Закарпаття: Дільничний та священик — найшанованіші люди на селі...

Кращим дільничним інспектором закарпатської міліції цьогоріч визнано 35-річного підполковника Іршавського райвідділу УМВС Анатолія АНТОНЮКА. Сьогодні Анатолій Васильович - гість нашої газети.

Анатолій АНТОНЮК
Анатолій АНТОНЮК
РОБОТА ДІЛЬНИЧНОГО — "ЖИВА"

— Розкажіть для початку трохи про себе.

— Мені 35 років, родом із с.Довге Іршавського району. Освіта -- вища технічна: закінчив Полтавський інженерно-будівельний інститут. Одружений, дружина — медик за фахом, виховуємо 2-річного сина.

— Як ви прийшли у службу дільничних інспекторів?

— Дільничним я з 1995 року. Попервах важкувато було, та з часом вивчив нюанси, і сподобалося. Робота “жива”, постійно спілкуєшся з людьми. Переходити кудись в іншу службу я не бажаю, хоча робота дільничного і не вважається особливо престижною в міліції.

Обслуговую своє рідне село Довге. Це водночас і добре, і погано. Добре бо тебе всі знають, і ти кожного знаєш. А зле тому, що доводиться інколи й своїх знайомих притягувати до відповідальності, це, зрозуміло, не всім подобається.

ПРО ДІЛЬНИЦЮ

— Яку маєте дільницю -- спокійну чи криміногенну?

— Загалом у нас спокійно. Хвала Богу, характерної для сільської глибинки “побутухи” в останні роки не було. Зловживають, звісно, і в нас деякі селяни алкоголем, виникають конфліктні ситуації, але ми намагаємось таких приструнити ще до того, як накоять біду.

В основному турбують крадіжки, бійки. Звичайні, словом, злочини. Село Довге — велике: 6790 чоловік населення, 1820 дворів. Багато державних та приватних організацій. Є особи, які перебувають на обліку: 14 раніше умовно судимих, 3 схильних до насильства в сім’ї, 2 психічно хворі, які визнані небезпечними для оточуючих. Ще у нас є туберкульозний санаторій, де основна категорія пацієнтів -- раніше судимі, звільнені з місць позбавлення волі для лікування. За ними теж необхідно здійснювати нагляд, проводити профілактичні бесіди.

Ще маємо 2 циганські табори. В одному проживають роботящі роми, які на сезонні роботи виїжджають, мають підсобні господарства. Словом, намагаються жити, як нормальні люди. Другі ж -- більше схильні до крадіжок (і в сусідній Хустський район часом на “промисли” ходять), але і з ними лад наводимо. Виділяємо їм ділянки, аби працювали, а не крали.

А загалом у нашій адміністративній зоні (окрім мене, є ще 3 дільничних) -- 7 населених пунктів: Довге, Приборжавське, Луково, Бронька, Суха, Кушниця, Лисичево. 24700 чоловік населення. Основна частина селян виїжджає на сезонні роботи в Росію, Чехію, Італію, бо вдома роботи немає.

ПРО УМОВИ РОБОТИ

— Маєте свій “будиночок шерифа”?

— Маю окремий кабінет у приміщенні сільської ради. За підтримки голови села Довге Шкелебея Михайла Івановича зробили нам хороший ремонт.

— А як з транспортом?

— У 2004 році виділили мені для служби “Таврію”. Без машини не обійтись, бо дільниця досить далеко від Іршави -- найвіддаленіша точка за 40 км.

— Зарплату вам підняли?

— Наразі трохи підняли зарплату лише помічникам дільничних і тим, в кого було менше, як тисячу гривень. Сподіваємося, що і нам щось підкинуть...

— Про пенсію ще не думаєте?

— Стаж мій уже дозволяє, але поки такої думки не виникало.

— Хобі якесь маєте?

— На хобі не вистачає часу... Раніше футбол любив дивитися, коли київське “Динамо” та наша збірна відповідно грали, але тепер уже не хочеться... Люблю по лісу поблукати, та в останні 5 років вже й забув, коли по гриби ходив. Якщо трапляється вільна хвилина, із сином сиджу.

ПРО "КУРЙОЗНИЙ" КРИМІНАЛ

— За 12 років роботи на посаді вам, мабуть, запам’яталися і якісь курйозні злочини?

