Проте це Україна без прикрас. І на фотоґрафіях, зазнимкованих у найрізноманітніших її закутках, вона постає зовсім не в такому оптимістичному світлі.
Метафорою всієї виставки є перша світлина. Вона називається “Рух життя, або…” Вона була зазнимкована в Прилуках Чернігівської області.
Рух життя, або... Прилуки (Чернігівська обл.)
Те, що зображено на другій фотоґрафії – знайомо нам усім. Проте хорошим доповненням до цієї фотоґрафії будуть дані Державного комітету статистики України. За цими даними, поголів’я великої рогатої худоби скоротилося в Україні з 25194,8 тис. голів у 1990 році до 5079 тис. голів у 2009 році, тобто майже у п’ять (!) разів.
Rap. Перевальне (АРК)
Ситуація зі свининою менш катастрофічна – поголів’я свиней за цей же період часу скоротилося з 19946,7 тис. голів до 6526 тис. голів – тобто у три рази. Проте поголів’я овець і кіз скоротилося більш ніж у п’ять разів (!) – з 9003,1 тис. голів до 1726,9 тис. голів.
Оскільки кількість громадян України не встигає скорочуватися такими ж шаленими темпами, як кількість корів чи свиней, а українці м’ясо їсти звикли, то нестача на ринку м’яса вітчизняного виробництва компенсується неякісним імпортним м’ясом, яке не відповідає жодним санітарним нормам, і яке країни-його виробники не реалізовують на своїй території з міркувань безпеки.
А тим часом поруйновані хліви стоять як пам’ятники українському тваринництву доби незалежності.
Янголи-Рятівники. Київ
Третю світлину Богаченко-Мішевський назвав “Янголи-Охоронці”. Враховуючи кількість викритих, а ще більше невикритих, “перевертнів” у погонах, навіть не знаєш за ким скорботно склав руки янгол: за тяжкою працею “правоохоронців”, чи за тими, хто від неї постраждав.
Шлях до добробуту. Чернівці (Вінницька обл.)
Вось такий він, шлях незалежності України, шлях – за яким хрести.
Spirit of 90-th. Київ
Щоправда, це не вся Україна, в “Бувандію” не потрапили ні маєтки численних держчиновників, ні новозбудовані почвари з бетону і скла в історичних центрах. Так що питання, виведене в заголовок, залишається в силі.