Науковець представить унікальне 336-сторінкове видання «Українці Словаччини: матеріальні вияви народної культури та мистецтва». Це дослідження найзахіднішої і найзабутішої гілки материкового українства – відкраяної державним кордоном частини колись єдиної Підкарпатської Русі, вийшло друком влітку в столичному видавництві «Темпора», але для Закарпаття залишається тільки про анонсованим, але не відомим по суті.
Мирослав Сополиґа – етнограф, автор понад 20 монографій та 500 статей, редактор "Наукового збірника Музею української культури у Свиднику". Результати дослідження, що його він презентує у прес-центрі «Закарпаття», апробовані Словацькою академією наук, у видавництві якої книга вийшла 2006-го року словацькою мовою в престижній серії "Klenotnica slovenskej ľudovej kultúry" ("Скарбниця словацької народної культури") як перша публікація іноетнічного автора. Сам Мирослав Сополиґа називає це гарне, потужно ілюстроване видання одним з результатів своєї майже 40-річної роботи в галузі етнологічних досліджень українців Пряшівщини.
Переклад видання зі словацької здійснив професор Ужгородського національного університету Любомир Белей.
Отож, учасниками прес-конференції будуть:
Мирослав Сополиґа – керівник Музею української культури у Свиднику, автор видання «Українці Словаччини: матеріальні вияви народної культури та мистецтва»;
Любомир Белей – доктор філологічних наук, професор УжНУ.