Проблеми захисту прав дітей вивчають на Закарпатті учасники всеукраїнського семінару

В Ужгородському районі, у с. Кам’яниця, триває семінар „Діяльність органів опіки та піклування з питань захисту прав дітей: роль служб у справах дітей”, на який зібралися керівники служб у справах дітей зі всієї України. Очолює роботу семінару директор Державного департаменту з усиновлення та захисту прав дитини Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Людмила Волинець. У роботі семінару взяв участь заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик.

Нещодавно постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, тож основна увага учасників семінару присвячена саме роз’ясненню положень постанови та питанням діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини.

Як відомо, 2008 рік Президентом України оголошений Роком підтримки національного усиновлення та інших форм сімейного виховання. За цей рік у законодавстві України сталося чимало змін з приводу підтримки права дитини на  виховання в сім’ї. Перше – закон, який значно збільшив виплати сім’ям, які виховують дітей-сиріт, до того ж зовсім недавно був прийнятий принципово новий закон про підтримку сімей, що усиновили дітей. Такі сім’ї отримали відчутну матеріальну підтримку, чого раніше в Україні не було. Відтак було прийнято дві постанови КМУ, що регулюють питання встановлення над дитиною опіки, піклування і усиновлення дітей. „Вони покликані зробити процес усиновлення прозорим, зрозумілим не лише для службовців, а й для громадськості. Це своєрідна дорожня карта для усиновлювачів і державних службовців місцевих органів виконавчої влади. Це структурований зрозумілий документ, у якому покроково описано, що, коли і як робити. Також розмежовано процедури з національного та міждержавного усиновлення”, – пояснює керівник державного департаменту.

Людмила Волинець повідомила, що за підсумками 9 місяців цього року громадяни України усиновили 1505 дітей-сиріт, зокрема іноземці –  999 дітей-сиріт. 1144 подружні пари зареєстровано кандидатами в усиновлювачі. У прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу виховується 1515 дітей-сиріт, під опікою, піклуванням – 10 175 дітей-сиріт. Загалом протягом 9 місяців цього року понад 13 тисяч дітей, що втратили можливість виховуватись в рідних сім'ях, знайшли любов, турботу та підтримку в сім'ях громадян України, – підсумувала Людмила Семенівна.

За її словами, нині Закарпаття входить до п’ятірки областей-лідерів. „Приємно і те, що Закарпаття наблизилось до того, що тут не буде сиріт, котрі виховуються в інтернатах. Більшість дітей охоплені сімейними формами виховання. Нині на Закарпатті з усіх сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, що мають такий статус, 71 відсоток виховуються в сім’ях опікунів. Це означає, що тут збережені сімейні традиції. Це надзвичайно позитивна тенденція, – відзначила Людмила Волинець. – Закарпатська область займає перше місце за рівнем розвитку прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ). Тут надзвичайно плідно співпрацює влада з соціально відповідальним бізнесом, можливо, тому ми маємо такі показники в області щодо створення ДБСТ”.

„Завдяки спланованій державній політиці, що проводиться в першу чергу Президентом України, ми досягли того, що в Україні майже немає малих дітей, що чекають усиновлювачів із-за кордону. Тобто ми навчилися давати захист сиротам у себе в країні”, – відзначила Людмила Волинець.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
17 жовтня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

11:03
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 3
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 9
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 1
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 4
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 6
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 2
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
» Всі новини