Падіння цін на нафту: курс російського рубля упав до чотирирічного мінімуму

На тлі падіння цін на нафту на 30% європейські фондові індекси суттєво падають на початку торгів, провідні світові валюти подолали чотирирічні максимуми по відношенню до російського рубля.

Про це повідомляє "Коммерсантъ".

Зазначається, що курс долара становив 74 рублі за долар, курс євро - 84 рублі за євро. За даними агентства Bloomberg, станом на 11:25 курс долара досягав позначки 74,02 рублі за долар (це максимум з кінця лютого 2016 року), курс євро - перевищив рівень 84 рублі за євро (також оновивши 4-річний максимум). 

Через падіння рубля Банк Росії припинив купівлю валюти протягом 30 днів. У Центробанку заявили, що відстежують ситуацію на ринку та готові задіяти додаткові інструменти збереження фінансової стабільності.

У Мінфіні РФ заявили, що при ціні нафти 25-30 доларів коштів Фонду національного добробуту вистачить на 6-10 років.

Як зазначає Bloomberg, російський рубль став лідером зниження серед валют ринків, що розвиваються, втративши щодо долара більше 7%. Близько 4% втратили в ціні ранд Південно-Африканської Республіки та малазійський рінгітт. Інші валюти країн, що розвиваються, подешевшали у межах 1%.

Підкреслюється, що 9 березня європейські фондові індекси відкрились обвалами на 3-10% - зокрема, станом на 11:00 (за Києвом) нідерландський AEX упав 6,85% до закриття попередніх торгів, швейцарський SMI - на 3,8%, британський FTSE 100 - на 8,67%, а німецький DAX - на 7,41%.

Також повідомляється, що на тлі падіння цін на нафту упала вартість акцій російських компаній на Лондонській фондовій біржі. Зокрема, станом на 10:45 (за Києвом) папери Сбербанка упали на 26,3%, "Лукойла" - 24,4%, ВТБ - на 18,5%, "Роснефти" - на 22,5%, "Газпрома" - на 18%, 

За словами аналітика рейтингового агентства Fitch Дмитра Маринченка, падіння цін на нафту до 30 доларів загрожує РФ бюджетним дефіцитом та девальвацією.

Як повідомлялося ранше, ціни на нафту на азіатських ринках обвалились більш ніж на 31% на початку торгів у понеділок, 9 березня, на тлі того, що країни ОПЕК не змогли домовитися з іншими виробниками нафти про скорочення видобутку.

10 березня 2020р.

Теги: рубль, нафта, Саудівська Аравія, ОПЕК, Росія

Коментарі

злий 2020-03-11 / 22:42:22
...вісімки...

злий 2020-03-11 / 22:41:52
Де з Путіним цілується в засос пів Європи? Його повикидали майже з усіх структур, аж до Великої вісіми включно, і зустрічаються виключно тоді, коли не зустрічатися вже не можна, бо він дестабілізує світ в різних його частинах - від країни до Сирії

злий 2020-03-11 / 22:39:03
Так би було ідеально

Михайло 2020-03-11 / 15:58:33
До злого..Добре ваша взяла,Росії скоро кінец,путін скоро помре,так добре?

Михайло 2020-03-11 / 15:57:29
До злого...Увас ко не скаче або хто не розподвляє вашу думку той нехай виїзджає до Росії до Угорщини,що не так ? Що я неправдивого написав?Чи тут тільки хором можна росіярозвалится путінвмрескоропорошенконашпрезидентнафтавпала

злий 2020-03-11 / 14:34:37
Ну так, "здорову" думку продукувати можуть включно у Кремлі?
Якщо ви, Михайле і Притисянський, такі залюблені в Росію і так ненавидите Україну, що чекаєте її смерті, то чого не виїдете туди і не складете компанію Гецкові, Сверловичу і іже з ними?

Притисянський 2020-03-11 / 13:52:06
Все так Михайле , все правильно написав .
Але є категорія ура - патрійотів котрі радше будуть ходити в рожевих окулярах ніж держатися здорової думки , здорового глузду ...
На жаль так : Україна наближається до тої межі після якої може початися її розпад ...якщо ці процеси не зупинити .....

