- Сьогодні більше 92% населення області користується послугами сімейних лікарів. Наша область у цьому плані є серед лідерів у країні. Та все ж ми продовжуємо працювати над тим, аби досягти 100-відсоткового результату. Кожен житель Закарпаття має мати доступ до якісних медичних послуг, - розповів головний медик краю.
Так, цього року 6 ФАПів було реорганізовано в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. У гірських районах краю на 800 мешканців має працювати одна амбулаторія, у рівнинних місцевостях – на 1000 осіб.
Також протягом останнього періоду в амбулаторії загальної практики сімейної медицини реорганізовано 10 дільничних лікарень. Вивільнені кошти було використано на виплату заробітної плати та на оплату комунальних послуг енергоносіїв.
Майже 60 гривень на медикаменти та 18 гривень на харчування - забезпечено витрат на 1 день перебування хворого у обласних лікарнях
Сьогодні забезпечено стовідсоткову потребу у фінансуванні за статтею «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» для хворих, які перебувають на стаціонарному лікування в обласних закладах.
За рахунок видатків державного та місцевих бюджетів забезпечено протитуберкульозними препаратами хворих на туберкульоз, інсуліном – хворих на цукровий діабет, хіміопрепаратами та радіофармпрепаратами – онкохворих та необхідними ліками – хворих на цукровий діабет.
Середня вартість ліжко-дня у закладах ІІ рівня становить на медикаменти 16,3 гривень, на харчування хворих – 12,6 гривень. В обласних закладах цей показник доведено до 59,66 та 18 гривень відповідно.
За рахунок коштів обласного бюджету та субвенції з державного бюджету у 2011 році придбано медикаментів, витратних матеріалів, медичного обладнання на суму 59 мільйонів гривень (у 2010 році – 35 мільйонів). У 2012 вже закуплено на необхідні медичні матеріали вже витрачено 22 мільйони гривень, до кінця року передбачено використати ще 53 мільйони. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-центрі Закарпатської ОДА.
- Ситуація із фінансуванням та забезпеченням ліками хворих в обласних закладах є унікальною для України. Ми повністю забезпечуємо усіма необхідними препаратами та матеріалами хворих, котрі перебувають на стаціонарному лікуванні. Такий рівень нам вдається утримувати протягом останніх двох років, - повідомив Роман Шніцер
Кнут 2012-10-04 / 13:15:27
"Також протягом останнього періоду в амбулаторії загальної практики сімейної медицини реорганізовано 10 дільничних лікарень. Вивільнені кошти було використано на виплату заробітної плати та на оплату комунальних послуг енергоносіїв". Клоуни!10 лікарень закрили, шысть амбулаторій відкрили. Начальник управління замовчує той факт, шо в рамках янекової "оптимізаціі" скорочуються ліжкомісця в лікарнях, скорочуються лікарські посади. Управління займається тільки зміною вивісок: замість "ДІЛЬНИЧНА ЛІКАРСЬКА АМБУЛАТОРІЯ" на "АМБУЛАТОРІЯ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ". Тут Шніцер на третьому місці! Фактично, Шніцер немає можливості суттєво впливати на організацію обласної охорони здоровя - всі важелі впливу в руках органів місцевого самоврядування та голів райдержадміністрацій. Там вирішують кадрові питання, фінансування установ, реформування медичних закладів, відкриття нових... Як не дивно, але Управління охорони здоровя ОДА на обласну медицину не впливає, а Шніцер є механічним статистом.