«Ця зима була для нас жахом і з ще більшим жахом ми чекали наступну зиму. У мене в Луганську великий будинок, оскільки там знаходилася галерея. На мене подали в суд за заборгованість за світло, але мені нічим оплатити великий борг. Влада залишилася в цьому питанні в стороні. «Дрімучість» Луганської облдержадмінстрації, мерії Луганська зіграла свою роль. Луганська влада примусила мене поїхати, буквально вигнали мене », - вважає Н. Шматько.
Скульптор пропрацював в Луганську 7 років. За його словами, за цей час йому "ніхто не допоміг, не підтримав":
«На міжнародних виставках я представляв Луганську область. У мене були проекти, щоб Луганськ чимось виділявся на тлі інших міст. Можна було б побудувати міжнародну галерею, але в Луганську це нікому не потрібно. Мій переїзд - це велика радість для Луганської облдержадміністрації, мерії, адже вони мене буквально виживали. Я молю Бога, щоб Луганськ не приснився мені у сні », - заявив він.
Микола Шматько повідомив, що його запросили переїхати в Мукачево. Зараз його родині дали тимчасово дві квартири по 100 кв. метрів у центрі міста, а також обіцяли побудувати галерею мистецтв.
«Мене запрошували у два міста під Києвом, в Австрію. Я вибрав Закарпатті. Мені оплатили переїзд, влаштували онучку в садок. Тут люди зацікавлені, щоб місто стало гарним. Пізніше я розкрию всі карти, хто мені допоміг переїхати », - зазначив скульптор.
«Ми вивезли з Луганська все скульптури та картини. Вийшло 4 фури, вантажили 2 тижні. Коли все завантажили, я сам здивувався, скільки робіт! Це ж колосальна праця! А будинок у Луганську ми зараз продаємо », - розповів М. Шматько.
Нагадаємо, в Луганську в приватному будинку скульптора Миколи Шматько знаходилася галерея мистецтв «Шматько і сини». М. Шматько був учасником міжнародної виставки «Арт-Монако-2012», також він єдиний представляв Україну на міжнародній виставці «Biennale» в Італії.
Авторська колекція, експонується в його арт-галереї «Шматько і сини», налічує більше 80 скульптур з уральського й італійського мармуру і близько 300 картин (живопис, графіка, архітектурні проекти).
ostro.org
Пан Баклажан 2012-09-18 / 16:58:51
Приємно відчувати себе ледь не закордонням, куди митці переїздять в еміграцію.
А може, справжнім закордонням - було б і краще?
Бо щось мені все менше віриться, що ми "вирулимо" разом?
(А хотілось, і вірилось в це - до 2005 року...)
Josef 2012-09-18 / 15:13:59
"Пізніше я розкрию всі карти, хто мені допоміг переїхати" - заінтригував.