73% українських заробітчан в Італії вважають пам'ятник заробітчанам ганьбою

Опитування провела "Українська газета в Італії"

73% українських заробітчан в Італії вважають пам'ятник заробітчанам ганьбою

Як уже розповідало Закарпаття онлайн, у селищі Колочава на Закарпатті урочисто відкрито перший в Україні пам'ятник заробітчанам. Ще один планується встановити на Тернопільщині. Українська газета в Італії запропонувала своїм читачам висловитися з цього приводу безпосередніх героїв заробітчанства четвертої хвилі. На сайті газети було проведено відповідне опитування.

Людям запропонували відповісти на таке запитання: "В Україні планується встановлення вже другого пам'ятника заробітчанам. Як ви до цього ставитесь?"

У опитуванні взяли участь 374 респондентів, 72,7% з яких вважають такі монументи пам'ятниками ганьбі держави. 17,1% – способом привернення громадської уваги до проблем заробітчанства.

"Раді мати пам'ятник при житті" 4,8% респондентів. Відповідь "Інший варіант" обрали 5,3%.

У коментарях до теми хтось згадує Дублін, де на березі річки в центрі міста стоїть корабель на зразок тих, на яких ірландці пливли до Америки під час картопляного голоду.

Інші уповають на пошанування історичної правди. Та більшість із тих, хто скуштував заробітчанського хліба, вважають таку ідею безглуздою, критикують владу, вимагають робочих місць та соціального захисту в Україні, пропонують скинутися на пам'ятник українським можновладцям, розповіла Маріанна Сороневич, головний редактор Української газети в Італії.

06 вересня 2011р.

Теги: заробітчани, пам'ятник

Коментарі

Ember Zoltán 2011-09-07 / 08:30:00
Здесь разные вещи:

Одно дело, принесут ли какую-то пользу для государства те которые зарабатывают на кусок за границей или нет (Я считаю: однозначно да, ведь они отправляют на родину миллиарды долларов, но: 1. государство ничего не делало за эти деньги (можем считать, найденные для него, в некоторых случаях даже украденные), 2. эти деньги крутатся в Украине, построенное остается в Украине, основные материалы для дома купленные в Украине. Меня учили так: 100 долларов в подушке – это ноль долларов, пустишь в оборот – умножатся (примитивный пример: имеешь сто долларов 20 оставляешь для себя на черные дни, за 80 делают тебе побелку, маляр 20 оставляет для себя, за 60 отремонируют ему машину, автослесарь 20 оставляет а за 40 опять что-то закажет для себя, и так дале, и так дале. В конечном счете получишь 300 (!) долларов и у каждого небольшой запас остается!).

Другое дело купленные дипломы. Тут, прости, опять не заробитчане виноваты, а преподователи, которые тоже хотят на халяву хорошо жить, которые воспользуются возможностями, которые злоупотребляют своими должностями.

Ты говоришь: государство это совокупность личниостей. Преподователи тоже "личности".

Я кстати с тобой не согласен, это совковое мышление (мы за государство). Должно быть наоборот: государство должен работать на нас, мы же его держим, оно без нас не существует, но как пример 6-и миллионов граждан Украины доказывает, мы без него можем, даже лучше можем.

Другое дело Родина, она ни в коем случае не синоним государства!