Михайло 2020-03-11 / 13:28:52
До нижного...Путін може і завтра помре а може і через 30 років,не рахуйте ссср з росією зараз з з Путіним цілуются в засос пів Європи.Не чув щоб період найбільшої могутності ссср був у 60- ті роки,щераз нагалую що в Україні більше шансів на розпад,і деградація держави на лице а надіти рожеві окуляри і чекати примарний розпад Росії то марна справа,6 років тому си вже це проходили тоді теж це чекали.Кримськіц міст побудували? Побудували....Північний потік скоро закінчать ітдА деякі ще чекають на розпад а .Самим нічим похизуватися зате увагу відволікають на Росію.Я звик до наших ЗМІ якщо пишуть та твердять про одне то буде точно навпаки,Нафта подешевшала пишуть сьогодні почала дорощати то це чому не пишуть?

Михайлові 2020-03-11 / 12:22:51
Скільки буде Путін знає один Бог - завтр його може трафити інсульт і капець. Нема нічого вічногого. Тому не пророкуй, якщо не наділений такими властивостями.
СРСР найбільшу могутність демонстрував перед розвалом. І це була держава із ще більшою таблицею Менделєєва. І що?

Михайло 2020-03-11 / 09:30:36
Кінецмордору ,росіярозвалится,таку казку я вже 6 рік читаю на цому сайті.Барель був по 25 і росія не розвалилася.....Росіянам потрібен Царь батьушка це в менталітеті,Путіе буде ще довго і не факт що після Путіна хио буде,я важаю що у України набагато більше шансів на розвал.У Росії нафта з газом і величезна теріторія зі всією таблицею Менделєєва і за рахунок того будуть триматися.

сорри 2020-03-11 / 01:30:43
Кінець Мордору

Byby 2020-03-10 / 05:41:24
Бог нам в поміч.
Чим швидше обвалиться рубИль ...
Тим швидше скинуть ліліпутіна.

НОВИНИ: Різне

20:52
"Потрібен ще один Вселенський собор", – предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав про спільне святкування Великодня
18:27
Лайфхаки догляду за комбінованою шкірою
18:17
/ 1
Підтверджено загибель у жовтні 2022 року Михайла Зейкана з Виноградова
20:55
Велика родина за святковою вечерею: як вибрати зручний стіл
21:54
Jooble – кращий сайт для пошуку роботи, і ось чому
15:05
Що таке крафт папір і яка його сфера застосування?
02:11
/ 2
Фіцо назвав "пердінням" збір словаками €4 млн для України
15:18
/ 1
Косметичний ремонт у помешканні - як підготуватися, щоб все пройшло як і годиться
14:40
Поляки розблокували всі пункти пропуску на кордоні з Україною – ДПСУ
13:08
Чи потрібен вугільний фільтр для води
20:07
Якими бувають стаканчики
16:56
Як доглядати за біговими кросівками: поради та трюки
16:30
Як купити вуличний ліхтар: особливості вибору якісного приладу
16:56
Як готувати спаржу правильно: кілька хороших порад
01:16
Європарламент вважає, що угорщина "не зможе надійно виконувати" свою роль на чолі Ради ЄС
22:23
Як доглядати за алюмінієвою велосипедною рамою?
21:28
Європарламент закликав не вважати "перевибори" путіна легітимними і висловив жаль з приводу вітання орбана
18:09
5 ключових факторів, які варто врахувати при виборі кондиціонера для дому
16:55
Як дізнатись реальну вартість власної нерухомості в Україні
16:39
Роль вітаміну C у зміцненні імунної системи вагітних жінок
10:57
Тример зуботехнічний - секрет досконалого протезування
10:44
Сенат США проголосував за виділення допомоги Україні
13:34
Підкремлівські "мантри": сійярто пообіцяв блокувати гроші на зброю Україні через "полювання" на угорські компанії
12:29
Підкремлівські "мантри": сійярто каже, що ЄС "готується до світової війни" поставками зброї в Україну
11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
» Всі новини