Міськрада Миколаєва заборонила російську в школах міста

У державних школах Миколаєва з 1 вересня 2022 року заборонили використання російської мови.

Міськрада Миколаєва заборонила російську в школах міста

Про це йдеться у рішенні виконавчого комітету Миколаївської міської ради, повідомила заступниця директора першої школи Миколаївського ліцею імені Олега Ольжича Маргарита Бондаренко.

Зокрема, у школах не буде 1-4 класів з російською мовою навчання, а учні 1-11 класів не будуть вивчати російську мову на уроках та факультативах.

Крім того, у школах забороняється оформлювати освітнє середовище з використанням російської мови.

Нагадаємо, у Житомирі також припинять вивчати російську мову у школах, а в Тернополі вуличним музикантам не дозволяють співати російською.

18 червня 2022р.

Теги: Миколаїв, російська

Коментарі

Правда споконвічна без брехні 2022-06-20 / 11:06:33
Правильно зробили з ворогом по заслузі.

Ужгороду 2022-06-19 / 18:20:42
В УжНУ не послали російську за кораблем, а "призупинили набір". Відчуваєте різницю?

Закарпатський українець 2022-06-19 / 13:47:17
Трохи мовних реалій, опираючись на інформацію з відкритих джерел: російська мова має понад 258 млн. носіїв у світі, кількість осіб у РФ, які володіють нею, складає 137,5 млн.; вона є сьомою мовою в світі за кількістю носіїв та восьмою за чисельністю тих, хто володіє нею як другою рідною. Українська мова налічує орієнтовно 45 млн. носіїв, з них 37 млн.осіб в Україні, і є 26/27 мовою за поширеністю у світі. Ймовірність зникнення російської зі світового мовного простору і відповідно її мовного впливу практично нульова, тому потрібно продумано й послідовно зміцнювати статус української мови у державі та суспільстві, не викликаючи небажаної реакції з боку тих українців, які стають на шлях свідомої українізації і потребують для її природного набуття певного часу. А тепер стосовно рідного (без лапок!) Закарпаття: моє покоління дуже добре пам’ятає ті недалекі часи, коли наші краяни масово і, головне, цілком усвідомлено послуговувалися лексикою на кшталт «УкрАина», «на УкрАину», «укрАинець», «укрАинка» і т.п., певним чином відмежовуючись від хай і радянської, але все ж України. Отже, Закарпаття, зберігаючи своєрідну мовну «окремішність», повинно теж долучитися до процесу вдосконалення й більшого усвідомлення своєї українськості.

НІК 2022-06-19 / 12:29:55


Не провокуйте. Заборон користуватися російською в побуті нема і не буде. Коментар видалено. Адмін


Петро 2022-06-19 / 11:45:22
Підтримую на всі 100% ЗЛОГО і УЖГОРОД,всіх правильно послали по путівці яку заслужили,

Ужгород 2022-06-19 / 10:18:31
В УжНУ з цього року послали російську вслід за московським кораблем. Пошлють її і всюди в Україні: нічого позитивного ця гнила нація світові не принесла -- лише війни, геноцид і темряву.

злий 2022-06-19 / 10:09:46
Чорнобаю
Ти, дауне, які кордони закрили? Їдеш собі, куда захочеш. Якщо, звичайно, ти не військовозобов'язаний. А як ти хотів?
Для орків візи ввели? Ну й чудово. Шкода, що так пізно.

Партії які заборонили, крім тих, що з Мордору кормляться і ситуацію в державі дестабілізують?

Селяка тупого глядай у зиркалі. Бо, чудо неошколорване, не ті букви пишеш і не знаєш, де коми ставити

Чорнобай 2022-06-18 / 22:21:16
Ще раз запитую ти сам читаеш що пишеш або ні? Факти я навів кордони закриті як при срср людей відловлюють і розводять на бабки або на війну,партії політичні забороняють,а ти селюку тупий тільки завченні мантри повторюеш....Реально тупий ?

злий 2022-06-18 / 21:51:14
до "Чорнобай".
дурню, рабство від росії, маріонеткою якої був янукович

Правда 2022-06-18 / 21:14:23
Нічим зайнятися

Чорнобай 2022-06-18 / 20:45:43
До злого...Ти хоч сам читаеш що написав?Чи по методічке?Яке рабство у 2014? зараз всі партії вже заборонені окрім зекоманди людей закрили як при сталині і відловлюють......У порівнянні з цим зо зараз коїтся 2014 був раем демократії.

злий 2022-06-18 / 20:15:54
Поназбігалися захиснички московщини (((

До Show must go on. Якраз твої кацапські дебіли і почали відразу воювати на окупованих ними територіях України з мовою і пам'ятниками. До них і звернися, кремлівський вибл*дку.
А рішення приймали самі російськомовні депутати-миколаївці, яких вже встиг дістати ваш русскій мір. Наїлися ((

до "Чорнобай". Війна в 2014-му розпочалася тому, що українці захотіли бути вільними і в Європі, а не рабами в русскоміровській ж*пі, і організували ЄвроМайдан, коли Янукович похерив асоціацію з ЄС, а путлер вирішив 1. українців за це покарати 2. скористатися ослабленістю держави.
І мова тут ні до чого
Якраз і запитай у російськомовних воїнів ЗСУ, як вони ставляться до мови окупантів. Бо я цю відповідь знаю.
Ну і людям там в Миколаєві видніше, що їм добре, а що ні. Чи тебе, кремлядь, забули спитати?

Чорнобай 2022-06-18 / 19:36:50
Знову наступають на ті ж граблі, війна у 2014 почався як раз з того почали забороняти російську мову там де 90 % рідною є якраз російська.Унас тупі керманичі тому що спочатку треба стати на ноги економічно і займатися виключно економікою а не памятники та мова.Треба було б зробити що українська мова була престижною щоб люди її вивчали не за примусом а щоб влаштуватися на високо оплачувано роботу де б вимагали володіння державною мовою. Ніхто не думає про те що як на це дивлятся багато воїнів зсу які захищають Україну і у яких рідна мова російська .Одним словом прімитивизм і не далекоглядна деструктивна політика

Пак Іршава 2022-06-18 / 18:37:47
До попереднього
.То тидебіл і дебіл тя справив,попробував би ти в мадярщині,Німеччині щось проти мови сказати ....падла.

Show must go on 2022-06-18 / 18:19:43
Це тільки дебіли воюють з мовами і пам'ятниками. І таких всюди вистачає. Ніхто цю заборону не буде виконувати, тим більше у Миколаєві, який на 90 відсотків є російськомовним містом.

злий 2022-06-18 / 15:27:43
А в Ужгороді ще й в універі викладають :((

НОВИНИ: Різне

16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
» Всі новини