Mat 2011-09-07 / 00:43:00
Baklazanu: - os vona pravda i lize na horu, jakso nami budut kerovati taki ne hramotni ljudi, tak mi nikoli i nikudi ne pidem, bude hirse i hirse... vse pocinajetsja z osviti, z kulturi. Comu moze navciti privatnij ucbovij zaklad, jich zavdannja zobrati hrosej, a hrosi chto maje... ne tilki zarobitcani, je jeste velika armija korupcioneriv riznich rivniv, a telefonoje pravo, a "spadstina" - tato milicioneri - sin milicioner, mama likar a docka taki likar, vse uze pohodzeno, naladzeno, jakij tuj profesionalizm, jde lise pro jedno -"sisti" na nahrite misto i robiti inkaso do svoji kisenni, jaki tut podatki.... i probiti cej "hranit" ne mozlivo, jakso vam stos ne podobajetsja vam zrazu pokazut de vase mistce. I zarobitcani ne vinovati sto u derzavi takij porjadok, jich prosto stavljat u taki umovi sto jim na vibranu ne maje, platiti i vsjo i jti zarobljati dalse... problema v derzavi, a ne v zarobitcanach, a chto sidit v derzavnich nahritich krislach na zarobitki nikoli ne pojide, ne je potrebi, hrosi jim prinesut v konvertach vidpovidno ustanovlennoho nimi prejskuranta, i voni bez zminni v cich krislach!!!

Пан Баклажан 2011-09-06 / 23:47:00
Емберу Золтану:не повіриш, але я не лише не пропустив лекцій з політекономії. Я їх читав іншим. Причому читав в тому числі десяткам заробітчанських дітей у двох липових закарпатських "вишах" (в скрутні для себе часи). І що я бачив? Буквально кілька молодих людей (десь за 4 роки), які хотіли чомусь навчитись. Інші за батьківські гроші (адже "освіта дітей" у заробітчан, згідно опитувань, пріоритет № 1) стали в чергу за дипломом, вчитись не бажали категорично, натомість пропонували хабарі і дивувались, коли я відмовлявся.
Певен, що наступними кроками їхніх батьків стало придбання діточкам тепленьких місць в апараті отої самої Держави, на яку так вони ж так скаржаться. І вочевидь, діточки будуть активно відробляти вкладені в них інвестиції, посилюючи систему тотальної корупції.

Ось ще одна, конкретна, причина, чому я не маю пієтету до заробітчан

Пан Баклажан 2011-09-06 / 23:22:00
Шановний Мат,
ніхто не заперечує, що з точки зору індівідуала кожен заробітчанин вчинив правильно, коли залишив безнадійну державу і поїхав заробляти гроші там, де це можна.
Однак в чому тут геройство? Маємо лише сумний факт: отримавши власну державу, мільйони людей не змогли нічого в ній зробити - і пішли працювати на чужих. 20 років незалежності - і 6 мільйонів працездатних громадян не знайшли собі місця в цій країні. Зате знаходять в інших, непогано влаштовуються, хто не дурний, багатьом можна позаздрити. Може, висновок тут один - українці не здатні влаштувати собі гідного життя, проте добре влаштовуються під чужинцями? Дивно клясти "Державу", адже вона складається з конкретних людей, і ці люди здебільшого вийшли з таких же драних штанів, як і більшість. Попри міфологічні вселенські заколоти, всі наші керманичі - "хлопці з сусідньої вулиці"...

НБ. Я особисто оминув заробітків, хоча в 90-х також жив дуже несолодко. Тут мені просто пощастило. Нині все частіше думаю про еміграцію (але навряд чи наважусь - звик), але дитину налаштовую на те, що їй тут робити немає чого.

Mat 2011-09-06 / 23:14:00
i perenaselennja tut ne pricomu, z Kanadi i Avstraliji malo chto jizdit na zarobitki tomu sto majutsja dobre, ale z Tajvanju toze nichto na zarobitki nikudi ne jizdit tomu sto majutsja dobre, ale zemlja tam jak kazut na vahu zolota i perenaselennja bilse cim na Zakarpatti v dekilka raz, problema v derzavi....

