Ужгородський театр абсурду

Інколи, проаналізувавши перебіг останніх сесійних засідань Ужгородської міської ради, складається враження, що мер міста Сергій Ратушняк оголосив конкурс на прийняття найабсурднішого рішення в її стінах.

Ужгородський театр абсурду І що найцікавіше, переважна частина міських обранців із натхненням взялася за реалізацію цієї примхи ужгородського міського голови і, в перервах між земельними дерибанами, радо підтримує усі його, часто просто абсурдні починання..

Мер сказав — рада виконала! І немає біди, що в переважній більшості, ці рішення не мають не те що юридичної основи, а просто суперечать здоровому глузду. Їх, судячи з усього і виконувати ніхто не збирається. Найголовніше показати чергову дулю в бік обласної влади і ще раз довести самому собі, ко є газда в місті. Хоча його, господаря, в Ужгороді вже більше року, як не видно…

Верхом маразму, і перше місце у цьому своєрідному змаганні, займає рішення про передачу владних повноважень від міської ради виконкому у разі розпуску першої. Діагноз, як то кажуть, на обличчя — просто затрусилися ніжки в передчутті введення в дію закону про імперативний мандат і можливе визнання Ужгородської міської ради недієздатною. Цей дамоклів меч вже давно завис над більшістю міських депутатів із БЮТу і, судячи з усього, налякав ще одну, хоч і маленьку, але дуже «горду та принципову» фракцію «ПОРА». Як же ж представники цієї політичної сили довго обурювалися, коли деякі ЗМІ несправедливо, на їхній погляд, звинуватили їх в участі у крупномаштабному земельному дерибані, влаштованому радою у квітні. Натомість цікаво, на яку оцінку вони очікуються сьогодні після голосування і заяв депутата-«пориста» Богдана Киніва, на підтримку згаданого рішення міськради?

Тут не обійтися без цитати із коментаря шановного пана Богдана, який він дав Західній інформаційній корпорації: «Недемократичні норми права про імперативний мандат від яких демократичні країни вже давно відмовились, можуть звести нанівець вибір ужгородців». Що називається приїхали… Виходить, що позбавляти мандату продажних депутатів — не демократично. А от надавати усі владні повноваження фактично одній людині (давайте не будемо смішити народ розмовами, що ужгородський виконком є колегіальним орган управління) — це виходить верх демократії! Справді, Громадська партія «ПОРА» вже доволі давно виступає проти введення в дію імперативного мандату, натомість пропонує проводити місцеві вибори на мажоритарній основі, що, можливо і доречно. Однак не треба, як то кажуть плутати грішне з праведним. Одна справа виступати проти імперативного мандату, а зовсім інша — голосувати за узурпацію влади, нехай і гіпотетичну її можливість. Так може не про демократію ви думали, шановні панове «пористи» натискаючи кнопки у міській раді, а про речі більш приземленіші?

А тепер анекдот про Сергія Миколайовича — він у нас, як свідчить рейтинг газети «Неділя» — найвпливовіша людина краю! Відкинувши усю суб’єктивність і заангажованість даної газети — це ж треба було додуматися! Гадаю і сам ужгородський мер на кілька хвилин остовпів, побачивши себе на вершині закарпатського суспільно-політичного олімпу. Він тут, виявляється, бореться-бореться за сфери впливу в області, з Києва всю зиму не вилазить, намагаючись знайти надійний політичний дах, а успіх ось він — на глянцевій сторінці «найпрестижнішого» закарпатського рейтингу. Боюсь, щоб не зазнався ужгородський мер і не втратив запалу в такій важливій для нього боротьбі з обласною владою.

А якими лише епітетами не нагородила мера міста «Неділя» в анотації про його особу: «Як менеджер, Сергій Ратушняк давно переріс масштаби Ужгорода», «Він соціальний проектант міста для заможних людей — для нашого віртуального середнього класу», «Політичний темперамент Сергія Ратушняка — це вино, котре саме закінчує бродити і набирає витримки», «Це генерал, що тільки-но формує свою армію», «Він більше, ніж комунальник чи лідер окремої громади».

