На другому місці опинилися Грузія і Литва. А третю позицію розділили Україна, Білорусь, Росія, Мадагаскар, Казахстан, Киргизія і Непал.
Дослідників цікавили, як позитивні емоції типи задоволення, посмішок, сміху, радості від навчання чи пізнання, повноцінного відпочинку, так і негативні - гнів, стрес, сум, фізичний біль, неспокій.
Як показало опитування, лише 36% жителів Сінгапуру відчувають щодня не менше десяти позитивних і негативних емоцій. Саме цей показник визнаний соціологами найнижчим у світі.
Друге місце серед найбільш неемоційних країн було віддане Грузії і Литві - там про такі почуття, які цікавили соціологів, повідомили 37% респондентів.
Українці в списку бідних на емоції посіли третє місце з результатом 38%. В одну групу з українцями з таким же відсотком потрапили "безсердечні" країни СНД - Білорусь, Росія, Казахстан, Киргизія, а також Мадагаскар й одна з найбідніших і нерозвинених країн світу Непал.
Найемоційнішою країною, згідно з опитуванням, виявилися досить бідні Філіппіни з економікою, що розвивається. Про багате емоційне життя повідомили 60% опитаних мешканців.
Крім Філіппін, серед найемоційніших країн фігурують Сальвадор (57% опитаних щодня відчувають різні почуття), Бахрейн (56%), Оман і Колумбія (по 55%).
На п'ятому місці з результатом 54% - Чилі, Коста-Ріка, Канада, Гватемала, Болівія, Еквадор, Домініканська Республіка, Перу, Нікарагуа і США.
Про найбільшу кількість пережитих людьми негативних емоцій зі зрозумілих причин нестійкого становища і різного роду внутрішніх конфліктів заявили жителі країн Близького Сходу і Північної Африки, Іраку, Бахрейна і палестинських територій. Що ж стосується позитивних емоцій, то тут світовим лідером є Латинська Америка - радість і задоволення регулярно відчувають громадяни Панами, Парагваю і Венесуели.
Найбільш задоволеними життям вважають себе данці.
Зазначимо, раніше вчені з'ясували, що вираз обличчя людини, як і спосіб сприйняття та вираження емоцій, тісно пов'язані з культурними особливостями конкретної нації.
Корреспондент.нет