ВР ВІДКРИЛА РИНОК ЗЕМЛІ. Зеленському допоміг Порошенко

Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення.

ВР ВІДКРИЛА РИНОК ЗЕМЛІ. Зеленському допоміг Порошенко

За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

За закон про обіг земель сільськогосподарського призначення проголосували 23 нардепи від фракції "Європейська солідарность".

Також рішення підтримали 13 нардепів від "Голосу", 12 депутатів групи "Довіра" та 5 позафракційних. 

Згідно з оновленою версією документу, з другого півріччя 2021 року скасовується дія мораторію на продаж аграрної землі.

Відкриття ринку землі було однією з вимог продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Натомість, як інформувало Закарпаття онлайн62% українців проголосували би проти відкриття ринку землі.

Нагадуємо:

27 березня на засіданні фракції "Слуги народу" депутати вирішили переглянути земельний законопроєкт.

У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки.

З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як передбачено нинішнім проєктом. 

Також в перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі. 

На початку вересня 2019 року президент Володимир Зеленський доручив уряду підготувати, а парламенту ухвалити до 1 грудня законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення зі скасуванням мораторію на продаж землі.

13 листопада 2019 року Верховна Рада проголосувала  в першому читанні за законопроєкт 2178-10, який скасовує заборону на продаж земель сільськогосподарського призначення. 

3 січня 2020 року до ВР було подано законопроєкт про обіг земель сільгосппризначення №2278-10 з правками до другого читання.

Документ передбачав заборону іноземцям набувати право власності на земельні ділянки – заборона повинна втратити чинність за умови схвалення продажу землі іноземцям на референдумі.

31 березня 2020р.

Теги: земля

Коментарі

jurius 2020-04-05 / 18:05:40
Вчіть панове матчастину: всі країни Східної Європи (крім мабуть Угорщини, де був гуляшовий соціалізм з напівринковою економікою) відкривали ринок землі в період турбулентності і соціальних потрясінь, на початку 90-х років. При чому такі закони приймалися швидко, пакетними рішеннями спільно з десятками інших реіорматорських заклнопроектів, без детального обговорення з громадськістю. Чи були в Польщі, або Чехії місцеві дурники, які стверджували, що прийняття таких законів не на часі. Звичайно. Так було з усіма країнами, які відкривали ринок землі. Чи в первод прийняття цих законів країни Східної Європи були "в формі". Якраз навпаки, в кожній країні легалізація ринку землі співпала з найвищими труднощами пострадянських економік. Але вони це зробили всупереч своїм доморощеним зрадофілам і зараз не сумніваються, що це було правильне рішення. Тепер черга за нами після 30-річного запізнення, а хто виступає за збереження мораторію - нехай записується на економічні вебінари для з метою досягнення економічної грамотності рівня студента-першокурсника. Благо, зараз карантин, тож замість шастання без масок можна пройти онлайн купу безкоштовних курсів :)

jurius 2020-04-05 / 17:56:17
Під час війни, чи миру але закон потрібний. Ті хто прикривається війною - дешеві демагоги в стилі Йулі, які вже не знають яку темну брехню видумати, аби залишити Україну з середньовічним законом, вигідним Путіну та нашим доморощеним олігархам. Якби всі країни міркували такими самими категоріями, як і наші демагоги, то і в Грузії, і в Молдові до сих пір був би мораторій на продаж землі. Ринок землі є і в Сирії, охопленій тривалим конфліктом, і в більшості інших країн, де зараз є військові дії, напр. Афганістані. До речі, в ворожій нам країні ринок землі був запроваджений, коли ще вирував конфлікт в Чечні. Я не кажу про Ізраїль, де ринок землі існує всупереч логіки наших поцреотів - бо від самого народження Ізраїль знаходиться у стані перманентних військових конфліктів. Одне є напевно, той хто підтримує брехню, в унісон з широкою коаліцією дурнів і ворогів країни: Тимошенко, нашими націоналістами, ОПЗЖ та пропутінськими силами, на словах виступає проти всього паганого і за все хороше - на справді не має зеленого поняття про закони економіки і кладе великий болт на будь які перспективи розвитку нашої держави. Такі люди гірші зовнішніх ворогів, бо останні хоч не скривають ненависті до України, а перші наївні дурники, які ллють воду на млин тим, кому Україна поперек горла.

