Олександр Сачко: «Закон про мови відкриває скриньку Пандори на Закарпатті»

Закон про мови відкриває скриньку Пандори у порубіжних регіонах України, таких, зокрема, як Закарпаття, де поруч проживають представники різних національностей. Так вважає голова Закарпатської обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Олександр Сачко.

«Введення в одному із сіл Рахівського району румунської мови як регіональної, а в Берегівському районі угорської свідчить про тенденції посилення впливу інших держав на свої національні громади  на території України. Окрім цього, розбурхуванням мовної теми займаються місцеві політики, аби зняти швидкі політичні дивіденди перед виборами», - переконаний політик.

За словами Олександра Сачка, інтереси національних меншин на Закарпатті було захищено належним чином і без «Закону про основи державної мовної  політики».

«Так, скажімо, в Ужгородському університеті функціонує факультет угорської мови, а в Берегові – Закарпатський угорський інститут, в області працює понад 100 шкіл із угорською мовою навчання. Дай Боже, щоб в інших державах так дбали про українські громади, як дбає Україна про  нацменшини, що проживають на її теренах», ­ - наголошує він.

Голова Закарпатської обласної організації Конгресу застерігає, що політичні ігрища навколо мовного питання, в які грають безвідповідальні політики, несуть загрозу суверенітету й територіальній цілісності України.

 
24 вересня 2012р.

Теги: мова

Коментарі

НОВИНИ: Політика

14:56
/ 2
На Закарпатті за тиждень викрили чотири канали незаконного переправлення чоловіків за кордон Фото новина
10:06
У селі Луг на Рахівщині в останню дорогу проведуть померлого воїна Івана Чевдара Фото новина
08:44
/ 2
Суд відсторонив від посади голову Великоберезнянської громади Богдана Кирлика та відправив під домашній арешт Фото новина
13:47
На Закарпатті затримали ключового співучасника міжнародної кіберзлочинної групи, який інсценував власну смерть Фото новина
19:39
/ 5
Скандальний ужгородський депутат від ОПЗЖ Павло Маєрчик оскаржив арешт майна
11:20
/ 8
"Закарпаття онлайн" повертає "Угорщину" з великої літери, орбан залишається "малим"
23:56
Зміна влади або революція? Чи готова Угорщина до фальсифікації виборів та що буде з Орбаном
11:52
/ 5
У церкві на Закарпатті роздавали паски з листівками від нардепа Крулька Фото новина
17:18
/ 11
Зеленський зустрівся з угорською громадою на Закарпатті
10:14
/ 7
Дружина нардепа Лаби, який декларує старі "Латвію" і "Таврію", купила Audi e-tron за мільйон
16:26
/ 13
Мер Ужгорода їздить на автомобілях брата та колишньої дружини
20:21
/ 13
Очільники БЕБ Волині та Закарпаття звільнилися на тлі скандалу про їхні статки
21:41
/ 2
Російська ІПСО, спрямована на угорців Закарпаття, демонструє масштаби втручання рф в угорські вибори на боці орбана – Сибіга
14:24
/ 47
На темі об'єднання вишів ситуацію в УжНУ розхитують колишні соратники Медведчука з СДПУ(о)
23:44
/ 2
Академік Микола Мушинка про політичне русинство
16:35
/ 9
Суд арештував майно депутата Ужгородської міськради від ОПЗЖ Маєрчика
17:34
/ 10
АРМА відмовилося підписати протокол про резонансний продаж 460 га на полонині Боржава Каськіву-Льовочкіну
21:10
/ 4
Пол Магочі не вірить у перспективи "русинської" мови
16:47
/ 15
Депутата Ужгородської міськради Маєрчика взяли під варту з можливістю застави понад 11,5 млн грн
20:59
/ 6
Обрання запобіжного заходу депутату Маєрчику перенесли: захист не встиг прочитати 10 сторінок
20:40
/ 5
Hromadske дослідило "дитячі" статки "підозрілого" нардепа Лаби, а журналістка Мудра зробила "вітропарківські" акценти Відео новина
19:09
/ 6
726 000 грн з 33-мільйонної суми застави за Тимошенко вніс підприємець з Хустського району
15:15
/ 11
Екснардеп "Партії регіонів" і колишній мер Берегова Гайдош отримав бронь у водоканалі та втік в ЄС
22:47
/ 3
16 млн грн застави за нардепа із Закарпаття Михайла Лабу внесла фірма ексзаступника прокурора Київщини
20:06
/ 20
АРМА продало Льовочкіну 460 гектарів раніше вкраденої ним з Каськівим землі на полонині Боржава по 2 тис. грн за сотку
» Всі новини