На Закарпатті розслідували 22 кримінальних провадження у лісовій сфері, вчинених посадовцями

Цьогоріч, на Закарпатті спільними зусиллями регіональних прокурорів, співробітників СБУ та ДБР, викрито ряд чиновників та службових осіб, які задля отримання вигоди організували цілі схеми із вирубки лісу, його необлікованої продажі та, в окремих випадках - контрабанди.

На Закарпатті розслідували 22 кримінальних провадження у лісовій сфері, вчинених посадовцями

Усього з початку поточного року правоохоронними органами регіону  здійснювалось досудове розслідування у 22 кримінальних провадженнях у лісовій сфері вчинених посадовими особами. З них 17 - за ознаками злочинів передбачених ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), 3 – за ст. 368 КК України (отримання неправомірної вигоди), та по одному за ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) і контрабанда лісу (ст. 201-1 КК України).

Так, цього року завершено слідство і прокуратурою Закарпатської області скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника Закарпатського обласного управління лісомисливського господарства, його першого заступника, а також керівника ДП «Ужгородське  ЛГ».

У ході досудового розслідування встановлено, що начальник Закарпатського ОУЛМГ спільно з першим заступником ЗОУЛМГ та директором Ужгородського лісового господарства, у період 2016 року, зловживаючи службовим становищем допустили, на думку правоохоронців, незаконні порубки деревини на території природно-заповідного фонду «Ужгородського ЛГ». 

Так, безпосередньо керівник ЗОУЛМГ, як вважає слідство, незаконно підписав план проведення вирубок лісів на території лісництва, на підставі чого керівник місцевого лісового господарства за попереднім погодженням з першим заступником начальника ЗОУЛМГ безпідставно видав та погодив лісорубні квитки. 

В подальшому, за версією слідства, на підставі цих документів на території природно - заповідного фонду незаконно проведено санітарні рубки. Загальна сума заподіяних збитків, відповідно до висновків експерта, склала понад 2,6 млн грн. Зараз ця справа слухається в Ужгородському міськрайонному суді.

На Тячівщині встановлено, що за сприяння службової особи Мараморошського природоохоронного науково-дослідного відділення співробітниками Карпатського біосферного заповідника незаконно вирубано 98 дерев на території заповідника, який відноситься до природоохоронної та науково-дослідної установи міжнародного значення. В подальшому цю необліковану деревину продано третім особам. Сума заподіяних збитків склала понад 500 тис гривень. Наразі одному із організаторів вказаної незаконної схеми повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем. Триває подальше досудове розслідування.

На Іршавщині зібрано докази причетності службової особи Ільницького лісництва НПП «Зачарований Край» у незаконній порубці 84 дерев на території національного природного парку. Підозрюваний не облікував цю деревину, маючи на меті безкоштовно передати її третім особам. За оцінками експертів, сума збитків завданих державі від протиправних дій працівника лісництва становить понад 188 тисяч гривень. Лісівнику повідомлено про підозру у даному злочині. Триває подальше досудове розслідування.

У листопаді 2019 року прокурорами спільно із СБУ викрито ймовірне зловживання службовим становищем посадовими особами одного із структурних підрозділів Державного агентства лісових ресурсів України. Попередньо встановлено, що посадові особи держпідприємства впровадили схему легалізації незаконно отриманої деревини, через подвійне використання товарно-транспортних накладних. 

Використовуючи своє службове становище, посадовці надавали комерційним структурам товарно-транспортні накладні подані іншими суб’єктами господарювання, в яких наявні не використані об’єми деревини (зазвичай, залишки становлять близько 1-3 м3). Крім того, посадовці Держлісагенства сприяли у підробці документів щодо продажу підприємцями регіону зазначених об’ємів деревини. У подальшому ці фіктивні перехідні товарно-транспортні накладні використовувались для експорту паливної деревини до країн ЄС.  За приблизними підрахунками, збитки можуть становити близько 1,5 млн гривень. Наразі проводяться слідчі заходи щодо перевірки законності інших експортних операцій. Призначено ряд відповідних експертиз.

На Тячівщині триває слідство у справі за фактом незаконних масштабних порушень природоохоронного законодавства на території декількох лісництв району. Попередньо встановлено, що внаслідок зловживання своїм службовим становищем посадовцями одного з лісомисливських господарств, з квітня по серпень 2019 року не забезпечено охорону та захист лісових насаджень при здійсненні контролю за веденням лісогосподарських заходів на території ряду лісництв та допущено здійснення масштабних незаконних порубок дерев. Йдеться про більше 600 дерев, які, на думку слідства, були незаконного вирубані на територіях декількох лісництв району. Загальна сума заподіяних збитків склала майже 4 млн грн.

Масштабну схему незаконних зборів піщано-гравійних сумішей із річок Тиса, Теребля, Тересва розкрито на Тячівщині. За попередньою інформацією, посадові особи Тячівського міжрайонного управління водного господарства у співпраці із місцевими приватними підприємцями незаконно видобували піщано-гравійні суміші та в подальшому збували їх. Така діяльність здійснювалась у руслах річок Тиса, Теребля та Тересва під виглядом їх розчистки та регуляції. Наразі встановлено, що підприємці «працювали» на дев’яти ділянках. Одному приватному підприємцю уже повідомлено про підозру. По інших епізодах очікується висновки експерта. 

У сфері «службових» земельних злочинів можна виокремити провадження у якому обвинувачуються службові особи Берегівської РДА. Згідно з матеріаліалами справи, двоє обвинувачених безоплатно передали у приватну власність 20-ти закарпатцям 1.6 га земель місцевого радгоспу. Зараз справа слухається у Берегівському районному суді. 

На Тячівщині триває слідство за фактом ймовірного зловживання службовим становищем подовими особами головного управління Держгеокадастру в області та однієї з місцевих сільських рад. Попередньо встановлено, що посадовці незаконно передали у приватну власність 113 земельних ділянок для ведення особистого сільського господарства загальною площею понад 200 га. Загальна сума земель, які до цього належали місцевому колективному сільськогосподарському підприємству, складає більше 10 млн грн. На даний час у справі триває досудове розслідування, з’ясовуються усі обставини злочину, повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області.

02 січня 2020р.

Теги: розслідування, справи, посадовці

Коментарі

аня 2020-01-03 / 13:10:06
Ви поїдьте по Іршавському районуБа з сел Довге та Приборжавське під кришуванням поліціїї кожен ранок іде цілий ешелон машин з дровами з відбірного дерева , торгують ними на базарах у сільці...Нема цьому кінця краю.Люди вже зневірилися у контролюючих органах.

Саша 2020-01-03 / 12:54:38
Ви поїдьте і перевірте як знищуються ліси в Хустському районі зокрема с. Яблунівка. Там вже скоро не залишиться жодного дерева не кажучи вже про браконьєрство очолюване самими лісниками.

Гаврилюку 2020-01-02 / 13:33:03
Слідство триває, призначено експертизи і бла-бла-бла. Хто сидить, пане прокуроре? Чим прокуратура займається і у лісовій галузу також, знає все Закарпаття: Хабарництво, побори, кришування схем і покривання корупціонерів.

НОВИНИ: Соціо

13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
11:21
/ 2
Мукачево виділило 12,4 млн на безпілотники для двох бригад ЗСУ
10:53
/ 1
В Ужгороді заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач поспілкувався із міжнародними перевізниками
18:05
Учителі Закарпаття проходять сертифікацію: експерти з усієї України оцінюють їхню майстерність
» Всі новини