до останнього 2020-04-05 / 10:58:19
Чиста правда, а де список наших бариг депутатів з області, які пішли на договорняк з владою в обмін отримали теми по подальшому розкраданню держави, уви.

О.Д. 2020-04-03 / 12:55:31
jurius, цей закон був би прогресивним, якби його було прийнято тоді, коли українське суспільство було заможеним. А тепер, в часі війни, пандемії і тотального зубожіння, люди продаватимуть землю за безцінь і вона опиниться в руках вузького кола тих самих осіб, які вже узурпували владу в Україні. А потім її заберуть ті, хто свого часу спонсорував цих одноплемінників - у бізнесі, у політиці - з-за кордону.

І українці будуть, в кращому випадку, наймитамии на цій колись своїй землі.
Точно так, як зараз наймитують на колись своїх підприємствах.

Насправді, це вже навіть не проблема, а біда (

jurius 2020-04-03 / 12:15:59
Вітаю всіх з прийняттям реально прогресивного закону. Нажаль люди темні і забиті, купляються не дешеву демагогію Медведчуків, Тимошенок, Коломойських, місцевих закарпатських братків, але хто сказав що їх інтереси мусили виконуватися завжди. Відтепер мораторій залишився в комуністичних КНДР та Кубі, гнилий Венесуела, екзотичному Конго та пострадянському Таджикістані, серед яких раніше знаходилася Україна

Данко 2020-04-01 / 08:13:54
У мене у подвалі міліони доларів, тепер я скуплю всі землі на Закарпатті

сорри 2020-04-01 / 00:58:58
не помиляєшся

Правда 2020-03-31 / 23:07:25
Євреї вміло розвели гоїв..., чи я помиляюсь?!)

Данко Віктол 2020-03-31 / 19:54:08
УРА!!!!! В мене готівки повний подвал, скуплю усі землі!!!!!!

Мигаль 2020-03-31 / 15:51:46
Думаву, ош на зиму студійа 95-й квартал лишитьсйа без крумплйув и кетчупу, бо и сиіы йари посадкы тоже не буде. Упівночи дві фрикцийі "Сизокрылі голубы" (а вать ЄС) и "Голос" купили собі у Зелі индулгенцийу, бо за 36 штыкув Зелйа так дасть по зубам тушці Портнову, што тот наухтема забуде про злочины Порошенка и неуплачені податкы Вакарчука. "Сйатый" Петро уповів, ош так вун боресйа протів олигархув. Цірк на друті!!!

Михайло 2020-03-31 / 14:36:18
До Красноголовця... Такими темпами доки оберуть то України вже не буде....

батут 2020-03-31 / 14:34:11
Не зможуть. Бо для цього вони мають спершу усвідомити, що влада, яку вони досі обирали, не українська

Volodymyr Krasnoholovets 2020-03-31 / 13:54:21
Чи зможуть коли-небуть українці обрати нарешті українську владу?

3249 2020-03-31 / 12:48:29
Саша, не хвилюйтесь. оскільки честь Закарпаття і на цей раз врятував Віктор Балога, що разом зі справжніми українськими патріотами не голосував за закон (як відсутній на засіданні) - солідарно з Медведчуком, Коломойським і Тимошенко.

саша 2020-03-31 / 10:42:07
Напишіть хто з Закарпатських нардепів проголосував за цей антинародний закон, з Порошенком понятно: у нього був вибір голосувати або відповідати за незаконне збагачення на посаді. А що наші обранці, краяни мають знати своіх "ГЕРОІВ".

Тарас 2020-03-31 / 08:41:09
Чудово ,вітаю всіх...Слава України!

НОВИНИ: Різне

16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
» Всі новини