Серед закордонних гостей були Селеш Андраш – директор агенції з розвитку м. Загонь та прилеглих територій, Кезі Бейла – директор консалтингової компанії «Мегаком», Дьолаші Йожеф – професор Дебреценського університету та ін.
У вітальному слові учасникам фінальної конференції керуючий справами виконавчого апарату облради Михайло Попович від імені голови облради Івана Балоги, всього депутатського корпусу подякував всім, хто працював на проектом з дня його створення й донині.
За плечима - пророблена серйозна робота, виготовлено проектну документацію. Закарпаття вкотре може стати піонером у важливій галузі транскордонного співробітництва, цього разу зі створення унікальної інституції - агроринку на спільному кордоні. Аналогів такому проекту нема ні в Україні, ні на теренах СНД. Законодавство України дозволяє рухатись у цьому напрямку.
Продовження цього проекту - це насамперед поглиблення співпраці двох самоврядних громад двох сусідніх країн, розширення ділових контактів між місцевими малими та середніми сільгоспвиробниками, створення нових робочих місць, залучення потужних інвестиції, збільшення надходження до бюджетів, а, отже, підтримка добробуту краю та його населення. Тим більше, що Угорщина має напрацьований досвід: на її території діє низка індустріальних парків, зокрема в містах Захонь, Фейнешлітке, Мішкольц та Ніредьгаза (загалом в Угорщині нараховується близько 200 індустріальних парків). Якщо ми, - далі наголосив Михайло Андрійович, - зуміємо подолати всі бар’єри на цій дорозі, то за нами підуть й інші області. Тому обласна рада й надалі робитиме усе для того, аби цей проект був зреалізований.
Сторони презентували можливості транскордонного індустріального парку, наголосили на перспективності проекту, пов’язуючи це з вигідним географічним положенням області, багатством природних ресурсів і значним людським потенціалом, а також обговорили подальші дії та підписали протокол спільних намірів. Про це Закарпаття онлайн в прес-служба Закарпаття облради.