Василь Сідей розповів, як врятувати Рахівщину від екологічної катастрофи

Щоб вирішити проблему стихійних сміттєзвалищ та забруднення річок під час повеней, необхідно спільно з головами громад та фахівцями визначити місце під сучасний полігон, а також налагодити ефективну систему вивезення сміття.

Василь Сідей розповів, як врятувати Рахівщину від екологічної катастрофи

Як це зробити, розповів в коментарі Василь Сідей, кандидат на посаду Рахівського міського голови від партії «Команда Андрія Балоги».

«Рахівщина тоне у смітті, яке з кожним паводком змивається в Тису й несеться в Угорщину. Незважаючи на міжнародні скандали, постійний осуд світової спільноти, проблема не вирішується. Від неї страждає все Закарпаття. Ми знаходимося на грані екологічної катастрофи. На сьогоднішній день в Закарпатській області можна оцінити загальний об'єм сміття, твердих побутових відходів (ТПВ) +/- 300 тисяч тон, з яких централізовано збирається десь половина. 150 тисяч тон - це сміття, яке ми бачимо в річках, на узбіччях на в’їзді до населених пунктів.

Люди просто виривають яму, скидають і забувають. Причина – немає централізованого вивезення сміття. Але для цього, щоб налагодити цю систему, необхідно побудувати сучасний полігон. Зрозуміло, що ні одна громада не хоче, щоб на її території було сміттєзвалище. Але якщо його робити по новітніх стандартах, воно замість шкоди в майбутньому воно буде приносити дохід. Після заповнення можна провести рекультивацію, поставити труби і добувати біогаз, електроенергію. Газ, який виділяється під час розкладання відходів, цілодобово відкачується через свердловини розташовані по всьому полігону ТПВ і транспортується по трубах до газових фільтрів, а потім спалюється для виробництва електроенергії. Такі установки вирішують одразу декілька проблем – пожежі на звалищах, утворення парникових газів, виробництво чистої електроенергії,»- розказав Василь Сідей.

Він підкреслив, що в першу чергу треба думати про безпеку людей.

«Головне, фахово підійти до цього питання – разом із екологами та іншими спеціалістами обрати земельну ділянку, щоб уникнути зараження ґрунтових вод. Крім того, має враховуватись «роза вітрів» - куди дує вітер в різні часи, визначаються середні температури, розраховується техніка безпеки, щоб не було займання. Це реальна робота, яку за цей час ніхто досі не проводив. Після вибору ділянки, її треба підготувати – поставити спеціальну фолію під сміття, щоб стоки не потрапляли в землю. Це не така велика ціна питання: підготувати полігон для Рахівського району коштуватиме не більше 15 млн грн. Після цього треба налагодити ефективну систему вивезення сміття з усіх населених пунктів району. Але важливо, щоб тарифи були людськими. Для цього треба або на рівні обласної ради, або громади, запровадити програму компенсації частини тарифу. Так роблять в Угорщині, так роблять в Словаччині, сподіваюсь скоро ми зробимо це на Закарпатті», - зазначив Василь Сідей.

За його словами, з нового року місцеві ради отримають достатньо повноважень та ресурсів, щоб вирішити це питання без допомоги державної влади.

«Якщо раніше це питання було в компетенції державної влади, то з 1 січня 2021 року громади отримають нові повноваження та ресурси, щоб самим вирішити цю проблему. Головне – об’єднатися заради спільної мети. Адже ніхто, крім нас, закарпатців не буде цим займатися. Чужих підприємців та політиків цікавлять тільки наші ресурси. Вони вирубують наші ліси, вивозять каміння з річок для будівництва своїх ресторанів, готелів та палаців, зводять міні-ГЕС навіть коли мешканців навколишніх сіл виступають проти. Але тепер у нас з’явився шанс стати реальними господарями на своїй землі і зробити Закарпаття областю №1 в Україні», - зазначив Василь Сідей.

05 жовтня 2020р.

Теги: сміття, полігон, Сідей, Рахівщина

Коментарі

Украінка 2020-10-06 / 13:13:41
То від них треба рятувати країну.Ще не весь ліс вирубали,потрібно закінчити,щоб залишити після себе пустиню!

Вася 2020-10-06 / 08:13:56
Ще один "еколог", перед виборами

НОВИНИ: Соціо

11:00
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 2
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
15:19
Мешканці Чабанівки на Ужгородщині можуть залишитися без води через глиняний кар'єр "Голден тайлу" харківського депутата
11:22
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Бадиди з Демечів на Ужгородщині, який понад рік вважався зниклим безвісти
22:39
/ 2
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
» Всі новини