12-ро пауерліфтерів з Закарпаття привезли з чемпіонату України 44 нагороди (ФОТО)

У місті Львові протягом майже двох тижнів проходили чемпіонати України з класичного пауерліфтингу серед спортсменів усіх вікових груп і студентів ЗВО, в яких взяли участь майже 500 спортсменів з 18-ти регіонів країни. За нагороди цих змагань боролися й 17 представників Закарпатської області, дванадцятеро з яких вибороли 44 відзнаки різного гатунку.

Найбільшу кількість нагород (одинадцять) з усіх закарпатців, котрі виступали на цих змаганнях, здобула 21-річна студентка факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ Наталія Мага. У чемпіонаті серед юніорок (U-23) вона виборола усі чотири золоті медалі у категорії до 57 кг (велику – за суму триборства і три малі – за перемоги в окремих вправах), а також посіла друге місце в абсолютній першості серед спортсменок усіх вагових категорій. Через кілька днів вона знову змагалася вже з дорослими спортсменками, де стала чемпіонкою країни серед жінок з результатом 380 кг за сумою триборства, що на 10 кг вище за норматив майстра спорту України міжнародного класу! У ході змагань Наталка двічі встановлювала юніорський рекорд України у присіданні, довівши його до 147,5 кг,  отримала мале «золото» за цю вправу, а за результати 75 кг у жимі лежачи і 157,5 кг у тязі нагороджена малими срібними медалями. Також на цих змаганнях наша спортсменка стала чемпіонкою України серед студенток у категорії до 57 кг і віце-чемпіонкою в абсолютній студентській першості.

Серед чоловіків чемпіоном у ваговій категорії до 74 кг став Дмитро Біляк з Хуста, котрий набрав у сумі триборства 660,5 кг, що на 18 кг вище за норматив «міжнародника»! Також у його активі мале «золото» за тягу 265 кг і присідання, в якому він встановив рекорд України – 250,5 кг та «бронза» за жим лежачи 145 кг. На церемонії нагородження президент федерації пауерліфтингу України Сіражутдін Базаєв вручив Дмитру і Наталії посвідчення і значок майстра спорту міжнародного класу за виконання цього високого нормативу на чемпіонаті Європи, що пройшов наприкінці минулого року.

22-річний ужгородець Віктор Косюк став бронзовим призером серед чоловіків у ваговій категорії до 66 кг, до того ж виборовши мале «золото» за жим і «срібло» за тягу. Також Віктор з результатом 540,5 кг став чемпіоном серед юніорів і вперше виконав норматив майстра спорту України. У ході змагань він встановив юніорський рекорд країни у тязі – 243 кг й отримав дві золоті й срібну медаль за окремі вправи. У ваговій категорії до 93 кг третє місце з результатом  695 кг у запеклій боротьбі виборов хустянин Сергій Шустур, додавши до великої «бронзи» малу за показник у присіданні. У цій же вазі його земляк Сергій Сабов підняв у сумі трьох вправ 655 кг і вперше виконав норматив майстра спорту України. У категорії до 120 кг Богдан Міговк з Хуста з високим результатом 762,5 кг завершив змагання четвертим, але здобув мале «срібло» за тягу 320 кг. Таке ж місце у змаганні суперважковаговиків (понад 120 кг) посів ужгородець Роман Корсак, виборовши малу «бронзу» за тягу.

Серед юніорів срібним призером за сумою триборства і у всіх вправах у категорії до 120 кг став 19-річний мукачівець Ілля Ковач, котрий набрав суму 725 кг і вперше виконав норматив майстра спорту України. У змаганнях юніорок також всі чотири «срібла» виборола магістрантка факультету здоров’я та фізичного виховання  УжНУ Олеся Янович (категорія до 69 кг), котра також стала чемпіонкою України серед студенток ЗВО. Чемпіоном серед студентів  став і 6-курсник медичного факультету УжНУ Мирослав Лукеча, котрий переміг у ваговій категорії до 93 кг з результатом 605 кг.

У змаганнях юнаків (U-18) срібним призером у ваговій категорії до 83 кг став Михайло Кость з Мукачева (плюс дві «бронзи» за окремі вправи), а його землячка Олександра Попадюк виборола чемпіонський титул у вазі до 76 кг серед дівчат і два малі «золота» за жим і тягу та «срібло» за присідання.  Серед жінок-ветеранів чемпіонкою у категорії до 57 кг стала Ірина Сенкевич з Хуста.

Посіли закарпатці й призові місця командної першості в окремих номінаціях: на першому місці збірна юніорок, на другому – чоловіків.

За підсумками змагань Наталія Мага здобула право взяти участь у чемпіонатах Європи серед юніорок і дорослих, а також у юніорському чемпіонаті світу і кубку світу серед університетів.