Угорська мова стала регіональною в закарпатському Берегові

Сьогодні, 7 вересня, як і анонсувало Закарпаття онлайн, відбулася сесія Берегівської міської ради.

Угорська мова стала регіональною в закарпатському Берегові

З-поміж іншого, депутати проголосували за надання угорській мові статусу регіональної в місті Берегово, 48 відсотків населення якого становлять угорці (12,8 тисяч). За те, щоби підтримати текст запропонованого міським головою Берегова Іштваном Гайдошом рішення «Про реалізацію окремих норм закону України «Про засади державної мовної політики» на території міста Бергова», проголосували 19 з 34 депутатів міськради (ще 2-є були відсутні ).

Проект даного рішення, зокрема, передбачає забезпечення надписів на бланках, печатках, штампах, табличках Берегівської міськради, поряд з державною мовою, також і регіональною угорською мовою. При виготовленні  вказівників, табличок і аудіо- і візуальнї реклами на території міста рекламодавці також мають враховувати відповідне рішення.

Критерій володіння державною мовою та регіональною угорською відтепер буде враховуватися під час підбору кадрів до органів державної влади та місцевого самоврядування. Фінансове управління міськрад зобов’язали передбачити кошти на виконання цього рішення.

Також рішення передбачає звернутися до всіх підприємців та установ міста щодо реалізації регіонального статусу угорської мови. Відповідні зміни має бути внесено до регламенту міскради, виконкому. Інформацію про прийняття зазначеного рішення має бути доведено до відома громадян через ЗМІ.

Як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, міський голова Берегова Іштван Гайдош є головою Демократичної партії угорців України і, водночас, 74-м номером в партійному списку Партії регіонів на виборах до Верховної Ради України.

07 вересня 2012р.

Теги: угорська, регіональна, Гайдош

Коментарі

??? 2012-09-20 / 14:02:53
причому усім таким ???

??? 2012-09-20 / 14:01:29

Антиукраїнство. Коментар видалено. Адмін

S.Beregszászból 2012-09-17 / 23:54:24
ukrainka,tak lis pohani ljudu dumajut.moze i tö z horö pokatölasa na beregovo,jak vsi nacionalistö i brizhajes svij jad.jakso ne ljubis vengrov jidj do domu.

Українка 2012-09-17 / 19:31:49
для ??? 2012-09-07 / 14:28:34
а як ви думаєте, чи не пора виселити усіх мадярів і українофобську владу з україни і зробити нарешті Україну українською?????

Анонім 2012-09-11 / 11:11:04
до мрії..... Zcilisnisnist* derzhavu pochunajiet*sja z movu , Наврядчи цілісніст держави починаєтся з мови скоріш цілісніст держави починаєтся з добробуту і економічного процвітання!

S.Beregszászból 2012-09-11 / 06:49:49
Gajdos Istvan,MOLODEC.A naciolistam nedatö vizu v ugorsinu,tak i vsi lizuty tudö.Strana naroda ane nacii,I nikoho netreba vösiljatö v dumkah tupöh,lis töh komu ne nenravitsja.

mrija 2012-09-10 / 18:53:25
Samopovaga do sebe pochunajiet*sja zi znannja YKRAJIINS*KOJII movu . Navchumos* z gidnistjyu povazhatu sebe to i madjaru pochnyt* povazhtu nas .Ja protu pruynjtogo rishennja shodo regional. madjares*koji jak i byd* jakojii-- nebyt* inshojii movu. Zcilisnisnist* derzhavu pochunajiet*sja z movu , na niy i zakinchyjiet*sja .Nema movu nema derzhavu . madjary zce rozymiyut* DYZHE KONKRETNO .

mrija 2012-09-10 / 18:44:04
Nihto ne zaperechyjie togo shcho po melosy YKRAJIINS*KA na drygomy miszci pislja ITALIYS*KOJII . Dlja chogo znushchyvatu taky krasy i bagatsvo , stvoryuvatu rizni pereshkodu i pereponu dlja jii vidrodzhennja i rozvutky .Zce ne ,,zolotuy ynitaz ,, ....zce spravzhnie neozcinene bagatsvo

Читач 2012-09-10 / 10:07:32
А чи усі держслужбовці знають державну маову??? Відповідь: так, як Азаров.... Уявіть, що в Угорщині держслужбовець не знає угорської мови!!!! Тому коментарі відсутні.

