В УжНУ впродовж останніх чотирьох років спостерігається вагоме зростання загальної кількості спеціальностей (ФОТО)

У четвер, 24 травня, відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ.

В УжНУ впродовж останніх чотирьох років спостерігається вагоме зростання загальної кількості спеціальностей (ФОТО)

Серед важливих питань, які були розглянуті - атестаційні та конкурсні справи,  питання про акредитацію нових спеціальностей в університеті, інформація про роботу філологічного факультету та  факультету післядипломної освіти та довузівської підготовки.

Розпочати засідання Вченої ради вирішили з приємного - більше 30 працівників університету отримали почесні нагороди, відзнаки та атестати з рук ректора Володимира Смоланки. Нагородою від ВРУ за особливі заслуги перед українським народом нагороджений декан хімічного факультету Василь Лендьел. Грамотою МОН нагородили декана фізичного факультету Володимира Лазура, подякою МОН - проректора Олександра Рогача.

Надалі в процесі роботи Вченої ради розглянули стан та перспективи розвитку післядипломної освіти в УжНУ. Декан факультету довузівської підготовки та післядипломної освіти Іван Чопей розповів про історію підрозділу з 1991 року, перспективи розвитку та значний внесок факультету у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, передусім лікарів. Також Іван Чопей розповів про проблемні питання, які виникають загалом в Україні під час підготовки лікарів-інтернів. 

Наступним питанням розглянули стан та завдання ліцензування та акредитації спеціальностей університету. Проректор Ігор Король розповів про вагоме зростання протягом останніх чотирьох років загальної кількості спеціальностей, зокрема, бакалаврату - із 42 у 2014 до 67 у 2017 році. У спеціальностях ОКР «Магістр» суттєво зріс ліцензований обсяг з 1337 у 2014 році до 3495 у 2015. «Також у ректораті змінено підхід до питання ліцензування, створено відділ з ліцензування та акредитації, який має на меті полегшити роботу кафедр у справі ліцензійних справ» - зазначив Ігор Король.

Декан філологічного факультету Галина Шумицька розповіла про навчальну, наукову та виховну діяльність підрозділу. Протягом останніх 5 років на факультеті було видано 94 навчально-методичних посібників, створена платформа для онлайнового і змішаного навчання Дискурс, проведено 15 наукових конференцій видано понад 20 наукових збірників та 24 монографії.

Щодо розгляду атестаційних справ, то Вчена рада підтримала присвоєння вченого звання професора по кафедрі цивільного права та процесу Сибіллі Булеці, професора по кафедрі пропедевтики внутрішніх хвороб Марії Дербак, професора по кафедрі господарського права Ярославу Лазуру, доцента по кафедрі фізики напівпровідників Антону Когутичу, доцента по кафедрі дитячих хвороб Ользі Пушкаренко, доцента по кафедрі соціології та соціальної роботи Оксані Смук та доцента по кафедрі кримінального права і процесу Ярославу Ступнику.

Крім цього, було розглянуто декілька конкурсних справ, за якими на вакантні посади завідувача кафедри загальної педагогіки вищої школи  було призначено Ірину Козубовську, завідувача кафедри плодоовочівництва та виноградарства Віталія Симочка, та на посаду професора цієї ж кафедри - Олену Савіну.

Наприкінці засідання було прийнято рішення створити в структурі Наукової бібліотеки УжНУ Центр наукометрії та інформаційної підтримки досліджень. Також в складі науково-дослідної частини створений Центр колективного користування науковим обладнанням. 

25 травня 2018р.

Теги: УжНУ, спеціальності, зростання

Коментарі

Толя 2018-05-29 / 11:51:20
Лаура, Доктор та похожі до вас - перестаньте тут пиз*****іти! Якщо ви сознательні громадяни і хочете навести справедливість - пишіть у прокуратуру і вказуйте для общественности конкретно фамілії нарушителів закона! Інакше то виглядить як обична заказуха ужгородського олігарха Ващука, котрий і без УжНУ приватізірував майже пів города!

Семен 2018-05-29 / 10:15:21
Університет мусить враховувати нові виклики, реагувати на запити доби. Звісно, й помилок не уникнути у цьому процесі. Але інакше можна залищитися на обочині процесу. Критика теж потрібна, але вона має бути доброзичлива і конкретна, а не зводитися до тенденційного очорнення. Як і зараз - пишуть про проректорів, а про кого точно - не відомо.

