У прес-центрі «Закарпаття» говорили про вогнеходіння та генну пам’ять (ФОТО)

У вівторок у прес-центрі «Закарпаття» презентували оздоровчу методику – ходіння по розпеченому до тисячі градусів вугіллю.

У прес-центрі «Закарпаття» говорили про вогнеходіння та генну пам’ять (ФОТО)

Розповісти про таке оздоровлення прийшли Богдан Дикий – голова Асоціації здорового способу життя та оздоровлення природними способами "Закарпатський морж", Костянтин Томчич – тренер, вчитель фізичної культури та Павло Федака – голова управи крайової "Просвіти".

Як розповів Богдан Дикий, члени Асоціації відпрацювали свою унікальну закарпатську систему вогнеходіння. Традиційна система вогнеходіння, якою послуговуються у всьому світі, закарпатських моржів не зовсім влаштовувала через тривалий час, до 20 хв, підготовки до процесу. За рік під керівництвом Богдана Дикого була відпрацьована нова система, яка дозволила відводити на підготовку до процесу вуглеходіння 5 хвилин. Особливість методики, розробленої Богданом Диким, відомим біоенергетиком, кандидатом наук з фізичної реабілітації, полягає у задіянні вібраційних потоків генної пам'яті народу на закарпатській землі. В основі методу лежать древні старослов'янські традиції, коли наші предки, ставши у коло, здійснювали танці на розпеченій грані. Саме цей метод закарпатські "моржі" застосують на практиці у суботу, 21 травня, о 20 годині на березі Ужа біля обласної філармонії. "Найголовніше, – сказав пан Богдан, – що вдалося людям у процесі підготовки пояснити, що вогонь – то є матеріальна частина Духа Божого. І прийняти любов до вогню. Адже Бог – то є любов. В усіх релігіях світу. Це найголовніший момент підготовки до вогнеходіння".

Як розповів пан Богдан, 28 травня подібна презентація буде відбуватися під Києвом, уже з використанням вібраційних потоків Київщини.

В історичному ракурсі про вогнеходіння розповів Павло Федака. Вогонь, як розповів пан Павло, у наших народів завжди був у пошані, оскільки перш за все асоціювався з сонцем та теплом. Трепетне ставлення до вогню збереглося в закарпатських селах ще дотепер. Вуглеходіння ж відомі в багатьох країнах і корінням сягають ще дохристиянських часів. "З часом вони переплелися з християнськими віруваннями і вже неможливо було відділити ранні вірування від християнських", – розповів голова крайової "Просвіти". У Болгарії та в Греції вуглеходіння здійснюють з іконами св.Єлени та Костянтина.



21 травня обрано недаремно. Саме цього дня, за словами Павла Федаки, за легендою запалав вогонь в одному з храмів на Балканах на початку 13 ст. Вірники почули голос, який наказав їм винести ікони з палаючого храму. Зробивши це, вони помітили, що всі вони залишилися неушкодженими, так само, як і врятовані ними ікони.

Костянтин Томчич торкнувся козацької традиції вишколу воїнів-козаків. "Саме на рівні підготовки вищого рівня воїнів козаки проходили не тільки вуглеходінням, а й проходженням по склу та подібні випробування", – розповів пан Костянтин. Неабияку роль у цій процедурі відіграє і танець, зокрема бойовий гопак. "Під час бойового гопаку, – розповів тренер, – обов'язково потрібно вміти співати українські традиційні пісні. На Закарпатті традиційний танець називається аркан (бойовий танець з топірцями), який нічим не відрізняється від бойового гопаку". Всі танці проходять у колі і під час вуглеходіння учасники процесу танцюю та вимовляють певні словосполучення, які "налаштовують адепта до психологічної перестороги та заборони, яку людина сама собі поставила".

Стосовно оздоровлення, яке несе в собі вуглеходіння, то за словами Богдана Дикого, медицина і спорт більше займаються фізіологічним здоров'ям нації. "А здоров'я нації, – розповів промовець, – це в першу чергу духовне здоров'я, знання мови, знання пісні, знання традицій, історії. Генна пам'ять нам допомогла пройти цей шлях". Крім того, закарпатські вуглеходці відтепер вмикатимуть і індивідуальну генну пам'ять, проходячи доріжкою й співаючи коломийки та славнозвісну "Верховино, світку ти наш!".

Підтримати промовців прийшли інші "моржі"-вуглеходці

17 травня 2011р.

Теги: розпечене вугілля, вуглеходіння, Закарпатські моржі, Богдан Дикий, прес-центр "Закарпаття"

Коментарі

Jo 2011-05-23 / 14:58:00
Багато народних або національних свят можна в якійсь мірі вважати язичними

2011-05-18 / 20:17:00
Язичники!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011-05-18 / 12:32:00
маю знайомого, котрий кілька разів ходив по вугіллю із п. Богданом. Кожен раз приходив задоволений, переповнений енергією і враженнями.... тепер думаю і я приєднатися, але трохи страшно ноги попекти... хоча знайомий жодного разу опіків не мав

О.Д. 2011-05-17 / 20:37:00
Організатори сказали, що так. Після відповідної підготовки.

бомк 2011-05-17 / 19:31:00
То в суботу можна прийти і пройтися по вугіллю?

НОВИНИ: Соціо

11:03
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 3
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 9
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
» Всі новини