Русинське питання – це політтехнологія і спроба збільшити російський вплив – Балога

Питання визнання русинської мови та русинської автономії в Закарпатті, яке порушують місцеві громадські діячі, є передвиборною технологією та спробою збільшити російський вплив на заході України. Про це Радіо Свобода наголосив колишній "губернатор" Закарпаття, а нині – міністр з питань надзвичайних ситуацій Віктор Балога.

Русинське питання – це політтехнологія і спроба збільшити російський вплив – Балога

«Більше, ніж виборчі технології, я це не назву. Питання, які підіймають Збітнєви та «попи Гапони» щодо прав русинів, угорців, румунів – це все одна лінія, таке собі прикриття для російської мови на півдні й на сході», – заявив Віктор Балога.

Він припустив, що Президент України Віктор Янукович розуміє, що русинське питання несе загрозу сепаратизму. «В жодній державі президентами не стають люди, які не мають клепки в голові. І не потрібно думати, що Президент України не розуміє, в чому питання. Одне – це вибори, а друге – як відкатати ці речі назад. Жоден керівник держави не хоче, щоб у ній були проблеми з мовами чи з іншими речами», – сказав він.

Сьогодні голова Сойму підкарпатських русинів, отець Дмитро Сидор та керівник Громадського конституційного конгресу Юрій Збітнєв заявили, що об’єднують зусилля для визнання русинської мови регіональною на Закарпатті та створення русинської автономії.

Радіо Свобода

07 вересня 2012р.

Теги: мова, політтехнологія, русинське питання

Коментарі

Mikloh 2012-09-13 / 07:19:32
http://www.scribd.com/full/10448933?access_key=key-15o1887ojml3568cai7l ДУже файно рекомендую...

Я ! 2012-09-12 / 20:04:08
Май наремні антирусины ---
пuп Митьо Сидор и "коргазянин" Женька Жопан.
Жупан Балогу лем обманює.....

Ужгородець 2012-09-12 / 02:21:56
Лицемір і підпільний фінансист політичного русинства Віктор Балога прозрів ??? Чи вимушено прозрів ???

Анна 2012-09-11 / 15:05:48
Сам же Балога і розмовляє суржиком,вишукана українська у нього ну ніяк не виходить.Погоджуюсь з попереднім коментарем, сидіти на двох стільцях і думати що хтось повірить, ніби в цьому уряді можна бути опозиційником- ми не дурні.

788 2012-09-10 / 15:33:40

Коментар видалено. Адмін

307 2012-09-10 / 11:27:55

Тут не місце для реклами політичного русинства. Русини і українці – це один народ.  Коментар видалено. Адмін

русин-українець 2012-09-09 / 22:48:28
Русини і українці це все одно не потрібно людям голови морочити, а дати їм можливість жити спокійно.

Слов'янин 2012-09-09 / 19:32:56
Проблема Балоги, окрім іншого, в ідеологічній всеядності. Сьогодні він говорить про правильні українські патріотичні речі. Учора він, відповідно до кон’юнктури, фінансував окремі русинські спільноти (йдеться, окрім іншого, про талановитого письменника Івана Петровція, який спочатку зробив гарний внесок в українську та русинську літературу, а потім котрого «понесло» у відверту українофобію). Хто не має ідеологічної основи – погано закінчує. Що буде завтра з Балогою – не зрозуміло. Балога просто матеріаліст за натурою і це його проблема.

історик-клраєзнавець 2012-09-09 / 18:50:10

Ви хочете переглянути питання територіальної цілісності України? Коментар видалено. Адмін

Духнович 2012-09-08 / 18:54:16

Реклама – платна. Коментар видалено. Адмін

993 2012-09-08 / 14:57:32

Коментар видалено.Адмін

Ужгородка 2012-09-08 / 13:44:50
балога "поддерживает" и финансирует только тех, кто "льет воду на его мельницу", а если марионетка проявляет самостоятельность, то балога разворачиваеться против них, как в мультике - "а баба Яга - против".

МѢСТНЫЙ 2012-09-08 / 10:44:33
Сидение пана Балога на двух стульях сразу в данном случае работает против него.

Не файно одновременно лазить по горам с укр. флагом и одновременно приглашать на своё предвыборное мероприятие в качестве подтанцовки двух весьма одиозных "русинских" деятелей.

В итоге он сам отталкивает как укр. патриотов, так и "полит-русин".

CassDion 2012-09-08 / 10:37:36

Хамство. Коментар видалено. Адмін

993 2012-09-08 / 09:46:39

Реклама платна. Коментар видалено. Адмін

Ігор 2012-09-08 / 07:33:56
На ДІ Європейському конгресі русинів, що проходив у Мукачеві і за заяви на якому Сидор дістав судимість делегати дякували головному спонсору Балозі.
Зараз балога тримає ніс за вітром і виступає проти русинства.
Цинічно. Якби не Балога то ці полудурки давно б зникли з закарпатської землі.

Faust 2012-09-07 / 23:24:15
Де тільки Збітнєв не лазив, всюду після себе залишає гидкий слід. Зараз і до попа-Гапона добрався, до викидиша-русинства, нагадує бувших відьму-Вітренко і непершого, айбо і недругого Ткаченка (захворів, бідний, шкода його)...

русин 2012-09-07 / 22:29:25
А шо, то значит по-гуцульски: гайналі?

гуцул 2012-09-07 / 22:11:12
ми гуцули, ми до нашої України!!!!
А русини(себто ГАЙНАЛІ по нашому) завжди підлазили під когось... То під австріяка, то під мадяра, під словака, чеха, совітського комісара, то під російського федерала... То під одну християнську конфесію, то під іншу. Були би туй інші іновірці і під тих би полізли... такі они є... що вчиниш... так мусимо їх сприймати... не годні всі бути патріотами... і ми не з їхньої автономії, гуцулів туди не мішайте!!!!

р**** 2012-09-07 / 22:02:12