Голова партії «Єдиний Центр» Віктор Балога вже висловив свою позицію з цього приводу, зазначивши, що Олександр Кеменяш гідно представлятиме Закарпаття у Верховній Раді. Закарпаття онлайн вже публікувало думку з цього приводу і самого О.Каменяша. Закарпатські політологи, своєю чергою, називають таке рішення розумним, а ще – продуманим заздалегідь.
Так, наприклад, політолог, соціолог, директор Центру підвищення кваліфікації державних службовців та громадської організації «Інститут політичних досліджень» Віктор Пащенко прокоментував ситуацію, що склалась, так:
«Я завжди говорю, що в політиці загалом розуму мало, особливо у передвиборчий період. Але цей вчинок – один із небагатьох, який я можу назвати розумним, він однозначно піде «в плюс», у позитив для демократичних сил. І навіть не так важливо, передбачено це було попередньо, чи ні. На сьогодні в країні існує загроза монополізації влади, це правда. А тому мати якомога міцнішу опозицію у Верховній Раді – це можливість приймати якісь альтернативні рішення, розвивати державу. Зрозуміло, що переможець на виборах може бути тільки один, а тому висунення великої кількості кандидатів від демократичних сил – це фактично зміцнення монополії влади. Вчинок Миколи Вегеша, як на мене, є розумним прикладом, який ніби має символізувати готовність одних поступитись на користь іншим заради спільного успіху».
На запитання, чи існує вірогідність того, що тепер «Батьківщина» підтримуватиме кандидатів від ЄЦ в тих округах, де позиції Об’єднаної опозиції дещо слабші, Віктор Пащенко відповів: «Як відгукнеться Об’єднана опозиція, прогнозувати важко. Але нинішній крок зроблено вже, і йдеться навіть не тільки про Єдиний Центр, бо ж у багатьох округах, і не тільки на Закарпатті, тривають дискусії, хто кращий, хто «гарніший» – чи «Удар», чи «Свобода», чи інші там партії… А оце є конкретний вчинок, конкретний приклад. Які наслідки будуть? Різні. Десь хтось щось зрозуміє. Хоча від більшості чекати такого ж прояву розуму не доводиться».

Про те, що відмова від «кандидатства» Миколи Вегеша є «нормальною» політтехнологією, говорить доктор історичних наук, політолог, професор УжНУ, письменник і журналіст Сергій Федака.
На його думку, крок цей був продуманий наперед: «Такий задум, як на мене, існував уже з початку, коли Єдиний Центр вирішив підтримати фігуру Кеменяша. А Микола Миколайович ішов як технічний кандидат, який мав, так би мовити, Кеменяшу «підставити плече». Власне, тому він і не висувався від партії, а йшов на вибори як самовисуванець. Олександр Кеменяш по тому округу і так був одним із «найсильніших» кандидатів із досить високим рейтингом, тому зараз має реальний шанс на перемогу. Певна частина голосів, які міг би отримати Вегеш, з якимось розподілом, думаю буде віддана на користь Кеменяша. Натомість, певно, є якась домовленість, що в декотрих округах об’єднана опозиція підтримає представників від Єдиного Центру – Балог, Петьовку. Такий розвиток подій є нормальною звичайною виборчою політтехнологією, наскільки ж заяви про консолідацію демократичних сил щирі – покаже час».