На Закарпатті збирають підписи за недопущення забудови високогір'я українських Карпат вітряками

Активісти екорухів за збереження природи українських Карпат «Врятуй Боржаву» і «Save Пікуй» звітують, що до них долучились тисячі закарпатців, і закликають громадськість підтримати звернення своїм підписом.

На Закарпатті збирають підписи за недопущення забудови високогір'я українських Карпат вітряками

Одразу кілька великих проєктів з будівництва вітропарків у високогір'ї українських Карпат збираються реалізувати на Закарпатті найближчим часом. Для своїх ВЕС інвестори обрали одні із найкращих туристичних локацій, які відомі далеко за межами України – полонина Боржава, полонина Руна, Вододільний хребет та Лютянська Голиця. Це те, про що відомо на сьогодні.

Усі ці вершини оточені заказниками або, як полонина Боржава, є особливо цінними природоохоронними територіями міжнародного значення. Тут ростуть, живуть та розмножуються унікальні для Карпатського регіону рослини і тварини. І вони усі можуть зникнути, якщо посеред їхніх оселищ побудувати десятки вітряків.

Це будівництво змінить знайомі гострі обриси закарпатських вершин назавжди. Їх, спочатку, просто «зріжуть» важкою технікою, а потім те, що залишиться, врешті змиють дощі, залишивши по собі рвані ерозійні «рани».

Також доведено, що втручання будівельними роботами у ці хребти, які є важливими карпатськими вододілами, несе ризики зменшення водності у цілому регіоні. Усі річки, що беруть початок, наприклад, у підніжжі Боржавського чи Вододільного хребта – притоки транскордонної Тиси.

Попри ці ризики, багаторічну кампанію за збереження полонини Боржави і голосну незгоду громадянського суспільства щоло будівництва вітряків у високих горах, влада на місцях та в регіоні продовжують лобіювати ці проєкти, сприяти їхній реалізації.

Найбільший парадокс у тому, що українське законодавство захищає унікальні і цінні куточки Карпат від вітряків. Однак, лише на папері.

Природа не вміє кричати про цю несправедливість і апелювати до совісті та здорового глузду посадовців та політиків. Її голосом є люди. Тому захисники Боржави та інших унікальних куточків Українських Карпат просять всіх долучитися до захисту високогір'я українських Карпат, поставивши свій підпис.

Підписати гугл-форму можна за посиланням - https://forms.gle/eAsDnJHkuzUhWiCdA

Ініціатори збору підписів інформують, що по завершенні збору підписів долучать їх до своїх звернень, адресованих правоохоронним і контролюючим органам, органам влади.

Нагадаємо, у листопаді українці масово підписували звернення до Президента України, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України і до Кабінету Міністрів України щодо припинення «вбивчих» будівельних робіт на полонині Боржава.

Також у Господарському суді Закарпатської області тривають суди щодо скасування незаконної передачі земель на Боржаві під ВЕС. Йдеться про незаконні накази посадовців Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області щодо передачі земель на Полонині Боржава «турецькій» фірмі під вітроелектростанції загальною площею більше 42 га та вартістю 19,5 млн грн.

26 січня 2024р.

Теги: вітряки, Боржава, Пікуй, Руна, підписи

Коментарі

Печерний мдляриско 2024-01-30 / 11:10:05
Поляки зі Словаками май дурніші як Українці. Бо вони свої Карпати бережуть, а українські запроданці лем би всьо за 100$ продати. Ви лумпаки управіште ці є хоть єдна обленерго державна вать Українська. Вшиткі промацкальстких авадь мацальмьких оліхарху. Хочете вітряні млини та кладіть поздовж мадярської таможні. Там і вітер дує і мадяри не нападуть. Тай ітак ото всьо світло продадуть у Європу бо там за світло заплатять 0,6 євро ото 24 гривні, а ви ослики платите лем по 2,62 грн. Та вже думайте мало ТОВ копоньов свойов.

Вася 2024-01-29 / 08:01:49
Ніякі відряки не потрібно ставити,хай ставлять вітряки тим людям на голову,що так продають землі незаконно,і я ке вони мають право продавати,вони хто такі,ще обще місце для всіх Людей,вони лиш з викли краси і обкрадати свій Народ,їх треба гнати палками з України бо ця власть не Українська то запамятайте,з цього добра не буде,етакі прекрасні слова Ситий голодному не вірить.

Микола 2024-01-27 / 19:20:38
Ненажерні олігархи

Микита 2024-01-27 / 15:43:53
пишу вам із села Верхня Рожанка ,Сколівський район;
Бачу полонину Боржаву в себе із села ,неодноразову був там.Я проти забудови.Це унікальна полонина .І хто що би не розказував про користь цієї забудови вітряками -лицеміри.

Тому ,для навколишніх сіл -хто би що не розказував про користь ,інвестиції,робочі місця-це все будуть маніпуляції.Ви тільки пустите у свій дім -залишитесь без унікальної полонини.

Хто ,за вітряки -пішли ви на хуй.

