Виноградівські мисливці підстрелили скажену лисицю

За останні два місяці на Виноградівщині прищеплено від сказу понад 400 собак і 93 кішки. А місцеві мисливці нещодавно підстрелили скажену лисицю.

Виноградівські мисливці підстрелили скажену лисицю

 

Наприкінці минулого року у всіх ЗМІ пройшла інформація про те, що по вулиці Миру у Виноградові хвора на сказ кішка вкусила жінку. І це домашня свійська тварина. А що вже говорити про бездомних собак, які цілими стадами блукають містом? Чи варто нам боятися домашніх чотириногих улюбленців? Про це та інше нам розповів гість редакції – начальник Управління ветеринарної медицини у Виноградівському районі Степан Барзул.

– Після того випадку відразу при РДА було проведено засідання надзвичайної педопсичної комісії, на якій затвердили план заходів по ліквідації вогнища сказу у місті. Відповідним службам були розділені завдання. Що стосується ветеринарної медицини, то у неблагополучній (тобто – Виноградові) та загрозливій зонах (прилеглих до міста селах) ми здійснюємо подвірний обхід і щеплення котів та собак. У інших населених пунктах району вакцинуємо лише собак. Тут варто зазначити, з боку держави вакцинами ми повністю забезпечені і у всіх державних ветустановах щеплення проти сказу ми проводимо безкоштовно. Є, звичайно, і платні вакцини в аптеках, вони коштують близько 40 гривень.

– Наразі вакцинація тварин вже проводиться?

– З початку накладання карантину, тобто з 21 грудня минулого року і по сьогодні вже прищеплено від сказу 93 кішки і 407 собак. У разі, якщо власник тварини не дозволяє робити щеплення своєму улюбленцю, наші працівники роблять у журналі відповідні записи. На щастя, такі випадки поодинокі, оскільки люди усвідомлюють, що здорова тварина не спричинить їм шкоди.

– За якими ознаками можна розпізнати, що наш чотирилапий друг хворий на сказ?

– Характерними ознаками для цього захворювання є агресивність тварини та сильне слиновиділення, собака або кішка може безконтрольно кидатися на різні предмети, опиратися на дерево чи стіну. Також хворі тварини панічно бояться води. Передається сказ лише через укус, через слину. У цьому напрямку ми співпрацюємо із санітарно-епідеміологічною службою та травмпунктом райлікарні. До останніх, приміром, звертаються люди із укусами.

Травматологи відразу ж нам телефонують, наші працівники виїжджають на місце і протягом десяти днів спостерігають за поведінкою тварини, яка нанесла укус. Варто зауважити, що сказ може бути підтверджено лише лабораторно, хоча ознаки захворювання є. Якщо у вас виникнуть підозри про те, що ваша тварина хвора на сказ, відразу телефонуйте у ветеринарну службу. Також слід зазначити, що згідно правил утримання собак, власники, які тримають тварин без прив’язі, можуть нести адміністративну відповідальність.

– Ви говорите переважно про свійських тварин. Але ж вулицями міста блукає і чимало собак безпритульних. Наскільки вони є безпечними для нас – перехожих?

– Тема бродячих собак є вкрай актуальною не лише для Виноградівщини, а й для України взагалі. Відрадно, що її вирішенням починають займатися на державному рівні. Так, у грудні минулого року ми отримали листа з ОДА, на виконання листа Кабінету міністрів України, у якому звертаються у всі відповідні служби з проханням вивчити проблему безпритульних тварин у всіх населених пунктах району.

Був затверджений план заходів щодо створення належних умов утримання безпритульних тварин у спеціалізованих закладах та врегулювання питання безконтрольного збільшення їх чисельності. Тут йдеться про створення притулків для бездомних тварин, оскільки у нашому районі нема жодного. У першу чергу треба розробити проектні пропозиції для будівництва міні притулку. Де він буде знаходитися, поки що не відомо, це вирішуватимуть органи місцевого самоврядування. Для реалізації задуманого потрібна значна сума коштів, оскільки необхідно закупити транспорт та відповідне обладнання для вилову собак, створити належні умови для їх стерилізації та післяопераційного утримання.

За нашими розрахунками проведення стерилізації однієї тварини коштує в межах 50-ти гривень. Це лише за медикаменти, без урахувань їх харчування та утримання. Звісна річ, бродячі собаки є небезпечними, адже наразі виловлюємо та присипляємо лише старих, хворих та агресивних. Торік нами було проведено ефтаназію близько 270 собакам Виловлювати та присипляти здорових собак ми, згідно Закону про жорстоке поводження з тваринами, не можемо.

Тож поки-що проводимо стеження за безпритульними і у разі виявлення певних ознак, характерних для сказу, їх повинні будуть відловлювати комунальні служби і відправляти до нас для ефтаназії. Єдина надія на міні-притулки, які вирішать проблему безпритульних собак. Їх, згідно плану, повинні створити протягом 2012-2013 років.

– Ви проводите певний моніторинг тварин. Наскільки поширеним є сказ у свійських чотирилапих і чи відомі вам подібні випадки у дикій природі, адже наш район багатий на лісові масиви?

– Як я вже зазначав, ми співпрацюємо з різними службами, у тому числі й із мисливськими. Останній випадок сказу у нас зафіксовано на початку цього року в лисиці у одному з мисливських угідь між Пийтерфолвом і Тисобикенем, тут накладені карантинні умови. Лисицю мисливці підстрелили. Проведено планові моніторингові дослідження, її мозок направлено в обласну лабораторію, де підтвердили, що тварина дійсно-таки хворіла на сказ. Це випадок, коли був присутній людський фактор. На щастя, торік подібного не було.

17 січня 2012р.

Теги: сказ, лисиця, мисливці

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 7
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
» Всі новини