Ми часто чуємо багато всього про толерантне Закарпаття, поєднання різних культур та національностей в області. Однак у ЗМІ нерідко можна прочитати, що у більшості крадіжок та злочинів на Закарпатті винні роми, а іноземних студентів після "спалаху" дифтерії в місті зробили винними у розповсюдженні інфекцій. То чи справді закарпатці толерантні? Поговоримо?
У дискусії візьмуть участь:
- Myroslav Horvat - депутат Ужгородської міської ради, З червня 2017 року – віце-президент Всесвітньої ромської федерації. Разом з паном Мирославом поговоримо ромське питання. Розберемо випадки дискримінації та ксенофобії, які трапилися за цей рік.
- Hari Krisshnan - фотограф, лікар. Іноземець, який переїхав в Ужгород задля навчання, і наразі живе у нашому місті. Гарі знає українську, працює викладачем. Разом з Гарі обговоримо проблеми інтеграції іноземних студентів в українське суспільство.
- Iryna Breza - журналістка, керівниця Ужгородського пресклубу. Разом з Іриною спробуємо розібратися, як випадки дискримінації чи прояви расизму й ксенофобії висвітлюються місцевими ЗМІ, чи не загострює це ситуацію.
- Віктор Петров - лікар-інфекціоніст, кандидат медичних наук. Разом з Віктором проговоримо той випадок з дифтерією, який сколихнув містян у листопаді та слугував поштовхом до різного роду расистських закликів у бік іноземних студентів.
- Eke Jane Chidinma - студентка з Нігерії. На початку 2019 Джейн не пустили до одного із басейнів міста. Тоді дівчині пояснили, що їй потрібно принести стос медичних довідок, а також наголосили, що таке правило - лише для іноземців. Разом з Джейн будемо говорити про те, з якими труднощами може стикнутися студент-іноземець в Ужгороді та як ми може сприяти тому, аби ситуація змінилася.
Захід організований ужгородським предстаництвом ГО "Інсайт" та "Smart Point"