— У минулі роки всіляке траплялося. Обікрали якось ресторан у Довгому, а слідів проникнення немає: двері всі зачинені, замки на місці, вікна не розбиті. Вікно — високо, на землі лежить драбина. Під час огляду з’ясувалося, що злодії, окрім горілчаних та тютюнових виробів, викрали для чогось ще й масивний касовий апарат. Не знати, як винесли його з магазину через вікно з такої висоти! Коли ми спіймали злодія, то дізналися від нього, що той сподівався знайти в апараті велику суму грошей, а коли розбив вже на подвір’ї магазину, то виявив там мізер... Крадіжку скоїв раніше судимий місцевий житель, за що отримав 6 років позбавлення волі.

Ще був цікавий випадок. У нічний час зупинили патрульні підозрілого чоловіка, котрий ніс велику сумку. В сумці — новенька бензопила іноземного виробництва. Звідки взяв?! Той спершу викручувався, мовляв, попросили перепродати. Та він був нам добре відомий як схильний до скоєння крадіжок. Далі зізнається, що украв інструмент з місцевого заводу відомої фірми “ЕНО-меблі ЛТД”. Ідемо туди, кажемо про крадіжку начальнику охорони та комірнику. Ті нам не повірили, бо замки та “контролька” на місці, жодних слідів проникнення на склад не видно. Вікна загратовані, скло не розбите. Аж раптом комірник тицьнув рукою одну з коробок, де мала бути бензопила — а вона порожня! І таких нарахувалося багато... Злодії витягували товар з коробок і виносили через загратоване вікно, де одне з вічок гратів було велике (десь 30 на 30 см). Вони зняли шибку, і пролазили через дірку грат. Злодій був маленького зросту й дуже вертлявий... Упродовж місяця винесли товар на суму 10 тисяч гривень, без ПДВ. Комірник, виявивши масштаби збитків, ледь з розуму не зійшов: якби не ви, каже, то звинуватили б мене у крадіжці...

РОЛЬ СВЯЩЕНИКА У ПРОФІЛАКТИЦІ ЗЛОЧИННОСТІ

— А рекетири у вас на дільниці були?

— Був один з Довгого, який пробував “сколотити бригаду” й вимагати від своїх же односельців гроші. Але на першому ж вимаганні ми його пов’язали, і він сів у тюрму.

— Як дружина ставиться до вашого ненормованого графіка роботи, коли доводиться і серед ночі їхати когось брати чи заспокоювати?

— З розумінням. Раніше часто й серед ночі піднімали, тепер уже менше. Коли треба реагувати на якусь проблему, то я зобов’язаний це зробити. Скажімо, мушу знаходитися на роботі під час дискотек, інших масових заходів. А на любителів випити та похуліганити у нас більше впливає священик.

— Це як?!

— Одиниці є таких, хто б не дотримав свого слова взятися за розум, яке він дав священику. У нас в Довгому аж 3 церкви: православна, католицька та уніатська.

— Як сприйняла звістку про те, що ви стали кращим дільничним Закарпаття і будете нагороджені в міністерстві, ваша дружина?

— Я їй поки про це не казав. Нехай і для неї це стане приємною несподіванкою...

ДУМКА КЕРІВНИЦТВА

— Підполковник Антонюк добросовісно працює на закріпленій за ним адміністративній дільниці, -- підсумовує нашу розмову з кращим дільничним краю полковник Петро БУЦ. -- Жодних скарг на його роботу від громадян не надходило. Є лише позитивні відгуки. Це засвідчило й опитування громадськості. Грубих порушень правопорядку в обслуговуваних ним населених пунктах не допущено. У цих 7 селах з початку року було скоєно 11 злочинів, 10 з яких розкрито, що красномовно свідчать про роботу міліції й старшого дільничного Антонюка зокрема. Тому, зваживши на результати роботи, особисте ставлення до служби, дисциплінованість, а також, у першу чергу, на думку населення, керівництво УМВС направило подання на заохочення підполковника Антонюка міністерською нагородою.
Розмову вів Володимир ПАВЛЮХ, "Відомості міліції"
16 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

15:45
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 6
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
» Всі новини