Як зазначають автори дослідження, це відкриває нові можливості для адаптації людей з порушенням зору.
Група вчених під керівництвом Томаса Лауритцена з компанії Second Sight використовували у своєму експерименті прилад Argus II.
Прилад складається з мінівідеокамери, електронного перетворювача сигналів і системи зі 60 електродів. Саме електроди передають сигнал безпосередньо на сітківку.
Колишні експерименти показали, що Argus II дозволяє читати великі літери (висотою 10-20 сантиметрів) і розрізняти слова. Однак пацієнтам потрібні десятки секунд на читання однієї літери і хвилини - на короткі слова.
Лауритцен і його колеги вирішили "обійти" відеокамеру і передавати сигнал безпосередньо на електроди, щоб прискорити процес читання. Сигнал передавався на шість електродів зі 60, їх конфігурація відповідала точкам брайлівського шрифту.
За словами Лауритцена, в експерименті взяв участь один сліпий пацієнт. Замість того, щоб намацувати брайлівські літери кінчиками пальців, він міг "бачити" їх і читати кожну букву менш ніж за секунду з точністю 89%.
Вчені зазначають, що їх експеримент показує можливість безпосередньої передачі інформації через електроди таких протезів.