На базі УжНУ готують спеціалістів для мультидисциплінарних команд реабілітаційних центрів

На базі Ужгородського національного університету створюється структурний підрозділ для підготовки мультидисциплінарних команд - фахівців-реабілітологів, які здатні комплексно надавати послуг з реабілітації.

На базі УжНУ готують спеціалістів для мультидисциплінарних команд реабілітаційних центрів

 Про це під час форуму Re:Open Zakarpattia 2022, обговорюючи побудову системи реабілітації військових в Україні, розповів професор УжНУ, декан факультету здоров’я та фізичного виховання Іван Миронюк.

"Говоримо про реабілітацію - говоримо одразу про кадри. Реально подивімося на ситуацію - в мас-медіа говорять про відкриття всіляких реабілітаційних центрів після закінчення війни. Ми можемо побудувати, встановити найновіше обладнання, але хто буде працювати в них? Наскільки такі спеціалісти будуть компетентними", - зауважив Іван Миронюк.

Як приклад забезпечення нестачі таких кадрів, Іван Миронюк розповів про поетапну реалізацію проєкту із підготовки фахівців мультидисциплінарних команд на базі УжНУ. 

"Ми поетапно реалізуємо цей проєкт - за 2 роки вже відкрили нові напрямки мультидисциплінарних команд. Ми вважаємо, що ця модель підготовки на сьогодні є найкращою, тому що завдяки їй ми зможемо забезпечити той величезний провал у нестачі спеціалістів", - розповів професор.

Модель підготовки реабілітологів на базі одного факультету полягає в тому, щоб взяти необхідні освітні програми, залишити цикли загальної підготовки, а цикли фахової підготовки об'єднати і готувати одразу мультидисциплінарні команди. "Таким чином ми випустимо спеціаліста, який зможе ефективно співпрацювати одразу з різними членами команди. Це інноваційний підхід".

За словами Івана Миронюка, одним із викликів наразі є пошук викладачів для підготовки таких міждисциплінарних команд. Ми почали з підготовки наших викладачів. Вся освітня система України має провали у підготовці реабілітологів. Ми почали масово запрошувати спеціалістів з-за кордону - вони проводять лекції в присутності наших викладачів. А на наступний рік - вже підготовлені викладачі викладають у присутності іноземних фахівців, щоб вони могли коригувати їх", - розповів Іван Миронюк.

Одна з дисциплін, яку відкрили за останні два роки відкрили в УжНУ, - клінічна психологія, потреба у фахівцях з цього напрямку дедалі зростатиме.

Психічне здоров’я вважається одним з найдорожчих у Франції, зауважив під час дискусії французький клінічний психолог Тьєррі Лісія і поділився своїм баченням розвитку цього напрямку. "Щоб знизити витрати на збереження психічного здоров'я, французький уряд вирішив цього року запровадив систему «My Psy», яка дозволяє кожному отримати компенсацію від держави витрат на сеанси сертифікованого психолога. - каже експерт. - Експериментальний період показав, що витрати на психічне здоров’я значно знизились. Висновок – це краще для людей, дешевше для суспільства, коли люди превентивно звертаються до психолога, а не до медикаментів».

Як повідомив Тьєррі Лісія, посилаючись на дані ВООЗ, в Україні на 100 тисяч населення припадає 5,7 психіатрів, у Франції це число практично в 3 рази більше. Психологів в Україні на 100 тисяч населення - 0,9, у Франції на ту ж саму кількість населення припадає 10,9 психологів. Це демонструє, за його словами, пріоритети у системі охорони здоров’я європейських країн, до якого має прагнути Україна.

12 листопада 2022р.

Теги:

НОВИНИ: Соціо

13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
» Всі новини