Ember Zoltán 2011-09-06 / 22:55:00
Пан Баклажан, по всей видимости ты пары политэкономии пропустил будучи студентом, иначе, прости, такие глупости не написал бы-:(

Mat 2011-09-06 / 22:46:00
Sanovnij Baklazane, ti duze dalekij v problemi zarobitcanstva, i ci ljudi Heroji jakim varto poklasti pamjatnik i ne odin.... Heroji vtomu plani sto dijut na svij strach i risk i ne cekajut manni nebesnoji ni vid koho!!! Ja dumaju sto koznij zarobitcan v dushi mrije vernutisja i pracjuvati u sebe doma kolo svoji simji, tobi navirno zarplatu v Ukrajini tkaninov ne vidavali???... hanba derzavi jaka taki reci dopuskaje! 6000000 ukrajinciv za kordonom pracjuje ce oficialna statistika - ce ljudi investori, jakich tak cekaja i sukaje nasa derzava, koznij zarobitcan priveze dodomu hrosi jaki budut potraceni na budinki, reci i osvitu i vse sto bude potribno, chto distane ci hrosi, splatit derzavi podatki, viplatit robocim zarplatu, zabezpecit jich pensijov i td.. moze buti bud jake virobnictvo sucasne, ale jakso ne bude zbutu produkcii, nebude nicoho i podatkiv takoz, a sto mozno kupiti na zarobleni hrosi v Ukrajini, tilki rozrachuvatisja za kommunalni posluhi, zaplatiti za gaz...i chto vinovatij u takomu ( derzava, kaznokradiji i velika Armija korupcioneriv)

Пан Баклажан 2011-09-06 / 21:42:00
Друже Русине, здається, ми з тобою цю тему не раз обговорювали. Що тобі не ясно з моїх слів? Я висловив кілька тез:
1. У заробітчанства є природня причина - перенаселеність окремих територій, зокрема, й Закарпаття, з якого по світах їдуть вже поняд сто років. З Австралії чи Канади на заробітки не їздять.
2. Не варто звинувачувати державу в своїх проблемах, тим більше, коли від цієї держави ти практично самоусунувся. Ті мільярди євро, що присилаються заробітчанами, витрачаються на їхні ж особисті потреби - будинки, речі, "освіту дітей" (яка зрештою зводиться до купівлі дипломів). Ані бюджет, ані Пенсійний фонд грішми заробітчан не поповнюється. В той же час інші громадяни своїми податками утримують пенсіонерів, лікарні, школи тощо. Цими куцими соціальними привілеями користуються в тому числі й батьки та діти заробітчан. Тобто, їх утримують ті, хто лишився. Я не вважаю такий розподіл справедливим...

старий 2011-09-06 / 21:41:00
співчувати потрібно не заробітчанам, а тим хто залишився і неможе виїхати у Європу на заробітки, щось небачу щоб звідки масово поверталися!!!

Русин 2011-09-06 / 21:16:00
Пан Баклажан,
з пошаною до тебе выдношуся ще ыз студентських рокыв, але зараз я щось тебе незрозумыв.
Напевне тому, що ти ни разу невыдправлявся на заробытки як той колочавець ы не розумыэш проблему ыз правильного боку..

Пан Баклажан 2011-09-06 / 21:01:00
Пам"ятник просто чудовий. Він значить набагато більше, аніж здається. Я б назвав цей монумент "Пам"ятником спроміжній здатності території" http://pan-baklazhan.livejournal.com/39082.html
Що в ній бачить сторонній спостерігач? Що людина з перенаселеної території не в змозі знайти роботу у себе вдома і шукає її на стороні. І тим не менше вперто продовжує перенаселяти свій ареал проживання, посилюючи ефект "зачарованого кола"

Щодо ганьби держави. Можна поспівчувати заробітчанину, його долі. Але чи вправі він звинувачувати державу, в долі якої він практично не приймає участі? Здебільшого, заробітчани ігнорують вибори, не кажучи вже про те, що майже ніхто з них не платить в Україні податків та соціальних внесків. І при цьому виставляє цій державі (і тим, хто в ній залишився) купу претензій. Це непроста тема, але в нас прийнято лише лити сльози по долі заробітчан, не занурюючись в інший бік проблеми...

вуйко 2011-09-06 / 20:23:00
Колочава - не селище, а село

Ember Zoltán 2011-09-06 / 19:57:00
"патриоты" меня интересует ваше мнение!

НОВИНИ: Соціо

11:03
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 3
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 9
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 7
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
» Всі новини