У результаті експерименту, який проводився на мишах, учені виявили, що частина мозку, яку раніше пов'язували з функціями руху, реагує на "харчові подразники", беручи участь у хімічних реакціях, схожих з реакцією організму на опіум.
"Це означає, що мозок має більш великі ділянки, змушують людей з надлишком вживати "їжу-винагороду", ніж вважалося раніше. Це може бути причиною надспоживання, з яким ми стикаємося сьогодні", - цитуються в повідомленні видавничої групи Cell Press слова співробітниці університету Мічигану Олександри Ді Фелічеантоніо (Alexandra DiFeliceantonio).
Команда дослідників зробила відкриття, даючи мишам препарат, що доставляється відразу в область мозку під назвою неостріатум (нова частина смугастого тіла півкулі великого мозку). В результаті ці тварини з'їдали вдвічі більше шоколадних драже, ніж зазвичай.
Одночасно вчені зафіксували зростання енкефалінів (нейропептид з морфіноподібною дією) в тій же мозкової області, коли пацюки починали їсти шматочки їжі, вкриті цукровою глазур'ю, як і шоколадні драже.
Як зазначають вчені, це не означає, що енкефаліни або подібні речовини змушують мишей більше любити шоколад, а їх відкриття свідчить про те, що хімічні речовини в головному мозку збільшують бажання і прагнення мишей їсти цукерки.
Висновки вчених викрили нову, несподівану роль неостріатуму, оскільки ця область переважно асоціювалася з функціями руху. На думку дослідників, їхня знахідка допоможе пролити світло і на проблему надмірного вживання людьми "шкідливої їжі".
"Та ж область мозку стає активною у гладких людей, коли вони бачать їжу, або у наркоманів, коли вони бачать наркотики. Це означає, що цей нейропередавач може призводити до деяких форм надспоживання і розладів харчової поведінки у людей", - говорить провідний автор дослідження.
Вчені сподіваються просунутися далі і розслідувати пов'язаний феномен, коли людина, яка проходить повз улюблений фаст-фуд, відчуває раптове бажання зупинитися і скуштувати "шкідливу їжу".