Люди 2024-01-27 / 11:15:10
Однозначно треба збирати підписи,робити все,щоб не допустити забудови гір вітряками,що знищує унікальну природу,а користь від вітряків дуже сумнівна

гуцУлу 2024-01-26 / 21:39:23
У Білині світло вимикали. У Костилівці не вимикали, бо РЕНЕР увійшов у злочинну змову з Закарпаттяобленерго і лінію, яка живить ГЕС, не вимикали. Оскільки до цієї лінії підключено село, то і там світло було весь час. За рахунок інших сіл і міст Закарпаття, які сиділи без світла. Але саму електроенергію і село , і ГЕС, отримували від загальної мережі, а не від ГЕС. Взагалі електроенергія від жодної ВЕС чи ГЕС не подається напряму побутовим споживачам, бо наразі це ні технічно, ні юридично не можливо. Навіть після появи відповідних юридичних чи технічних умов у майбутньому, до якого ще далеко, побутові споживачі (а таких у Закарпатті до 80-90 %) не зможуть скористатися "зеленою електроенергією". Через її дороговизну. Ви зараз, ГуцУл, платите 2,68 грн. за кВт/год. А за електроенергію від ГЕС чи ВЕС будете платити 7 грн. за кВт/год., бо вона так коштує на ринку. Тому не пишіть дурниць про блекаут, ВЕСи, ГЕСи для звичайних мешканців Закарпаття. Цю електроенергію здатні купити і спожити лише юридичні особи, зокрема бізнес. Всі ми і далі будемо купувати електроенергію із загальної мережі, куди скидається електроенергія з ТЕС, АЕС та великих ГЕС на Дніпрі і Дністрі. За прийнятною для нас ціною. А вся електроенергія, згенерована ВЕСами, міні-ГЕСами, шуруватиме за кордон в ЄС, де її куплять за ціною від 14 до 17 євроцентів за кВт/год. і вище.

гуцУлу 2024-01-26 / 19:45:53
Такими рекламними трюками в іншій частині Закарпаття зацікавилася прокуратура

гуцУл 2024-01-26 / 19:21:20
Ви пане до чого Злий та ще й не вихований. А далі по суті. В Рахівському р-ні в селах Костилівка і Білин є міні-гес. Коли був блекаут то в цих селах е-енергію не вимикали. І вони ще забезпечували південну та північну частини м. Рахів, а центр сидів без е-енергії. А знали б ви скільки було "воні" всяких навколо-екологів при будівництві цих мініГЕС !

цікаво якось 2024-01-26 / 18:44:49
Шановні, так вітропарк "Островський" - то ОК, чи не дуже?
Вибачьте за можливо недолуге питання, але на цій сторінці еаписано, що не викликає заперечень громадськості

2694 2024-01-26 / 17:42:01
Якщо не дай боже буде знову блекаут, сподіваюсь підписанти будуть перші с списках на найжорсткіші відключення.

злий 2024-01-26 / 16:58:56
Vasya, ти такий вася )) І "ужгородець" теж на всю голову вася.
Бо вже навіть діти знають, що електрика з усіх енергогенеруючих потужностей йде в єдину загальну загальноукраїнську мережу, а не якусь окрему регіональну. Тому, світло або є по всій Україні. або його, незалежно від вітряків, вимикають, аби вирівняти ситуацію, викликану, як це було торік, руйнуванням розподільчої мережі

ужгородець 2024-01-26 / 16:31:02
Ага хай тільки хоч на відключать по Закарпаттю світло, будуть молитися на вітряки. Добре коли все добре, а в минулому році коли відключали світло ревали двома голосами і не до вітряків тоді закарпатцям було.

Vasya 2024-01-26 / 15:36:47
Збирати підписи, би небило світло...Дуже розумно.

Ліс 2024-01-26 / 11:34:04
Ні вітрякам

Абранка 2024-01-26 / 08:54:27
Давайте!!

Верховинець 2024-01-26 / 08:44:02
А заодно давайте збирати підписи про заборону знищення високогір'я Карпат квадроциклами, джипами та лісовозами.
Давайте збережемо ландшафт наших гір цілимим та незайманим.
За знищення земляного покрову наших Карпат квадроциклами, джипами та лісовозами карати пожиттєво.
Вітряків нема і скоріш за все не буде, а ландшафт карпатських гір нищиться джипами, квадроциклами і лісовозами уже протягом останніх 30 років.
Збережемо Карпати від знищення.

НОВИНИ: Соціо

21:14
На Закарпатті житель Золотоноші хотів потрапити до Румунії в спідниці, з перукою та паспортом сестри
20:14
На війні з росією поліг Василь Головчак з Міжгір'я
19:53
У словацькому ПП "Вишнє Нємецьке" полагодили сканер і відновили пропуск вантажівок
09:18
/ 2
В Ужгороді у вівторок попрощаються із полеглим захисником Юрієм Семиряжком
23:45
/ 1
Українська мова у шкільництві на Закарпатті австро-угорського періоду (ДОКУМЕНТ)
21:00
/ 5
"Хуліганки" з циганського табора в Оноку вибачилися за свої дії біля ТЦК у Виноградові, а інші учасники безчинств власноруч полагодили ворота
10:50
Великоднє привітання предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія
21:41
/ 1
"Вітаю вас усіх зі святом Христової перемоги", – глава УГКЦ у Великодньому привітанні
19:34
На словацькому пункті пропуску "Вишнє Нємецьке" вийшов з ладу сканер, пропуск вантажівок зупинено
19:04
/ 53
Перелік парафій МГКЄ, які святкують Великдень з усією Україною 5 травня
15:52
/ 11
Верховний Суд визнав незаконним будівництво вітряків на Боржаві на Закарпатті
17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
» Всі новини