Міша 2018-05-29 / 08:39:01
Не можна узагальнювати все і вся. В університеті за останні роки дійсно багато зроблено, щоб навчання студентів ставало комфортнішим, покращити умови для наукової роботи. Але критикувати це звичайно не робити..

Свiй 2018-05-26 / 10:13:09
Перестаньте! У нас европейский ректор!

таки так 2018-05-26 / 09:44:15
А як можна навчати студентів законності й моралі, коли ти завкафедри, твій син і його жона на кафедрі все заправляють, ще й очолюють профком на факультеті... Де Закон???

Доктор 2018-05-25 / 14:18:29
Дивлюсь на це блюзнiрство i думка гадаю. Що то за Клани де син ,батько, брат займають керiвнi посади! Коли таке було! Коли керiвники тижнями не ходять на роботу! Мiсяцями нiчого не роблять! Демонструють зростання науки!

Лаура 2018-05-25 / 13:04:47
На жаль кількість зовсім не підтверджена якістю. Більше того, гонитва за кількістю нищить класичні спеціальності. Факультети втрачають набори і ліквідовуються колись авторитетні спеціальності. А рапорти ректорату нагадують радянські звіти про вдалі й не завжди реальні досягнення. Шкода, що деякі проректори, прийшовши до влади під революційними гаслами, пустили "кар"єрні" корні й абсолютно відірвані від реалій на факультетах. Навіть на свої факультети не ходять і не відвідують ні засідання кафедр, ні вчені ради факультету. Зате підкилимні справи вирішують у кабінетах і телефоном. Обманщики і популісти...

НОВИНИ: Соціо

17:28
Графік руху комунальних автобусів в Ужгороді на Великдень
11:04
/ 3
Графік освячення великодніх кошиків у храмах Православної церкви України в Ужгороді
10:59
У Мукачеві також відкрили центр рекрутингу української армії
13:35
Прийшла звістка про загибель на війні з росією Михайла Світлика з Королева
21:39
У "Світі велетнів" у Боздоському парку Ужгорода згорів заколотник Гроджут
16:59
/ 4
В Ужгороді розпочав роботу новий Центр рекрутингу української армії
11:00
/ 1
На Рахівщині 1 травня зустрічатимуть полеглого ще торік у липні Героя Миколу Павлюка з Верхнього Водяного
20:25
/ 1
Зупиняючи московську орду поліг Роман Халус з Розівки Холмківської громади
18:02
В Ужгороді віддали шану полеглому захиснику Івану Бенці
00:08
/ 3
Відновлення 12 місцевих мостів на Закарпатті коштуватиме 896 млн грн
23:01
/ 1
На Закарпатті в 574 закладах загальної середньої освіти 18,1 тис. педагогів навчають 164 тис. учнів – статистика
22:32
/ 1
Стало відомо про загибель на Херсонщині Олега Беци з Берегова, який вважався зниклим безвісти
22:16
У Неліпині на Мукачівщині попрощаються з Євгеном Гуйваном, що помер під час служби
16:26
/ 6
Працівники БЕБ Закарпаття відмовили Оноківську сільраду від "ризикованого" ремонту клубу за 8,8 млн грн
15:43
/ 3
Тячівські депутати через непоінформованість виступили проти розширення Карпатського біосферного заповідника
13:34
У Квасах на Рахівщині на будинку згоріли 3 електролічильники, у Топчині на Тячівщині – прибудова і дах будинку, у Тячеві – котельня
13:01
В Ужгороді минулого тижня народилося 52 малюки, а в Мукачеві – 38
11:20
/ 1
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Іваном Бенцою
21:58
/ 4
Захищаючи Україну від московської навали поліг Віталій Павлюк з Тячева
16:21
У Пастілках Дубриницько-Малоберезнянської громади попрощалися з Юрієм Карпинцем, який майже рік вважався зниклим безвісти
11:03
/ 2
Підтверджено загибель Юрія Карпинця з Пастілок Дубриницько-Малоберезнянської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти
04:22
Військовослужбовцеві з Хустщини, що п'яним забрав чуже авто, "апеляційно" присудили 5 років тюрми з конфіскацією
23:58
/ 9
ВАКС закрив справу проти "закарпатського" ексголови Рахункової палати Пацкана, визнавши його невинуватим
22:10
/ 10
Громада ПЦУ у селі Присліп на Міжгірщині після 5 років протидії МП увійшла до свого храму
11:40
27 квітня в центрі Ужгорода можна буде безкоштовно тестувати інфекційні хвороби, вакцинуватися та виміряти тиск
» Всі новини