Українських бізнесменів та журналістів відправлять до Євросоюзу на 5 років

Українські журналісти й бізнесмени зможуть одержати 5-річні візи в країни ЄС відповідно до договору про спрощення візового режиму, що має бути підписаний 18 червня в Люксембурзі.

Українських бізнесменів та журналістів відправлять до Євросоюзу на 5 років"Чітко визначається категорія громадян, які мають право на 5-річні візи. Це журналісти, бізнесмени, члени офіційних делегацій, родичі громадян України, що мають право на проживання в країнах-членах ЄС", - сказав в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк.

Яценюк відзначив, що в договорі також визначені категорії українських громадян, які взагалі не будуть платити за візи. За його словами, це люди похилого віку, діти до 18 років, студенти, перевізники, ті громадяни України, які їдуть до своїх родичів за кордон. Глава зовнішньополітичного відомства звернув увагу на те, що в документі визначений строк розгляду візових заяв - не більше 10 днів, вартість візи - 35 євро, і нарешті впроваджений інститут апеляційного оскарження відмови у видачі візи.

Яценюк назвав угоду про спрощення візового режиму дуже важливою подією у двосторонніх відносинах України з ЄС, але далеко не останньою крапкою в співробітництві з питання спрощеного візового режиму. «Наступне завдання для МЗС - це повна уніфікація всіх процедур видачі віз для українських громадян. Другий напрямок - це робота з країнами-членами ЕС, у тому числі й шляхом моніторингу видачі віз українським громадянам, що ми вже один раз провели. Так, це викликало певне невдоволення. Але нічого, це дуже допомагає для конструктивного діалогу в майбутньому», - підкреслив він.
16 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

14:28
/ 1
За рік на Закарпатті вручено "корупційні" підозри 13 прикордонникам і зафіксовано 75 випадків відмови їх "колег" від хабарів Фото новина
09:34
/ 7
Заступницею мера Ужгорода призначили ексначальницю податкової Марію Бадиду
16:33
/ 4
Справа про кнопкодавство Поляка: суд готується до допиту нардепа Фото новина
11:04
/ 8
Родина закарпатського нардепа Івана Крулька будувала елітні готелі з бізнесменом-втікачем Комарницьким Відео новина
09:14
/ 16
Заступник керуючого справами Закарпатської облради Гайдук розповів НАЗК, що отримав у спадок від діда 300 тис. євро
15:45
Українська письмова мова на Закарпатті у кінці ХІХ – поч. ХХ століття. Поворот до народовства
14:55
/ 3
Чи був Євген Фенцик прибічником неорусинів?
20:38
Україна звернеться до європейських регуляторів через блокування українських, зокрема закарпатських, ЗМІ в угорщині
10:30
В МЗС відреагували на заборону Угорщиною низки українських, зокрема закарпатських, медіа
23:46
Україна виконала своє "домашнє завдання" щодо нацменшин - єврокомісарка
17:57
/ 9
Після путінської росії "Закарпаття онлайн" заборонили в орбанівській угорщині
23:00
Суд у Воловці ще на 2 місяці відсторонив від посади голову Жденіївської селищної ради Култана, затриманого на хабарі у 100 000 грн
11:47
/ 5
Юліан Тамаш: "Я давно змирився з тим, що руснаків не буде..."
08:07
/ 2
Мешканці Калин на Тячівщині висловили недовіру депутатам та голові Дубівської громади Каганцю через "лобіювання" мініГЕС Відео новина
18:02
/ 5
Зеленський на Закарпатті обговорив із прем’єром Словаччини фіцо безпеку, енергетику та євроінтеграцію України Фото новина
13:29
Зеленський та президент Євроради зустрілися на Закарпатті: обговорили членство України в ЄС та санкції проти рф Фото новина
23:51
фіцо в Ужгороді зустрінеться Зеленським
11:00
/ 3
Ракетний удар по американському заводу в Мукачеві міг бути тиском росії на інвесторів - ISW Фото новина
08:24
/ 7
Московська пропаганда на Закарпатті
10:21
/ 5
Суд оголосить рішення у справі вітряків на полонині Рівній 21 серпня Фото новина
08:59
/ 5
Уряд звільнив Сергія Гайдая з посади голови Мукачівської РДА після затримання НАБУ Фото новина
21:53
/ 8
"Українська правда" оприлюднила деталі корупційних оборудок за участі чинного голови Мукачівської РДА Гайдая
15:22
/ 8
Перебіг корупційної справи закарпатського нардепа Горвата засвідчив тривалість підготовки "спецоперації" ОП проти НАБУ і САП – "Українська правда"
08:46
/ 1
В угорщині заговорили про причетність режиму орбана до провокативного надпису та підпалу церкви на Закарпатті
12:19
/ 9
Шестеро посадовців із Закарпаття занизили вартість авто у деклараціях
» Всі новини