«Говерла» вдома у грі з «Таврією» здолала смугу невдач – 2:1(ФОТО)

31 серпня. Ужгород. Стадіон «Авангард». «Говерла» – «Таврія» – 2:1

Асистенти – А. Береговий (Донецька область), О. Муравйов (Маріуполь)
Резервний арбітр – Ю. Мосейчук ( Чернівці)
Інспектор ФФУ – О. Кран (Харків)

Голи: Міщенко(13), Одонкор(36), Калініченко(90+5)

Нарешті в активі наших футболістів з’явилася довгоочікувана перемога. Довгоочікувана вона і в Олександра Севідова, адже страшно було б уявити подальшу долю головного керманича ужгородської "Говерли" після восьмої поразки поспіль. Зачекались перемоги і вболівальники, яких зібралось на стадіоні більше п’яти тисяч.

Наші футболісти розпочали гру дуже активно. Ключова особа матчу, Давід Одонкор, одразу ж включив свою найвищу передачу і почав демонструвати швидкість. Були деякі побоювання з позиціями тих гравців, які не змогли брати участь в цьому матчі. Особливо це стосувалося центру поля: через дискваліфікацію пропускав цей матч Мірко Райчевіч. Але на позиції центрального добре свою роботу виконував Хорді Лопес. Своїм поверненням із дубля дорожив і Євген Єлісеєв. Він активно грав на лінії захисту. З перших хвилин вражав Євгеній Макаренко. Сьогоднішній матч дійсно показав, що Олександр Севідов – на правильному шляху.

Футболісти «Говерли» з перших хвилин заволоділи ініціативою. Здавалося, наші футболісти вже багато натерпілися за сім матчів і восьмий не віддадуть нізащо. Перший небезпечний момент виник на 14 хвилині. Давід Одонкор, вже звично для вболівальників, пройшов по правому флангу з неймовірною швидкістю, прострілив у карний майданчик на Дмитра Трухіна, останній викотив м’яч на Олега Міщенка, який майстерно відправив «шкіряного» у дальню від себе шестірку. Стадіон емоційно вибухнув, побачивши перший домашній гол своєї команди (номінально перший гол рахується в матчі проти «Шахтаря», але тоді наша «Говерла» грала свій матч у Львові).

Забитий м’яч не зупинив наших хлопців і вони пішли вперед. В основному в очі кидалися швидкісні флангові гравці Дмитро Трухін та Давід Одонкор. Так, ця парочка на 22 хвилині створила ще один гольовий момент. Давід Одонкор знову обігнав свого опонента на фланзі, навісив у штрафний майданчик, де м’яч знайшов Трухіна, Дмитро, обробивши м’яч, потужно зарядив в бік воріт Кахрімана. Снаряд від Трухіна влучив у стійку, добряче потрусивши її.

Активні дії наших хлопців вибили зі строю кримчан. Досвідчені Максим Калініченко та Сергій Назаренко в першому таймі загубились на полі. Також приємно зазначити, що майже не було роботи в першій половині у нашого голкіпера Дмитра Бабенка.

36 хвилина матчу стала для «Таврії» на деякий час нокдауном. Давід Одонкор, отримавши пас від партнера, не змістився на фланг, як зазвичай, а вдарив зі всієї сили в бік воріт «Таврії».  Кахріман був безсилим, м’яч потрапив у дев’ятку. Давно такого на «Авангарді» не було. «Говерла» - «Таврія» 2:0. Після першого тайму на табло стадіону красувалася статистика матчу. Слід зазначити, що «Говерла» в першому таймі вдарила сім разів, а «Таврія» відповіла лише одним.

Другу половину намагалися вдало розпочати гості. Та ні до чого це не призвело. Намагання Фещука пройти до воріт Бабенка переривали наші захисники. На 56 хвилині потішив вболівальників Одонкор. Після отримання м’яча від Печенкіна Давід пробив з гострого кута, але влучив в голову оператора ТК «Футбол», який знімав із вишки за воротами. В середині другого тайму почали виникати моменти у «Таврії». Небезпечні моменти створювали Фещук, Назаренко та Калініченко. Але будь-які загострення читав Дмитро Бабенко.

Останні хвилини пройшли в надзвичайно напруженій боротьбі. Гравці «Таврії» намагалися принаймні скоротити рахунок, але всі моменти брали на себе захисники та голкіпер. Наш тренер представив ще одного новачка команди – Светослава Тодорова. Тодоров провів залишок часу дуже активно, завжди брав участь в атаках, та забити йому сьогодні не вдалося. На 90+5 хв. підопічні Олега Лужного все ж таки забили гол престижу. Максим Калініченко після серії передач зумів опинитися на ударній позиції і пробив нашого голкіпера.

Футболісти «Говерли» проявили свій характер і здобули бажані 3 очки. Будемо сподіватися, що ця перемога додасть впевненості нашій команді в подальших матчах. А зараз головне – зібратися зі своїми думками і з користю провести однотижневу перерву в зв’язку із матчами збірних. І в наступному матчі у Запоріжжі здобути ще більш впевнену перемогу.