МѢСТНЫЙ 2012-09-10 / 09:52:35
2Слов'янин ("Той, хто надихнув ...на прийняття даного закону ...мав за мету відволікти увагу гоїв від реальних речей")

точно 1001%. Печалько не то что такой закон принят, а что "громадськість" снова, в 1001 раз повелась на это и опять "чубиться" - а в это время принимай закон о земле, пили недра, вали гривню - патриотам всех мастей не до этого. Иопыть, в Берегове ж таблички на венгерском нужно кому-то повесить, а кому-то замазать! Ага, как будто их раньше не было...

василь 2012-09-09 / 23:22:14
Istvan 2012-09-09 / 13:14:07
Передайте угорську частину Закарпаття Угорщині, й більше не буде у вас проблеми з угорцями. Все...

Вже один раз передавали... у 1938-му. Більше таких помилок не буде...

Слов'янин 2012-09-09 / 19:03:15
При чому тут мадярська, російська, українська та ін мови? Той, хто надихнув тупоголових депутатів на прийняття даного закону про мови, мав за мету відволікти увагу гоїв від реальних речей. Коли громадськість чубиться (така собі димова завіса) - це ідеальний час для прийняття відповідних рішень.

оксана 2012-09-09 / 14:07:42
А Свищо знає угорську мову ?А Пийтер Чобо володіє державною мовою і як підприємець чи має право бути держслужбовцем.І коли покриє всі кредити які набрав в українських банках на дом на Балатоні.У Берегові після цього рішення голосувати будуть за Балогу Івана і він виграє і без двох зрадниць Бідзілі і Чірібанші,які за гроші проголосували за рішення.А Свищо краще би захищав мову матері і своїх дітей ,а не чужу мову.СЛАВА УКРАЇНІ!

Istvan 2012-09-09 / 13:14:07
Передайте угорську частину Закарпаття Угорщині, й більше не буде у вас проблеми з угорцями. Все...

Верх 2012-09-09 / 12:13:39
дістали ці угро-фіни, кляті азіати, прибули ордами зі сходу в наш дім і тепер качають тут свої права. Вони до чогось до граються.

Хлопець із лісу 2012-09-09 / 12:12:32
В Україні має бути лиш єдна офіційна мова - українська. І Більше ніякої. Одна мова - одна нація. Кому не подобається (москалям чи мадярам) - вперед на історичну батьківщину - за Урал.

ярослав орос 2012-09-08 / 21:43:10
цікаво, що з сього приводу думає европеїзований олег баклажан?

Ístván Kóvács 2012-09-08 / 03:08:02

На жаль, у нас немає перекладача з угорської. Сайт україномовний. Коментар видалено. Адмін

Andris 2012-09-08 / 00:08:46
Це чистої води політтехнологія перед виборами
напевно Іштван Гайдош сподівається що угорці проголосують за нього за те що прийняли це рішення у м.Берегові
Ніякого резону надавати угорській мові такого статусу не було так як там завжди говорили по угорськи навіть коли славні війська СРСР зайшли на Закарпаття і 26 листопада 1944 року у Мукачеві в кінотеатрі "Перемога" Закарпаття (Карпатську Україну) приєднали до Української РСР нічого не змінилось у мовному питанні.
Угорські школи залишилися по сьогоднішній день щo в Берегові що в Мукачеві школа № 3 угорська. Не можна було дітей хрестити і в церквах служби вести на угорській і усіх чоловіків в тому числі священників віком від 18 -60 років відправили на "маленькій робот" в Сибір

так що це рішення вибачте за слово "фуфло". нема сенсу навіть роздувати

Це я 2012-09-07 / 22:47:39
.. 2012-09-07 / 22:32:29
на мою думку нац. меншини взагалі треба виселяти

У наших селах нацменшинами є роми та українці. Їх тоже?

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31