум видати весь цикл окремо (якраз у момент чаювання Яроміру зателефонувала з Праги дружина і повідомила про успішну прем’єру серії документальних фільмів з розповіддю про найменший австрійський парк Тайаталь у долині ріки Тайа). А от у пристрасному відеодокументі про Ужанський парк, презентувати котрий закарпатцями намічено на грудень нинішнього року, а демонструвати на ЧТ на січень 2013 року, всіх приваблять кілька сюжетних ліній.

— Ми приємно вражені тутешньою красою збереженої природи, — розповідає Томаш Кочко, — і можна тільки пошкодувати, що цей парк недоступний з боку Європи, хоч і є складовою частиною трилатерального біосферного заповідника «Східні Карпати». Але, можливо, Україна колись увійде до Євросоюзу, і до неї можна буде без всяких перешкод, вільно приходити з боку інших двох національних парків — словацьких «Полонін» та польських «Бещад». Бо тепер всім туристам доводиться їхати на митницю через кордон і проходити ще через низку випробувань і перевірок, спецдозволів прикордонників, щоб дістатися мальовничих місць парку. Про це ми розповідаємо у сюжеті про зустріч представників природно-заповідних об’єктів на горі Кременець — стикові кордонів трьох сусідніх країн. А ще у фільмі будуть: розповідь про букові праліси — Всесвітню природну спадщину ЮНЕСКО, Княгинянське місце падіння великого метеориту, живанські (розбійницькі) печери, збережений туристичний притулок колишньої Чехословацької Республіки на горі Яворник, кадри з життя місцевих жителів, інші родзинки.

Тележурналісти пішки пройшли десятки кілометрів, щоб дістатися до місць зйомок високо в горах. Один із підйомів проліг на вершину Черемха, де цьогоріч розпочалося відновлення забутого найвище розташованого на Україні військового кладовища Першої світової війни. Тут неповторні краєвиди, чудова панорама навколишніх українських, польських і словацьких вершин. Цікаво спостерігати і за найвищою горою польських Бещад — Тарницею (1346 м над рівнем моря): до її вершини постійно йдуть прочани вклонитися металевому хрестові, освяченому колись Папою Римським Іваном Павлом II.

— Так приємно було повернутися на Закарпаття, — розповіла режисер Петра Вшеліхова. — Тут я була десять років тому, коли наше телебачення знімало сюжет в Усть-Чорній про чеського священика і його допомогу дітям-сиротам. Гадаю, ЧТ приїде в цей благодатний край ще не раз, адже тут стільки цікавого у природі та культурі, сучасному житті.

Цілу низку незабутніх вражень і сотні фотодобірок повіз із собою до Праги й один із керівників Європейського центру екології та туризму Іво Докупіл. Він просто щасливий, що приїхав з телевізійниками і познайомився ближче з місцевими природними перлинами.

Іван Кузович, Газета "День"

23 листопада 2012р.

Теги: фільм, зйомки, природа, нацпарк

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

22:31
/ 1
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
» Всі новини