Найбільше сподобалося про вино і про армію. Якщо з останньою все зрозуміло і вона у нього вже сформована в Ужгородській міські раді, причому на контрактній основі. То вино, судячи з усього, перебродило ще в середині 90-х, і станом на 2006 рік почало вже добряче віддавати душком некомпетентності, авторитаризму і криміналу, якщо судити з останніх справ, поновлених проти ужгородського мера прокуратурою. Однак, що не кажи, але міцності і градусів цьому вину не бракує. Недарма ж від нього так захмеліли більшість ужгородських міських обранців, що без роздумів приймають під його впливом будь-які рішення. Однак є надія, що вересневі вибори отверезять голови.
Борис ТОКАР, "Старий Замок "Паланок", Мукачево.net
13 червня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Політика

00:01
У ПП "Тиса" у вантажівці серед меблевої фурнітури виявили 1500 кг сирів та 153 кг консервів
16:54
/ 3
Угорщина: особливості ведення гібридної війни РФ
08:17
/ 22
Піти, щоб повернутись: ректор угорського інституту Ілдика Орос після відставки керує вузом у новому статусі (ДОКУМЕНТ)
12:49
/ 37
Депутати Свалявщини підписали листа про взяття на поруки депутата-"рекетира" Сацика
16:11
/ 11
На Виноградівщині голова райради може отримати повноваження "політично" звільняти директорів шкіл (ДОКУМЕНТ)
17:55
/ 48
Нардеп Лунченко ультимативно вимагає в Києві призначення "свого" голови Закарпатської ОДА
16:25
/ 12
Закарпаття понад усе: кому Будапешт доручить вести угорців на місцеві вибори
14:34
/ 3
Ринок дозволить українцю вільно приймати рішення – закарпатський нардеп Петьовка
14:12
/ 5
Зеленський і Орбан зустрінуться особисто попри пандемію - МЗС
23:11
/ 2
Ярослав Онищук: "Коли сніг зійшов, то перевали були буквально вкриті тілами…"
20:35
/ 15
Медведчук "наїхав" на закарпатських медиків, що не використовують його експрес-тести без сертифікатів (ДОКУМЕНТ)
02:09
/ 5
Офіційний Будапешт і його сателіти на Закарпатті не прокоментували вирок польским екстремістам за підпал офісу ТУКЗ в Ужгороді
01:41
/ 1
Громадян України в Угорщині "в цей особливий період" не будуть штрафувати за протерміновані документи – Сійярто
01:13
/ 2
Сійярто: "Є надія, що в рамках української адмінреформи створять район з центром у Берегові"
11:19
/ 6
Угорський президент позбавив громадянства 8-ох закарпатців
19:57
/ 18
Президент звільнив голову Воловецької РДА Рогову, що лобіювала ВЕС на Боржаві
17:31
/ 2
У Польщі засудили паліїв офісу Товариства угорської культури
01:45
/ 49
У Чомі на Берегівщині КМКС висадив 100 дубів ностальгії за Великою Угорщиною і втратою нею Закарпаття
00:04
/ 10
Ректор Закарпатського угорського інституту Ілдика Орос склала повноваження керівника вишу
19:48
/ 5
Закарпатський нардеп від "Слуги народу" Кривошєєв самоізолювався через контакт із хворим на короновірус нардепом
16:59
/ 9
В Ужгороді ветерани і добровольці попередили владу з приводу капітуляції
00:19
/ 11
У Берегові КМКС створив організацію для захисту фермерів-угорців в умовах земельної реформи
19:56
/ 8
Мер Берегова Бабяк орендує сам у себе елітний джип (ДОКУМЕНТ)
00:28
Спостерігачі ОБСЄ в ОДА з'ясовували ситуацію на Закарпатті
13:54
/ 9
Сійярто летить до Лаврова напередодні українсько-угорських переговорів щодо НАТО
» Всі новини